Yüz Germe Nedir? Yüz Germe Ameliyatları

Yıllar geçtikçe yüzümüzde de birtakım değişikler meydana gelmekte ve yılların izleri ve yaşlanmanın belirtileri yüzümüzde belirmektedir. Bunun için yapılan yüz gençleştirme ameliyatları ya da yüz germe ameliyatları da teknolojin gelişmesi ve tekniklerin gelişmesiyle daha iyi sonuçlar alınmasına sebep olmaktadır. Yüz deki yaşlanma aslında sadece ciddi değil cilt altı dokularda kemik dokusuna kadar devam etmektedir.

Yüz Germe

Yıllar geçtikçe cildin elastikiyeti azalır. Kolejen miktarı azalır. Beyin ciltte kırışıklıklar ve sarkıklar oluşmaya başlar. Cilt altındaki yağ dokusu hacmini kaybederek incelir ve yıllar içerisinde aşağı doğru yer değiştirir. Kas dokusunda meydana gelen zayıflamalar ve kemik çıkıntılarının, yüz kemikleri çıkıntıların azalması, yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerini sarkıkların kırışıklıkların oluşmasının asıl sebebidir.

Yüz Germe Nedir? Yüz Germe Ameliyatları
Yüz Germe Nedir? Yüz Germe Ameliyatları

Bu sebeple de yüz germe ve yüz gençleştirme operasyonlarında eskiden olduğu gibi sadece cildin gerilmesi değil aynı zamanda cildin kalitesinin arttırılmasına yöneliktir.

Gerektiğinde göz çevresindeki yaşlılık belirtileri torbaların bu operasyona dahil edilerek yüzün tümünde bir gençleştirme sağlayarak yapılmaktadır. Yüz germe işleminden sonra hastalar ağrı duymazlar. Ağrıları önlemek için de ağrı kesiciler tavsiye edilir.

Yüz germe ameliyatı yeni tekniklerle yüzün yaşlanan bütün tabakalarına müdahale ettiğimizden sonuç çok daha uzun ve ameliyatın etkileri çok daha belirgindir.

Yüz Gençleştirme Operasyonu

Yüz gençleştirme operasyonuyla kişi bulunduğu yaştan on beş hatta yirmi yıl daha genç görünür hale gelebilir. Bahsettiğimiz tekniklerle bu gençleşme durumu on yıl on beş yıl kadar uzun etkileri olabilir. Yüz gençleştirme ve yüz germe operasyonları genellikle kırk beş yaş ve sonrasında yapılmaktadır. Ameliyat ortalama iki buçuk saat kadar sürer hastanede bir gece yatış gereklidir. Ameliyat sonrası diğer gün hasta evine verilen ilaçlarla taburcu edilir. İyileşme süreci şişlikler ve morlukların bir hafta on gün kadardır. Kişinin sosyal hayatına dönmesi ikinci haftadan sonra olabilmektedir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x