Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Yüz germe estetiği ameliyatı sonrası iz kalır mı? Doğal bir süreç olan yaşlanma aslında kadınların kolay kolay kabul edebileceği bir durum değildir. Günümüzde insan ömrünün uzadığını da göz önünde bulundurursak, artık kadınlar hem daha güzel hem de daha sağlıklı yaşamak istiyor. Peki, daha genç görünmenin bir yolu var mı? Kendinizi olduğunuzdan daha genç gösterebilir misiniz? Elbette herkesin bildiği gibi estetik ameliyatlar sayesinde daha güzel yaşlanmak mümkün. Ancak estetik ameliyat denilince de kafaları karıştıran birçok soru var. İşte bu yazımızda estetik ameliyat hakkında merak ettiklerinizin yanıtını veriyoruz.

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?
Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Yüz estetiği ameliyatlarından sonra iz kalır mı?

Kadın ya da erkek olsun bütün bireyleri estetik ameliyata iten en önemli etkenlerin başında deri kalitesindeki bozulmalar, yüzde meydana gelen çizikler ve kırışıklıklar, hacim kayıpları, deri bollukları gelmektedir. Böyle durumlarda da estetik kaygısına düşen bireyler, plastik cerrahların kapısını çalıyor. Estetik yaptırmak isteyenlerin akıllarına takılan en önemli soru ise Yüz estetiği ameliyatlarından sonra iz kalır mı sorusu oluyor.

Uzmanlar özellikle yüz germe ameliyatlarında kesinlikle iz kalmadığını ve sorunsuz bir şekilde ameliyatın sona erdiğini belirtiyor. Yüz derisinin birçok etken nedeni ile zarar gördüğünü belirten uzmanlar, yaşlanma ve diğer çevresel faktörlerin yüz derisi üzerinde olumsuz etkiler yapabileceğini belirtiyor. Yüz ve boyun derisindeki sarkmaların yüz germe operasyonları ile giderilebildiğine değinen uzmanlar, boyundaki fazla yağ dokusunun germe operasyonları ile alınabildiğine, bu sayede de ciltteki düzensizliklerin giderilebildiğine dikkat çekiyor.

Herkes Yüz Germe Ameliyatı Yaptırabilir mi?

Yüz germe ameliyatlarını herkes yaptırabilir. Ancak yüz germe ameliyatlarının yapılabilmesi için öncelikle gerekli sağlık tetkiklerinin yapılması ve sağlığınızın buna uygun olması gerekiyor. Yüz germe ameliyatı yaptırmak için yüz ve boyun derisinin sarkmaya başlamış ancak cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş olması da şart. Uzmanlara göre 40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlar yüz germe ameliyatı yaptırmak için uygun. Uzmanlar bu tür ameliyatların daha erken yaşlarda da yapılabildiğine ancak, bazı durumlarda erken yaşlarda ameliyatın limitli olarak gerçekleştirilebildiğine dikkat çekiyor.Yüz Gerdirme Ameliyatı Yaptırmadan Önce

Yüz gerdirme ameliyatı yaptırmadan önce de dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Mesela ameliyattan en az 1 ay önce sigarayı bırakmanız gerekiyor. Eğer E vitamini kullanıyorsanız onu da ameliyattan en az 10 gün önce bırakmalısınız. Ameliyatın daha uzun süre kalıcı olması için de güneşlenme ve cilt bakımı alışkanlığınızı doktorunuza belirtmenizde yarar var.

Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Uzmanlar, yüz germe ameliyatının 1,5 – 2 saat civarında sürdüğünü belirtiyor. Hiçbir iz kalmadan yapılabilen yüz germe ameliyatları, ilk başlarda izli de olsa bu izler başarılı bir şekilde gizlenebiliyor. Yani yeni yaptırdığınız ameliyatlarda bile bu izlerin dışarıdan fark edilmesi mümkün değil. Uzmanlar yüz germe ameliyatı yaptıran hastaların daha ikinci günden itibaren dışarıya çıkabildiğini belirtiyor. Şişlikler ise bir hafta sonra geçiyor ve hastalar normal hayatına geri dönebiliyor. Hastalar bir hafta sonra makyaj yapmaya başlayabilse bile, uzmanlar aşırı güneş ışığı ve egzersizlere karşı uyarıyor. İlk bir ay boyunca yüz germe ameliyatı yaptıran hastaların ciltlerini aşırı güneş ve egzersizlerden koruması gerekiyor.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x