Yüz Gençleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüzde, derinin altında bulunan doku ve sıvılar zamanla azalır. Yaşlanma olur. Peki, yüz gençleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

Yüz bölgesinde kırışıklık, sarkma gibi durumların olması derinin sahip olduğu doku özelliklerini kaybetmesi demektir. Bu yaşlılık belirtisi olduğundan, aslında olağan bir durumdur. Yüz gençleştirme ameliyatı nasıl yapılır sorusunun yanıtına göre, aslında direkt olarak işlemlerin uzman tarafından aşamalı olarak uygulanması ile bilgisini alacaksınız. Operasyonun profesyonel şekilde uygulanması için gereken özen gösterilir.

Yüz Germe ile Yüzünüzü Gençleştirin

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Yüz Gençleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüzdeki derinin sarkması, kişiyi en çok yaşlı gösteren durumlardan biri. Cildinizin gergin gözükmesi ile aslında diri bir görüntü elde ediliyor. Bunun için de yapılacak olan işlemlerde sarkık olan derinin ortadan kaldırılması sağlanıyor. Kişinin çok fazla sarkık olan derisi olmaması durumunda, gençleştirme dolgu işlemleri ile sağlanabilir. Ancak bunun dışında sarkık olan derinin ortadan kaldırılması cerrahi operasyon ile olacaktır.

Derinin saç diplerinden çekilmesi, fazla derinin yok edilmesi ve yeniden derinin kapatılması ile operasyon sonlanacak. Yüz germe ile yüz gençleştirme operasyonu sonrasında iyileşme süreci belirlenecektir. Bir süre kişinin yüzünde şişlik olacaktır. Ağrı ve diğer rahatsızlıklarınızın giderilmesi için operasyon sonrasında kullanacağınız ilaçlar olacak. Bu alanda uzman olan doktor tarafından gereken yapılacaktır.Yüz Germe Operasyonu Etkisi Kalıcı mı?

Yapılan işlem için büyük ölçüde kalıcı bir sonuç almaya hazır olun. Genel anlamda profesyonel bir şekilde yapılan uygulama için en az 10 yıl boyunca cildin kalıcı şekilde genç gözükmesi sağlanmış olacaktır. Bunu bilerek siz de uygulama öncesinde ve sonrasında nasıl bir etki alacağınızı kişisel durumunuz üzerinden doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Hem etkili bir sonuç almak hem de en iyi şekilde gençleşmenin olması açısından gereken yapılmış olur. İşlemlerin uygulanması konusunda sunulacak olan seçenekleri değerlendirip, operasyon öncesi ve sonrası için bilgi alabilirsiniz. Kişisel durum, güneş ışınlarından korunmak, kötü alışkanlıklar gibi durumlar germe işleminin daha az kalıcı olmasına neden olan durumlar arasında.

Yüz Germe Operasyonunda Kesi İzleri Belli Olur mu?

Yapılan işlemde, bu şekilde bir kalıcı iz bırakmamak için gereken öze gösterilir. Hastalar tarafından en çok sorulan soru budur. Kimse, yapılacak olan işleme dair yüzünde bir iz kalmasını istemiyor. Elbette doktorlar buna uygun şekilde işlemlerin gerçekleşmesini sağlıyor. Yüz germe operasyonunda kesi izleri belli olur mu sorusunun yanıtı için HAYIR denebilir.

Endoskopik yöntemler ile işlemler yapılıyor. 1 – 2 santimi aşmayacak şekilde mini kesiklerin uygulanması sağlanıyor. Klasik yöntemler ile yapılanlar için kulak arkası ve saç diplerinde yapılıyor olduğundan, iyileşme sonrasında görülmüyor. Bu şekilde herhangi bir iz bırakmadan operasyonun gerçekleşmesi sağlanıyor.

Yüz Germe Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

En çok merak edilen sorular arasında, elbette iyileşme sürecinin nasıl olacağı var. Yüzde şişme, morarma gibi durumların olmaması için işlem titiz şekilde yapılır. Yine de belirli bir seviyede şişme ve morarma olacaktır. Peki, kişi bu operasyonun ardından ne zaman normal hayata dönebilir?

Ameliyatın sonrasın ile da iki gün hastanede kalmanız istenebilir. Bunun dışında morluk ve ödem oluşması durumunda 48 ile 72 saat arasında inmenin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır. Bakıldığında bir hafta sonrasında ise hastaların normal hayatına dönmesi sağlanabilir. Genel anlamda bir hafta 10 gün içinde kişinin normal hayatına dönmesi sağlanacaktır.

Yüz germe operasyonu sonrası iyileşme süreci için aslında gereken özen gösterilerek, doktorunuzun önerileri ile en hızlı şeklide atlatmanız sağlanacaktır.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x