Yanak Dolgusu Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?

Yüzlerine baktığında yaşlılık hissine kapılan genç kızlarımız ve orta yaştaki kadınlar yanak dolgusu nedir? Yanak dolgusu nasıl yapılır? Gibi sorular sormaktadırlar.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu, yanaklardaki hacmi ve kontör oranını artıran enjeksiyon biçimidir. Bu, daha tanımlanmış bir kemik yapısının yanılsamasını sağlar. Yanak dolgu maddeleri cilt katmanınızın altına hacim enjekte ederek kırışıklıkları ve ince çizgileri de yumuşatabilir.

Yanak Dolgusu Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?
Yanak Dolgusu Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?

Yanak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Yanak dolgusunu yüzdeki Hacım kayıplarının giderilmesini sağlar yanak dolgusu yapılan kişinin Yanak yuvarlak bir hale gelerek hacim elde edilir. Yüz çevresindeki doku sıkıştırılır. Yanak dolgusunun bir başka önemli faydası ise yanaklardaki kontör oranını arttırır. Bu sayede kişi genç ve pürüzsüz bir yüze sahip olur. Artı olarak burun belirginleşir, alın ve çene çıkıklığı dengelenir, gözlerdeki oyukluk azalır.

Yanak Dolgusu Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanak dolgusu yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi bu operasyonun alanında uzman profesyonel doktorlar tarafından yapılmasıdır. Yanak dolgusu yapıldıktan sonraki 2 saat boyunca yüzde hafif kızarıklıklar meydana gelir. Bu kızarıklıklar 2 saatin sonunda geçecektir. Yanak dolgusu yapıldıktan sonraki 2 gün boyunca yüzde hafif ödem oluşabilir. Bu gibi durumlarda korkmanız gerekmektedir. Çünkü 2 günün sonunda ödem şişliği inmeye başlayacaktır.

Yanak Dolgusu Teknikleri Nelerdir?

Yanak dolgusu kimi zaman cerrahi kimi zaman cerrahi olmayan operasyonlar ile yapılabilir. En çok kullanılan yöntemlerden birisi dolgu enjeksiyonudur. Dolgu enjeksiyonu hastanın yanaklarına uygulanan 15 dakikalık bir enjeksiyon sayesinde yanakların hacim kazanması olayıdır. Hasta bu sayede güzel bir yüze kavuşmuş olur. Bu enfeksiyonun içerisinde hiyalüronik asit dolgu malzemesi bulunmaktadır.

Diğer bir yanak dolgusu çeşidi ise cerrahi operasyonlar ile yapılan yanak dolgusudur. Bu yanak dolgusunda kişinin yanaklarına cerrahi bir yöntem ile implant yerleştirilir. Bu operasyon bir saat kadar sürebilir. Anestezi altında yapılan bir operasyondur. Kişinin ameliyattan sonra birkaç gün dinlenmesi gerekmektedir. Bu operasyon yapılırken küçük de olsa insizyon açılması gerekebilir.

Yanak Dolgusu Nedir?

İnsanların Yanak Dolgusu Yapmasının Başlıca Nedenleri

1. Yaşa Bağlı Hacim Kaybı: İnsanlar yanaklarının sönük ve az projeksiyonlu göründüğünü fark ettiklerinde yanak dolgusu yaparlar. Bunun nedeni yüzdeki orta bölümün sağlıklı gençlik hatlarını kaybetmesidir. Yanakların dolguyla yeniden hacimlendirilmesi, yüzün şeklini geri kazandırır.

2. Belirgin Nazolabial Kıvrım: Gülümseme çizgileri olarak da adlandırılan nazolabial kıvrım, burnumuzdan ağzımıza uzanan parantez benzeri çizgilerdir. Bu kıvrımlar yaşlandıkça sarkmaya ve belirginleşmeye başlar.

3. Kozmetik İyileştirme: Muhtemelen, 20’li ve 30’lu yaşların başındaki kişilerde olduğu gibi, önemli yaşlanma belirtileri yaşamayan çok daha fazla kişinin yanak dolgusu yaptırdığını fark ederiz. Bu, bazı insanların vücutlarında bazı yerlerin belirgin olmasına istemelerine bağlı oluşan duygudan meydana gelmektedir. Bu nedenle kişi yüzünde daha fazla boyut yaratmak ister.

Yanaklar İçin En İyi Dolgu Türleri

Yanak dolgusu için en yaygın kullanılan dolgular hyaluronik asit dolgulardır. Bunlar, dokularımızda doğal olarak bulunan bir proteinin laboratuar yapımı bir versiyonudur. Nemlendirici özelliği bulunmaktadır ve yanakları güzelce kaldırıp doldurabilir.

1. Restylane Lyft & Juvederm Voluma: Bu dolgu türü, enjeksiyondan sonra daha iyi şekil ve tutuş sağlayan dolgu maddesinin gücünün bir ölçüsü olarak yüksek G’ye sahip hyaluronik asit dolgulardır. Hyaluronik Asit dolgu maddeleri zamanla tamamen emilir ve uzun süreli bir hacim bırakmaz. Ayrıca kolayca çözülebilir oldukları için kişiye rahatsızlık vermez.

2. Radiesse: “Radiesse, jel içine sarılmış kalsiyum hidroksilapatitten yapılmıştır. Bu mineral kemiklerimizde ve diş minesinde bulunur. Aynı zamanda yüksek bir G’ye sahip olması, onu yüze geri hacim eklemek için harika bir seçenek haline getirir.  Bu dolgu maddesinin güzel yanı kolajen biçiminde uzun vadeli hacmi bırakmasıdır.”

Yanak dolgusu yaptırmak istiyorum? Diyorsanız ve çevrenizdeki insanların söylemlerinden korkuyor iseniz. Unutmayın bu tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda yapılabilir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x