Yağ Aldırma Nasıl Olur? Kimler Yağ Aldırabilir?

Yağ aldırma nasıl olur? Halk arasında yağ aldırma olarak bilinen liposuction, en çok rağbet gören işlemler arasında. Çok fazla talep alıyor. Genel anlamda yağ aldırma bölgesel kilo sorunu olanlar için tercih edilir. Yani kişinin çok kilolu olması durumunda, bölgesel olarak bu işlemin uygulanması ile sonuç alınmaz.

Mutlaka kişinin ideal kilosuna gelmesi, ardından bölgede mevcut olan kilonun, yani inatçı yağların işleme alınması gerekir. Kişisel olarak da değişme olabilecek bu durumlar için elbette alanında uzman olan bir doktor tarafından bilgilendirileceksiniz. Yapılacak olan işlem öncesinde size detaylı bilgi verilmesi sağlanıyor olacak.

Yağ Aldırma Nasıl Olur? Kimler Yağ Aldırabilir?
Yağ Aldırma Nasıl Olur? Kimler Yağ Aldırabilir?

Yağ Aldırma Nasıl Olur?

En çok merak edilen işlemler arasında yer alıyor. Liposuction uygulaması; genel olarak çeşitli yöntemlerin uygulanması ile olabilir. Amaç yağın akışkan hale gelmesini sağlamak olacaktır. Farklı yöntemler ile yağın akışkan hale getirilmesinin hemen ardından, yağ dokularının 1 ve 2 mm kesikler içinden, 2 – 3 mm çağında ince ve uzun kanüller kullanılması ve vakumlanması ile uzaklaştırılması demektir.

Yani bu şekilde oradaki inatçı yağlar için çözüm bulunmuş olacaktır. Elbette bu işlemin uzman kişi tarafından gerçekleşmesi önemlidir. Hem yağların istenen duruma gelmesi hem de oradan uzaklaştırılması konusunda özenle uygulama olacaktır.Kimler Yağ Aldırabilir?

Merak edilen bir diğer soru ise en çok talep gören bu estetik uygulamanın kimlere yapılabileceği. Çok sayıda kişinin yağ sorunu var. Peki, bu sorun nasıl çözüme kavuşacak? Her cerrahi operasyonda olduğu gibi bu işlem için de doktor tarafından bir inceleme olacaktır.

Doktor görüşünün ardından, kişinin yağ aldırma operasyonu için uygun olup olmadığı konusunda karar uzman kişi tarafından verilecektir. Bunun ardından direkt olarak yağ aldırma işleminin uygulanması, aynı şekilde doktor tarafından olacaktır.

  • Sağlık probleminin olmaması
  • Hamişe ya da yeni doğum yapmamış olması
  • Kalp hastalığı olmaması
  • Diyabet olmaması

Gibi belirlenen kriterler üzerinden işlemlerin uygulanması için gereken yapılacaktır.

Hangi Durumlarda Yağ Aldırma Başarısız Olur?

Hayal edilen, yapılan işlemin ardından hiçbir zaman kilo sorunu yaşamamaktır. Ancak böyle bir durum söz konusu olmayacağından, başarılı bir uygulama olması için sizin de doğru hareket etmeniz gerekiyor. Hangi durumlarda yağ aldırma başarısız olur sorusunun yanıtı, aslında kişinin tekrar kilo almamak için yediklerine dikkat etmesi ve egzersizlere de devam etmesi ile olacak şekilde verilir. Eğer sık sık kilo alıp verme gibi bir durumunuz varsa, bu uygulama ile başarılı sonuç almak mümkün olmayabilir. Ayrıca sarkma gibi durumlar için de etkisi yoktur. Selülit ya da sarkma sorunu olan kişiler, bu yöntem ile bu sorunlardan kurtulmaz. Yağ aldırma işleminin sonucu, bölgesel zayıflamadır. Ancak sarkan yerlerin toparlanması beklenmez.

Liposuction
Liposuction

Yağ Aldırma Operasyonu Sonrası İyileşme

Peki, uygulamanın ardından iyileşme nasıl olacak? İşlemin yapılmasından sonra mutlaka özel olarak üretilen korselerin kullanılması önerilir. Bu korseler ile alınan yağ dokusunun miktarı, kişinin özelliklerine göre yaklaşık olarak 4 ile 8 hafta arasında bir iyileşme süreci olabilir. Kişide ödem ya da morluk oluşumu söz konusu olabilir.

İşlemlerin gerçekleşmesinden sonra dikişlerin alınması da sağlanacaktır. Bir ile üç hafta arasında hastanın genel durumunda bir problem olmaması halinde normal hayatına da dönebilir. Uygulamanın ardından 3 ile 4 hafta arasında normal egzersizlerin yapılması da sağlanabilir. Yağ aldırma sonrasında iyileşme süreci aslında kişiye yapılan operasyon ile de ilgilidir. Bu sebeple kişiden kişiye iyileşme sürecinin farklı olacağını da bilmek gerekiyor.

Liposuction Fiyatları 2021 Ne Kadar ?

Yağ aldırma ameliyatı (liposuction) fiyatları hakkında en doğru bilgiye ulaşabilmek için; kişilerin yağ aldırılacak bölgeleri tamamen belirlemiş olması gerekmektedir. Doktor tercihlerine, hastanın boy ve kilo kısacası beden kitle endeksine, liposuctionın türüne, bölgenin büyüklüğüne, çıkarılacak yağın oranına, bölgenin şekline ve ek ilave durumlardan dolayı birçok unsura göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bu sebeple hasta hekim kontrolünden geçmediği taktirde liposuction ameliyatı fiyatı bu kadar diyemez. Liposuction ameliyatı doktorlardan alacağınız bir randevu ile fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Web sitemizde liposuction ameliyatı yapan plastik cerrahlara tek tık ile ulaşabilir. Doktorlar hakkında yapılmış yorum var ise bunları okuyabilirsiniz.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x