Webmaster Araçlarının Sağladığı Yararlar Nelerdir ?

Webmaster Araçları Nerlerdir ?

Webmaster Araçları, Bir site sahibinin veya bir mobil uygulama geliştiricisinin sahip olduğu web sitesinin daha iyi konum ve sıralamaya gelmesi açısından kullanılması gereken yardımcı kaynaklardır. Arama  motoru şirketlerinin bir anahtar kelime de  web sitelerinin nasıl sıralanacağını hangi web sitenin ilk sayfalarda yer alabileceği gibi durumlar bu şirketlerin algoritmaları tarafından belirlenmektedir. Bu algoritmalar, webmasterlar tarafından tahmin edilse de kesinliği yoktur. Deneme yanılma yöntemiyle doğru sonucu ulaşanlar, buldukları yöntemlerle sitelerini daha iyi konuma getirebilmek için uğraşmaktadırlar.

Webmaster araçları, bu noktada site sahiplerinin işini kolaylaştıracak, sitelerinin varsa problemleri onları hızlı bir şekilde görebileceği bu araçlar şu şekilde sıralanabilir.
Site analiz aracı, seo analiz aracı , Link çıkartıcı, Sıra bulucu, da – pa sorgulama, backlink sorgulama, site arama motorları ban sorgulama gibi bir çok araçlara web master forumlarından ulaşabilir. Akabinde sorgulama yapabilirsiniz.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır ? İnternetten Para Kazanılacak sitelere nasıl ulaşılır ?

Webmaster forumlarında bulunan kategoriler içerisinde kişiler kendilerine uygun gelen veya aradığı özelliğin bulunabileceği kategorilerde keyifli vakitler geçirmesi de son derece mümkündür. Bu kategorilerden birtaneside internetten para kazanma kategorisidir. İnternetten para kazanmak kategorisinde çeşitli görev yap para kazan web site tanıtımlarına, video izlenmelerine veya anket cevaplama şeklinde kişilerin bu işlemleri yaparak internetten para kazanabileceği platformlara webmaster forumu aracılığıyla ulaşabilir.  

Boşa düşecek olan domainleri nasıl bulabilirim ?

Webmaster forumlarının bir başka özelliği de domain kategorisinde forum üyeleri arasında domain hakkında yorumlar yapabilir. Bir projeniz var ise en uygun domain ile web sitenizi keyword olan bir alan adıyla daha güçlü hale getirebilecek ilk adımı atmış olursunuz. Aynı zaman da daha önceden alınmış fakat yenilenmeyen DA-PA değeri yüksek, backlink açısından kuvvetli ve kategorisinde keyword olan domainleri listelendiği boşa düşen domainler konusunda güncel olarak gün gün o gün boşa düşecek domainleri görebilir. Fırsat olarak gördüğünüz domainleri satın alabilir, aldığınız domainleri kullanabilir veya envanterinde saklayarak daha sonradan ihtiyacı olan kişilere satıp gelir elde edebilirsiniz.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x