Estetik Vaser Liposuction Nedir? Nasıl Yapılır? Yorumlar, Şikâyetler 2022

Vaser Liposuction Nedir? Nasıl Yapılır? Yorumlar, Şikâyetler

Vaser liposuction (liposakşın) vücudunuzda erimesi zor yağların giderilmesinde kullanılan bir liposuction yöntemidir. Genellikle bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu yerlerde kullanılır ve vücut kontürünü değiştirmeye izin verir. Vaser lipo genetik olarak inatçı yağ birikintilerinin olduğu bölgelerde yağları sıvılaştırır ve vücuttan alınmasını mümkün kılar.

Vazer liposuction nedir?” sorusuna biraz daha yakından bakarsak; bu yöntemin ses enerjisinin yaydığı titreşimleri kullanarak yağları erittiğini görürüz. Ses titreşimleriyle parçalanan ve sıvılaşan yağ hücreleri vücuttan daha kolay alınır. Vaser liposuction (liposakşın) ile sıvılaştırılan yağlar genellikle ince bir iğneye benzeyen kanüllerle çıkarılır. Vaser lipo küçük iğne delikleri kadar kızarıklıklar oluşturur fakat kalıcı iz bırakmaz. En genel tabiriyle vazer liposuction nedir sorusunun cevabı; ameliyatsız bir vücut şekillendirme yöntemi olmasıdır.

Vaser liposuction ameliyatı aslında bir ameliyat değildir. Geleneksel liposuction ameliyat ile gerçekleştirilir. Bu işlemde cilt üzerinde kesiler açılmaz, sadece yağları çekmek için iğne benzeri aletler kullanılır. Bu sayede vaser lipoliz çok daha az yan etkiye sahiptir.

Vazer lipoliz bölgesel yağlanmadan rahatsız olan ya da vücudunu şekillendirmek isteyen herkes için uygundur. Fakat bir obezite tedavisi ya da bir kilo verme yöntemi değildir. Vücudun çeşitli alanlarına uygulanmaya uygundur;

  • Vaser liposuction ayak bileği bölgesine ve dizlere uygulanabilir. Bu alanlar bazı insanlarda genetik olarak yağlanmaya ve kalınlaşmaya eğilimlidir. Eğer buradaki kalınlık yağ birikiminden kaynaklanıyorsa işe yarar.
  • Vaser liposuction bacak bölgesinin hemen her yerine uygulanabilir. Çoğu insan üst bacaklardaki inatçı yağlardan şikâyet eder. Özellikle, vaser liposuction basen ve üst bacak kısmında sık tercih edilir. Bu alandaki selülitleri de azaltır.
  • Vaser liposuction gıdı bölgesindeki fazla yağları almak için kullanılır. Gıdı için güvenilir yağ aldırma yöntemlerinden biridir.
  • Vaser liposuction göbek yağlarından uzun süreli kurtulmanızı sağlayabilir. Genetik olarak göbek bölgesinden yağlanan insanlarda bu alan diyet ve egzersizlere dirençli olabilir. Vazer yöntemi ile bunlardan kurtulabilirsiniz.
  • Vaser liposuction kol kısmında genellikle üst koldaki yağ birikimlerini hedefler. Ameliyatsız bir çözüm olduğu için iyileşme dönemi kolay geçer.
  • Vaser liposuction karın kası belirginleştirmek için sıkça tercih edilir. Bu işlem kasların çukurlaştığı yerlerdeki yağları eriterek kasların belirginleşmesini sağlar.

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser liposuction fiyatları değişken olduğu için en kesin sonucu kliniklerden alabilirsiniz. Birkaç kliniğin size özel sunduğu fiyatları karşılaştırarak karar verebilirsiniz. Fiyatları değiştiren genel etkenler kliniğin fiyat politikası, uygulama yapılacak alanın genişliği ve uygulamanın ne kadar süreceğidir. Bu nedenle sizin ihtiyaçlarınıza göre de değişmesi muhtemel. Vaser liposuction fiyatları 2021 yılında ekonomik nedenlerle neredeyse tüm kliniklerde yükseldi.

Vaser liposuction bbl fiyat açısından klasik vaserden farklı olabilir. Çünkü BBL (Brazilian Butt Lift) için alınan yağların popo bölgesine enjekte edilmesi gibi ek bir prosedür vardır. Bölge farklılığına göre değişebildiği için; örneğin vaser liposuction jinekomasti fiyat aralığı bölgenin küçük olması nedeniyle bundan daha düşük olabilir. Birçok klinik ücretsiz değerlendirme ve tedavi planı oluşturarak size özel fiyatı çıkarır. Bu imkânı kullanarak vaser liposuction ortalama fiyatları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vaser Liposuction Sonrası Durum

Vaser liposuction yaptıranların yorumları doğru klinik ve uygun hasta eşleşmesi yapıldığında çoğu zaman olumlu olur. Geleneksel liposuction yöntemlerine göre daha kısa sürede iyileşme ve daha az risk vardır. Vaser liposuction (liposakşın) sonrası hafif ağrılar yaşanabilir fakat bunlar uzun sürmez.

Vaser liposuction sonrası hastanın büyük ve kalıcı bir yan etki ile karşılaşması pek olası değildir. Uygulamada kullanılan ultrason dalgaları sadece yağ hücrelerini parçalar. Bu sayede yağ dokunun çevresindeki sinirler ve kan damarları kötü etkilenmez. Sonuçta vaser liposuction iyileşme süreci ortalama 2-3 güne kadar iner. Daha büyük alanları kapsayan uygulamalarda bu süre uzayabilir.Vaser liposuction sonrası ödem çoğu hastada 5-6 hafta sürer. Bu süre boyunca bölgede hafif morluklar ve uyuşma hissedilir. Fakat bu durum, ağır fiziksel aktivite içermeyen günlük aktivitelerinize engel olmaz. İşlem sonrasında 6-8 hafta boyunca korse giymek gerekir.

Yorum yapın