Vajinoplasti Nedir? Nasıl Yapılır? | Estetik Doktor Yorumları

Vajinoplasti Nedir? Nasıl Yapılır?Kadınların cinsek hayatı için en önemli unsur olan vajina, ameliyat ile istenen boyuta getirilebiliyor. Peki, vajinoplasti nedir?

Kadınlarda gerek yaşlılık, gerekse doğum ve cinsel beraberlikler vajinanın genişlemesine yol açar. Vajinoplasti ile bu genişliğin, istenen genişliğe yeniden getirilmesi söz konusu olur. Vajinoplasti nedir sorusunun yanıtı için, istenen vajina genişliğinin yapılacak olan estetik operasyon ile sağlanması olarak verebiliriz. Bu durumda kişi, cinsel hayatının eskisi gibi olmasını da sağlamış olur. Vajina daraltma operasyonu olarak da düşünebilirsiniz.

Vajinoplasti Nedir?
Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

İşlemlerin uygulanması, bu alanda uzman olan estetik uzman tarafından gerçekleşir. En hızlı şekilde işlemlerin tamamlanması konusunda gerekeni yapacaktır. Bunu bilerek, siz de uygulama konusunda memnun kalacağınız çözümler alabilirsiniz. Vajinoplasti nasıl yapılır sorusunun yanıtı veriliyor. Genişlemiş olan vajina dokusunun etrafında bulunan yumuşak dokunun ve kasların sıkıştırılması ile vajinanın daraltılması sağlanır.

 • Uygulamada herhangi bir kesi, karın bölgesine uygulanmaz.
 • Vajina bölgesinde daraltmalar yapılır.
 • Operasyon 30 ile 40 dakika arasında tamamlanmaktadır.
 • Ameliyat ile vajinada 3 ile 4 santim arasında bir daraltma söz konusudur.
 • Dikiş atılır; ancak dikiş alma işlemi yapılmaz.
 • Eriyen – estetik dikişler ile vajina bölgesinde daraltma işleminin gerçekleşmesi sağlanır.
 • Vajina daraltma ameliyatı genel anestezi ile uygulanır.


Vajinoplastiye Neden İhtiyaç Duyulur?

Peki, ameliyat neden yapılır? Bakıldığında vajina daraltma operasyonları, genel anlamda kadınların talep ettiği bir operasyon. Sebebi ise cinsel hayatı olumsuz etkilemesi. Kadınların yaşlanması, kas dokularında gevşemeye neden olur. Bu durum ne yazık ki vajina bölgesinin de genişlemesine yol açar. Ayrıca kadının cinsel hayatında doğurganlık sayısının da çok olması, vajinada genişlemenin olmasına neden olur. Çocuk doğuran kadınlarda, normal doğumda vajina daralması her zaman sonucu eski haline taşımaz. Bu durumda kişinin vajinasında genişleme olacağından, operasyon ile bu durumun çözülmesi gerekir. Vajina daraltma operasyonu ile vajinanın 3 ile 4 santim arasında daha dar bir görünüme kavuşması cinsel hayatı büyük ölçüde olumlu etkileyecektir.

 • Cinsel ilişki sırasında ortaya çıkabilecek seslerin yok olması
 • Cinsel olumsuzlukların ortadan kaldırılması
 • Doğum izlerinin onarımı
 • Ağrılı cinsel ilişkilerin ortadan kalkması
 • Kadının özgüveninin artması

Gibi pek çok neden ile vajina operasyonun gerçekleşmesi istenir. Bu durumda kişinin daha başarılı bir cinsel hayatı olacak ve kişi kendisini çok daha iyi hissedecek. Dilerseniz siz de bunu göz önünde bulundurup, doktorunuz ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Vajinoplasti Kalıcı Çözüm müdür?

Operasyonun yapılması ile vajina daraltma ameliyatı sonucu konusunda da belirsizlikleriniz olabilir. Doktorunuz net şekilde yapacak olduğu operasyon üzerinden bilgi verebilir. Ancak sizin için kalıcılık konusunda verilecek olan bilgi, size de bağlıdır. Nasıl mı? Kişinin kalıcı şekilde vajinasının daralmış olması, onun ilerleyen süreçte yeniden doğum yapıp yapmayacağı, kilo alıp verme durumunun nasıl olduğu gibi hususlar üzerinden incelenecektir. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, direkt olarak kalıcı çözüm sağlanması amaçlanır.

Vajinoplasti Ameliyatı Doktoru

Doktor olarak seçiminiz ne olacak? Vajinoplasti uzmanı ile öncesinde iletişime geçerek rahatlamanız, detaylı bilgi alarak kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz şekilde bir sonuç almanız önemlidir. Ameliyat için doktorun gözlemleri önemlidir. Bunu bilerek, siz de bu bağlamda dilediğiniz gibi ameliyat doktoru seçimi yapabilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmeniz, alanında uzman olan ve deneyimli olan estetik doktorundan hizmet almak önemlidir. Bu bağlamda incelemelerinizi yaparak, en iyi şekilde hizmetten faydalanabilirsiniz. Vajinoplasti doktoru ile iletişim kurmanız halinde, merak ettiğiniz soruları da sorarak bilgi almanız mümkün.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x