Estetik Uzm Ortodontist Fatih CENGİZ Hakkında 2022

Uzm Ortodontist Fatih CENGİZ Hakkında

Ortodonti Uzmanı Fatih CENGİZ Hakkında Yorumlar Bilgiler Şikayetler, Hasta Paylaşımları

1986 yılında Mersin’in Mut ilçesinde doğmuştur. İlk öğrenimini, orta okul ve liseyi Mersin’de tamamlamıştır.Yüksek Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamladıktan sonra 2013 yılında yapılan Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı’nda (DUS) Türkiye 53.sü olarak Gaziantep Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olmaya hak kazanmıştır. 2014-2018 yılında Ortodonti Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış ve başarıyla bitirmiştir.

2018 yılında “GUMMY SMILE TEDAVİSİNDEKİ ETKİNLİĞİNİN İNCELENMESİ” adlı uzmanlık tezini tamamlamıştır. 2018 yılında yapılmış olan uzmanlık bitirme sınavını başarıyla bitirmesi sonucunda Ortodonti Uzmanı ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında eğitim ve bilimsel faaliyetlerde bulunan Fatih CENGİZ. Ortodonti alanında Türkiye ve Avrupa’daki en kapsamlı tez çalışmasını yapan Fatih CENGİZ Türk Ortodonti Derneği üyesidir.

Özel Ortodent Ortodonti kliniği ve Mersin Mut Devlet Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra ise Mersin’de kurucusu olduğu özel FACE Ortodonti Kliniği’nde hastalarına hizmet vermektedir.

Ortodonti Uzmanı Fatih CENGİZ hangi alanda çalışmalar yapmaktadır. ?

– Çocuklarda Ortodonti
– Yetişkinlerde Ortodonti
– Horlama ve Uyku Apnesi
– Şeffaf Plaklar Tedavi
– Lingual Ortodonti
– Ortognatik Cerrahi Tedavisi
– Myofonksiyonel Tedavi
– Diş Sıkma ve Gıcırdatma Tedavisi

Ortodonti Uzmanı Fatih CENGİZ iletişim bilgileri.

Adres : Gazi mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:355, Eren Apt kat:2, daire:4 Yenişehir / MERSİN

Telefon : +90 (324) 325 32 23

[email protected]

Yorum yapın