Selülit Nedir? Selülit Tedavisi ve Cerrahisi

Selülit Nedir? Selülitler pek çok kişiyi en çok rahatsız eden şey! Peki, selülitten operasyonlar ile kurtulmak mümkün mü? Evet, yapılacak olan uygulamalar ile selülit operasyonları ile kişinin vücudunu kusursuz hale getirmesi mümkün. Peki, nasıl olacak? Bunun için uygulanacak olan yöntemler hakkında bilgi veriliyor.

Her geçen gün teknolojinin de gelişmesi ile sunulan yöntemlerin de gelişmesi ile sonuç farklı oluyor. Siz de bunları göz önünde bulundurun ve kısa süre içinde mevcut olan problemlerin çözülmesini sağlayın. En kısa sürede selülitlerin ortadan kalkması sağlanır.

Selülit Nedir? Selülit Tedavisi ve Cerrahisi
Selülit Nedir? Selülit Tedavisi ve Cerrahisi

Selülit Nedir? Selülit Tedavisi ve Cerrahi Yöntemleri

Mezoterapi

Son dönemin en yaygın yöntemleri arasında. Mezoterapi ile Selülitlerden kurtulmak mümkün mü sorusunun yanıtı EVET. Aynı zamanda son derece yaygın bir yöntem olduğundan, direkt olarak akıllara geliyor. Dolaşımın düzenlenmesi, yağların çözülmesi ile çözüm sağlanıyor.

Bunun beraberinde vitamin alınması sağlanıyor. Bu şekilde deri altına enjekte edile maddelerin sonunda, direkt olarak seansların ortalama 20 – 30 dakikada tamamlandığı şekilde sonuç almak da mümkün oluyor. Selülitlerden bu şekilde kurtulmak mümkün.

Selülitlerden kurtulmak için kaç mezoterapi seansı gerekiyor?

Merak edilenler arasında, ne kadar seans uygulaması olacağı da yer alıyor. Bakıldığında 10 ile 15 seans arasında bir uygulama olması durumunda, başarılı bir sonuç elde etmenin olduğunu görmek mümkün. Bunu göz önünde bulundurarak siz de sonuç alabilirsiniz.

Akustik Dalga Terapisi

Şok dalgaları ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Verilen şok dalgaları sayesinde, çözülen yağ dokuları ile bölgesel olarak incelme de söz konusu olacaktır. Bu durumda gevşek bir görünüm olmaması, selülitlerin azalması da sağlanacaktır. Akustik dalga terapisi ile selülit tedavisi kapsamında alınacak olan önlemler, yapılacak olan uygulamalar ile en iyi sonuç alınabilir. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, direkt olarak siz de bu tedavi yöntemi ile bacaklarınızda ya da diğer bölgelerde bulunan selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Ne kadar uygulama gerekiyor?

Bakıldığında etkili bir sonuç almak için önerilenin haftada iki kere uygulama olması gerektiğini göreceksiniz. Uygulama haftada iki kere olmak üzere uygulanarak sonuç alınacaktır.LPG Tedavisi

Tedavi yöntemleri arasında LPG tedavisi ile Selülitlerden kurtulmak da var. Bu tedavinin ilk olarak doku altındaki selülitin dışarı çıkarılması şeklinde olduğunu bilmelisiniz. Sonrasında ise selülit tedavisinin uygulanması sağlanır. Bu şekilde bir uygulamada haftada iki kere seansın olması yeterli olacaktır. Bu işlemin yaklaşık olarak iki ya da 3 ay boyunca devam etmesi durumunda ise mevcut olan, rahatsızlık veren Selülitlerin tamamından kurtulmak mümkün olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak direkt olarak siz de bu yöntem ile mevcut olan Selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Tedavi yöntemi seçimi tamamen sizin olacak.

Selülit Nedir? Selülit Tedavisi
Selülit Nedir? Selülit Tedavisi

Reaction Radyofrekans

Selülit tedavisinde kullanılan bir tekniktir. Peki, işlem nasıl yapılıyor? Bu işlemin uygulaması, deri altındaki kolajen ve elastin üretimi direkt olarak harekete geçiriliyor. Bu sayede alınmak istenen sonuç dermal yapının güçlenmesi. DErmal yapının güçlenmesi halinde selülitin de azalması sağlanıyor. Bu sayede şekillenen ve sıkılaşan bacaklarınızın olması mümkün. Selülitlerde büyük oranda azalması olacağından, memnun kalacaksınız.

Yağ dokusunun çok olduğu bölgelere uygulama yapılabilir mi?

Evet, herhangi bir sorun olmadan reaction radyofrekans ile selülit tedavisi kapsamında gereken yapılacaktır. Yağlı olan bölgelere de uygulama konusunda herhangi bir sorun gözükmediğinden, direkt olarak çözümünün sağlanması da mümkün olacaktır.

Verilen yöntemler arasından sizin için en doğru olan yöntemin belirlenmesi, bu alanda uzman olan doktor ile olacak. Doktor tarafından gerekenin yapılması ile çözümü sağlanacak.  

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x