Revizyon Burun Estetiği Nedir? Ne Zaman Yapılır?

Revizyon burun estetiği nedir? Burun estetiği ameliyatı sonrası istenmeyen bir sonuç oluşmuşsa ve ikincil bir işleme ihtiyaç duyuluyorsa revizyon burun estetiği demektir.

Bu biraz tatsız bir sorun olsa da ameliyatın gerçeğidir. İyi tarafından bakalım: bir çözüm var. Peki neden burun revizyonu ihtiyacı doğar? Bunun nedenlerinden bazıları cerrahi hatalardan, bazıları hasta hatalarından, bazıları öngörülemeyen nedenlerden kaynaklanmaktadır, bu nedenle olası bir komplikasyondur. Nedeni ne olursa olsun, sonuç olarak kemik veya kıkırdak fazlalığı, göze hoş görünmeyen açılar, doğal anatominin sınırlarını aşan asimetriler, güzel burunlar ancak nefes alamama sebebi olabilir.

Revizyon Burun Estetiği Nedir? Ne Zaman Yapılır?
Revizyon Burun Estetiği Nedir? Ne Zaman Yapılır?

Revizyon Burun Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Vücudumuzdaki tüm dokulara uygulanan bir iyileşme süresi ve mekanizması vardır. Ameliyat edilen dokuların orijinal yumuşaklığına kavuşması yaklaşık bir yıl sürer. Bu süre zarfında dokular revizyon için bile daha fazla ameliyata hazır değildir.

Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Sorununuz aşırı yüklenmiş veya kaybolmuş dokuysa, onu değiştirmenin birkaç yolu vardır. Öyleyse nasıl? Burun iskeleti hem kemik hem de kıkırdaktan oluşur ve ana iskeletin güçlü doku ile desteklenmesi gerekir. Basit vakalarda kulaktan alınan kıkırdak dokusu ile eksiklikler giderilebilirken, ciddi problemlerde bu onarım için kostal kıkırdak, hatta kostal kıkırdak ve kemik kullanılabilir. Saçlı deriden (temporalis kas fasyası) alınan bir zar da bu işleme eklenebilir.

Nazal yumuşak dokuları desteklemek için deri altı bir katman veya hatta yağ enjeksiyonları uygundur. Asimetrik burunlarda iskelet tekrar açılarak şekillendirilebilir. Düşük burun uçları ideal yerlerine kaldırılıp sabitlenebilir. Solunum sorunlarının kaynağı, sınırda solunum sıkıntısının ihmal edilmesidir.

Burun endoskopik muayenesi ilk görüşmede çoğu cerrah tarafından yapılmadığı için birçok estetik ameliyat hava yollarını bilmeden yapılmaktadır. Ameliyat öncesi iyi bir fonksiyonel değerlendirme yapılırsa, solunum problemleri de kapalı burun ameliyatı ile çözülebilir.

Revizyon Rinoplasti Kapalı Olabilir mi?

Evet olur. Revizyon ameliyatlarında neredeyse her zaman kapalı (izsiz) rinoplasti yöntemini tercih ediyorum. Bu yöntemde tüm yayıcı ve dikme greftlerini burnu açmadan buruna uygulayabiliriz.

Çok zor burunlarda bile 2 cm’lik küçük kesilerden çıkarılan kaburga kıkırdakları ile güçlü iskeletler oluşturarak burun iskeletini yeniden oluşturmak mümkündür. İyileşme süreci birincil rinoplastiden pek farklı değildir. Sadece biraz daha fazla şişlik oluşabilmektedir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x