Revizyon Ameliyatı

Revizyon rinoplasti veya sekonder rinoplasti, daha önce ameliyat edilen hastalar için rinoplasti cerrahisi ile ilgili bir terimdir.

Burun estetiğinin sonucu, ameliyattan sonra burun görünümünden memnun olmadığında cesaret kırıcı olabilir. Bu insanların yeni bir ameliyata karar vermekte tereddüt hissetmeleri de anlaşılabilir, bu insanlar tıbbi görevlilerine karşı güvensizlik duyuyorlar, daha sonra daha fazla deneyime sahip bir doktor aramaya başlıyorlar.

Revizyon rinoplasti en zor ameliyatlardan biridir ve bu operasyon için deneyimli bir profesyonel seçilmelidir. Revizyon rinoplasti, çok çeşitli karmaşıklıktaki prosedürleri içerebilir. Sırtta küçük bir düzensizliğin düzeltilmesi gibi en az karmaşık bir prosedür veya kostal kıkırdaktan burun kıkırdağının rekonstrüksiyonu gibi daha karmaşık bir prosedür, probleme bağlı olarak revizyon rinoplastisinde yer alabilir. Bu nedenle, bunu akılda tutmak gerekir: “Her hasta değerlidir ve sonuçlar
kişisel farklılıklara göre değişebilir 

Revizyon Rinoplastisini Nasıl Yaparız?

Profesyonel olarak sekonder rinoplasti ameliyatlarında açık tekniği tercih ediyorum, çünkü burun kıkırdağındaki bozukluklar, burnun deformitesi tamamen ve düzgün bir şekilde değerlendirilmelidir. Burun derisi nazal kıkırdağı çıkardığında ve cildin altındaki kemik dokusu açıkça görülebilir, bundan sonra mevcut bozukluğa göre çalışırız. Örneğin, nazal dorsal kıkırdakta bir sapma veya çıkıntı varsa, sadece küçük revizyon yeterli olabilir. Ancak bazen burun kıkırdağı önceki ameliyatlarda gereksiz olarak alınabilir, böylece burnu güçlendirmek için kaburgalardan kıkırdak grefti almamız gerekebilir.
Aksi takdirde, kıkırdak parçası üzerinde çözgü ve bükülmeler ortaya çıkabilir, bu durumlarda alınan kıkırdak greftini doğru şekilde şekillendirmek çok önemlidir. Ayrıca, greft kenarları, görünür değilse, uygun şekilde inceltilmelidir. Bazen burun formu güçlü kalır, ancak burnun ucunda veya burun septumunda pitoz mümkündür. Bu gibi durumlarda, burun içinde kıkırdaklı doku yeterli değilse, kulaklardan almak mümkündür.

Revizyon Rinoplasti Cerrahisi Sonrası İyileşme Süreci

Kaburgalarının iyileşme sürelerinin kıkırdağı alınan hastalar diğer hastalardan daha uzun değildir. Başka bir deyişle,
bu iki hastanın iyileşme süreleri arasında bir fark yoktur . Kaburgalardan kıkırdak almak için 2-4 cm’lik bir kesim yaparız, daha sonra yeterli miktarda kıkırdak alınır. Yani, kıkırdağın üst kısımdan (kısmen) bölünmesi yeterlidir, bu durumda komplikasyon olasılığı azalır. İlk 2 günde, hastalar biraz ağrı hissedebilir, bunun dışında herhangi bir ağrı beklemiyoruz.Revizyon Rinoplasti Ne Kadar Sürer?

Revizyon rinoplastisi olan hastalar ile ilk rinoplasti geçiren hastalar arasında süre değişkendir. Revizyon rinoplasti, primer rinoplasti ameliyatından daha uzun sürebilir. Operasyon detayları hakkında da değişkendir ancak ortalama süre 2-5 saattir.

Revizyon Rinoplasti Cerrahisi Ne Zaman Yapılmalı?

Teorik olarak, 6 ay önce son ameliyatınız varsa, revizyon rinoplastisine sahip olabilirsiniz. Yine de karar kontrol sonrasında verilmelidir çünkü iyileşme süreci kişiden kişiye değişir. Burun ucundaki cilt yeterince yumuşak ve hareketliyse, ameliyat olabilirsiniz.

En Fazla Kaç Revizyon Rinoplasti Yapabilirim?

Bu soruya doğrudan cevap veremeyiz, ancak şunu söyleyebiliriz; burun derisine bağlıdır. Burun derisi uygunsa ameliyat olabilirsiniz. Ancak sigara içiyorsanız, 2. revizyon rinoplastisinde bile riskli olabilir, bu nedenle, bu operasyonu (revizyon rinoplasti) ciddi bir şekilde düşünüyorsanız, bu bağımlılığı bırakmanız gerekir.

Revizyon Rinoplasti Maliyeti

En çok sorulan sorulardan biri bu ameliyatın fiyatıdır. Operasyon ayrıntılarına karar vererek aynı prosedürü kullanmalıyız. İlk önce doktorun
burnu görmesi gerekir, kontrol ettikten sonra hem doktorun hem de hastanın konuşması ve fiyat teklif etmesi daha iyidir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x