Prof. Dr. Emre BENLİDAYI 2022

Prof. Dr. Emre BENLİDAYI

Prof. Dr. Emre BENLİDAYI Hakkında Yorumlar Bilgiler Şikayetler, Hasta Paylaşımları

Prof.Dr.M.Emre BENLİDAYI, 1978 yılında Kadirli’de doğdu. Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu.
Aynı fakültenin Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 2008 yılında doktora ve uzmanlık eğitimini tamamladı.
2006 yılında Londra King’s College Hospital Çene Yüz Cerrahisi Departmanı’nı ve 2014 yılında Salzburg Paracelsus Tıp Üniversitesi Çene Yüz Cerrahisi Departmanı’nı ziyaret ederek klinik ve akademik faaliyetlerde bulundu.
Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği 15. Uluslararası Kongresi’nde ve Ağız ve Çene Yüz Cerrahisi Birliği Derneği 4. Uluslararası Kongresi’nde iki ayrı araştırma ile en iyi araştırma ödüllerini almaya hak kazandı.
Türkiye’de ilk kez 2016 yılında ve ikinci kez 2018 yılında düzenlenen “Çukurova Ortognatik Cerrahi Günleri ve Kadavra Kursu”nda kurs direktörü görevini üstlendi.
TÜBİTAK, Dentsply, ITI, TFI ve Çukurova Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenen klinik ve deneysel projeleri mevcuttur. Halen Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi olan Prof.Dr.M.Emre BENLİDAYI’nın ilgi alanları ileri implant cerrahisi, çene estetiği ameliyatı (ortognatik cerrahi), dudak damak yarıklı hastalarda kemik grefti uygulaması ve sert doku laboratuvar araştırmalarıdır.

Prof. Dr. Emre BENLİDAYI hangi alanda çalışmalar yapmaktadır ?

Çene Eklemi ve RahatsızlıklarıÇene Estetiği Ameliyatı (Ortognatik Cerrahi)İmplant Cerrahisi
Yetersiz Kemiklerde İmplant UygulanmasıYetersiz Kemiklerde İmplant Öncesi Kemik OluşturmaGömülü Dişlerin Cerrahi Çekimi
Diş Hekimi Fobisi Olan İnsanların Anestezi Altında TedavisiDiş ÇekimiÇene ve Yüz Bölgelerinde gelişen abselerin tedavisi
Apikal RezeksiyonProteze hazırlık sırasında ağızdaki yumuşak dokuların cerrahi olarak düzenlenmesiÇene kemiği kistlerinin tedavisi
Çene ve Yüz Bölgesinde İyi Huylu tümorların tedavisiAğız Hastalıklarının TedavisiDiş , Çene ve Yüz Kemik Kırıklarının Tedavisi
Dudak Damak Yarıklı Hastalarda Kemik Ekleme AmeliyatıÇene ve Yüz Ağrılarının Tedavisi
Prof Dr. Emre BENLİDAYI tedavi alanları

Prof. Dr. Emre BENLİDAYI iletişim bilgileri

HASTA KABUL : Özel Adana Metro Hastanesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı 65003 Sokak No:15 01140 Seyhan / ADANA (Adana Tren İstasyonu Arkası)

Telefon : 0322 456 19 00

Mobil : 0546 615 44 66

E-mail : [email protected]

ÜNİVERSİTE : Çukurova Üviversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Ana Bilimdalı
Sarıçam / ADANA

Telefon : 0322 338 63 54

Mobil : 0546 615 44 66

E-mail : [email protected]

Doktor araştırması yaparken insanlar daha önceden o doktorlar tecrübe yaşamış kişilerin objektif yorumlarına son derece ihtiyaç duyarlar. Bu yazıyı okuyorsanız ve Prof. Dr. Emre BENLİDAYI ile tedavi deneyiminiz var ise aşağı yorumlarda belirtmeniz sizden sonraki kullanıcılara fayda sağlayacaktır.

Yorum yapın