Plastik Cerrahi İşlemleri Nelerdir?

Plastik cerrahi olarak isimlendirilen işlemler esas olarak bireylerin dışarıdan bakıldığında karşı karşıya kalınan sorun veya benzeri durumların giderilmesi amacıyla başvurulan durumların genelini ifade etmektedir. Bu işlemler ise bütün söz konusu rahatsızlıkların ortadan kaldırılmasını sağlayarak bireylerin olduklarından çok daha mutlu ve özgüvenlerinin yükseldiği böylelikle de olduklarından çok daha başarılı olmalarını destekleyen işlemler olmaktadır.

Plastik Cerrahi

Plastik cerrahi işlemlerinde dikkat edilmesi gerekli olan noktaların başında ise gerçekleştirilecek olan işlemlerin sadece görsel ve estetik noktasında etkili olacak olan işlemler olmaması gerekmektedir. Gerçekleştirilecek estetik faaliyetleri karşılaşılan sorunların giderilmesi plastik cerrahi şeklinde ifade edilmekte ve birçok işlemi içerisine almaktadır. Gerçekleştirilmekte olan işlemlerin sayısı her ne kadar çok sayıda olsalar da bunları başlıca kategorilerde toplanması da mümkün olmaktadır.

Plastik Cerrahi İşlemleri Nelerdir?
Plastik Cerrahi İşlemleri Nelerdir?

Burun Estetiği

Şimdilerde ise gerçekleştirilecek olan estetik burun ameliyatları estetik işlemlerinin en yaygınları arasında bulunmaktadır. Uygulanan estetik işlemler gereksinimler doğrultusunda küçültme ya da büyültme şeklinde gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen burun ameliyatlarında gereksinimleri ise nefes almaya ilişkin problemlerin de başında olduğu üzere çeşitli sağlık sorunları ve estetik gereksinimleri doğrultusunda uygulanmaktadır. Bu işlemler kişilerin sağlıklarını koruyabilmek adına kemiğin alınması, uç kısmının kaldırılması, inceltilmesi, tabanının daraltılması veya burun deliklerinin küçültülmesi gibi işlemler oluşturmaktadır.

Meme Estetiği

Meme estetik işlemleri de plastik cerrahi işlemleri arasına sıklıkla yer almaktadır. Özellikle kadınlar sıklıkla tercih etmiş olmasına karşın erkekler de bir o kadar estetik meme operasyonlarına başvurmaktadır. Memelerde gerçekleştirilecek olan işlemler sağlık kadar görsellik de ön plana alınarak uygulanırken memelerin küçültülmesi, büyültülmesi, dikleştirilmesi veya asimetrik durumları giderilmesi gibi işlemler olmaktadır. Erkeklerde de karşılaşılabilen bir durum olan memelerde büyüme durumu liposuction uygulamalarıyla ortadan kaldırılabilmektedir.

Yağ Aldırma Liposuction

Her geçen gün insan sağlığını riske atan durumlar arasında yer alan fazla yağlar gerekli görülmesi halinde estetik ameliyatlarla da giderilebilmektedir. Liposuction olarak bilinen yağ alma ameliyatları kişilerdeki birikmiş olan fazla ve istenmeyen yağların alınmasını ifade etmektedir. Uygulanan işlem zayıflama yöntemleri arasında yer alsa da vücudun şekillendirilmesi için de uygulanmaktadır. Yağ alma ameliyatları kişilerin deri yapılarınınım uygun olduğu hemen her noktaya uygulanabilmektedir.

Genel olarak doğum sonrası kadınların başvurduğu bir yöntem olan karın germe operasyonları fazla oranda kilo kaybı ardından karşılaşılan karın bölgesinde sarkma veya gevşeme durumlarının giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Kasların sıkılaştırılması sağlanırken sarkmaya neden olan fazla yağ ve deriler vücuttan çıkartılmaktadır.

Yağ Aldırma Liposuction
Yağ Aldırma Liposuction

Göz Kapağı Estetiği

Blefaroplasti olarak da bilinen göz kapağı estetik ameliyatı kişilerin ilerleyen yaşları ve genetik özellikleri gibi kişilerle alakalı doğrudan faktörlere bağlı olduğu gibi; yer çekimi ve çevresel etkenlerin de dahil olduğu dış etkenlere bağlı olarak da oluşan göz kapağı problemlerini gidermek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Göz kapağı estetik işlemleri kişilerin alt veya üst göz kapaklarına uygulanabilen, kişilerin göz kapaklarında oluşmuş olan ve kişilerin olduğundan yorgun, yaşlı veya uykulu görünmesine sebep olan durumların giderilmesi için uygulanmaktadır. Böylelikle kişilerin torbalanmış şekilde olan göz kapaklarından yağ dokularının alınması ve sarkmış olan kas veya deri dokularının giderilmesi için uygulanmaktadır. Böylelikle işlemin uygulandığı kişilerin olduğundan daha genç duran ve dinç bakışlara sahip olması desteklenmektedir.

Kaş Kaldırma

Günümüzde özellikle kadınların başvurmuş olduğu plastik cerrahi işlemlerinden bir diğeri kaş kaldırma ameliyatları olmaktadır. Kaş kaldırma operasyonlarında kaşların dışarıda kalan uçlara uygulanan ve üçte birlik bir oranda kaldırılma şeklinde olmaktadır. gerçekleştirilen söz konusu işlemler sayesinde kişilerin olduğundan dinamik, dinç ve genç görünüm kazanmalarına katkı sağlanmaktadır. Kaş kaldırma ameliyatları saçların içerisinde gerçekleştirilmesi sebebiyle işlemin uygulandığı kişilerde hiçbir iz kalmamaktadır.

Yüz Germe Ameliyatları

Yüz germe ameliyatları şimdilerde sıklıkla başvurulan estetik ameliyatları arasında yer almaktadır. Yüz germe ameliyatları uygulanırken kişinin kulaklarının ön bölümünden kişinin saçlarının içerisine uzanan kesiden fazla olarak değerlendirilen derinin çıkartılmasıyla yüzdeki sarkma, kırışıklık gibi noktaların giderilmesini sağlamaktadır. Böylelikle kişilerin yüzleri ve üst boyunlarında gerilme sağlanmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatları
Yüz Germe Ameliyatları

Yüz ve Dudak Yağ Enjeksiyonu

Kişilerin ilerleyen yaşları, iç e dış etkenlerin çevresel etkenler ve yerçekimi benzeri etkenler doğrultusunda yüz bölgesi başta olmak üzere kişilerin ciltlerinin altında bulunan yağ dokusunda azalma olmaktadır. Bu nedenle ciltte aşağı yönlü değişim yaşanmaktadır. Şimdilerde ise gerekli olan yağ desteği kişilerin vücutlarının herhangi bir noktasından alınacak olan yağın kişinin yüzüne enjeksiyonuyla gerçekleştirilmektedir. Yüz ve dudak yağ enjeksiyonu işlemiyle cilt dokusunun desteklenmesi sağlanmaktadır.

Kulak Estetiği

Şimdilerde sıklıkla tercih edilen estetik işlemlerinden bir diğerini de kulak estetik işlemleri olmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde en sık karşı karşıya kalınan nokta kişilerde doğumdan itibaren gelen deformasyonlardan kaynaklı olanlar olmaktadır. Söz konusu deformasyonların yaygın olarak en sık olanı ise kepçe kulak olurken çok daha farklı kulak problemi de giderilebilmektedir.

Kişilerin yüzündeki kemiklerinde karşı karşıya kalınan yetersiz orandaki gelişim ve çeşitli problemler sonucu gerçekleşecek işlemlerle bu sorunlar giderilebilmektedir. Çene ve elmacık kemiği ameliyatı olarak da bilinen bu işlemler sentetik protez başta olmak üzere birçok benzer işlemlerle kişilerin yüz hatları daha belirgin veya tamamlanmış görünüş sağlanmasını gerçekleştirmektedir.

Bacak Estetiği

Başta kadınlar olmak üzere hemen hemen herkes tarafından başvurulan bir plastik cerrahi işlemi olmaktadır bacak estetiği. Kişilerin bacaklarında yer alan ve fazla olarak değerlendirilen yağ dokularının giderilmesi başta olmak üzere kasıklarda karşılaşılan deri sarkmalarında fazla derilerin çıkartılması, dizlerin altındaki eğriliklerin dizlerin içlerine eklenecek protez desteğiyle düzeltilmesi şeklinde olmaktadır.

Genital Bölge Estetiği

Çok sayıdaki kişi cinsel yaşantısındaki mutluluğa katkıda bulunmak için tercih edilen işlemlerden birisi olmaktadır genital bölge estetiği. Gerçekleştirilecek olan estetik işleminde sarkmış küçük dudakları küçültme, gevşemiş veya sarkmış özellikteki büyük dudaklara gerçekleştirilecek yağ enjeksiyonuyla doldurulmasıyla vajina da daraltma sağlanabilmektedir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x