Ortodonti Nedir ? 2021 Ortodonti Tedavi Fiyatları Ne Kadar ?

Ortodonti nedir?

Ortodontinin tanımına bakacak olursak uyumsuz ve çapraşık olan dişlerin uyum ilişkilerini teşhisle birlikte kontrol eden, bu durumu önlemeye çalışan ve aldığı tedbirler ile dişlerdeki uyumsuzluk ve çapraşıklığı tedavi eden diş hekimliği branşının uzmanlık alanıdır. Ortodonti uzmanları normal diş hekimliği fakültesini bitirdikten sonra. Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı ( DUS) Sınavına girerek bu ünvanı kazanbilirler.

Ortodontik sorunlar nasıl ortaya çıkar ve tedavi aşaması nasıldır?

Alt çenenin öne veya arkaya gelmesi gibi rahatsızlıklar var ise bu durumda öncelikle hastanın yaşına göre karar verilir. Hasta ergenlik çağındaysa ve çene yapısı uygunsa uygun ortodontik tekniklerle tedavi edilebilir. Hasta yetişkin ise gelişimini tamamlamış bir hasta ise iskelet bozukluklarının tedavisinde tek başına ortodonti değil birde cerrahi ile işbirliği içinde yapılmaktadır.

Dilin olması gerekenden büyük olması ve diş çekilmesi sonucu oluşan boşlukların varlığı gibi durumlar da ise dişlerde boşluklara neden olur. Dişlerin tutturulduğu çene yapısı küçük ve dişler büyükse bu durumda bir uyumsuzluk oluşacak ve dişler çeneye sığmayarak çapraşıklık oluşur.

Ortodonti Tedavisi Diş Teli takımı

Ortodontik tedavi sadece bir estetik midir ?

Ortodontik tedaviye sadece estetik olarak bakmamak gerekir. Çünkü hastanın ortodontik bir tedavi gerektirecek durumu var ise ileride karşılaşılabilecek diş eti , çene eklemindeki sorunların, çiğneme işlevselliği, konuşma bozukluğu gibi durumların önüne erken yapılan ortodontik tedavi ile geçilebilmektedir.

Hastanın ağızdaki mevcut ortodontik soruna göre çeşitli yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemler ; hareketli , fonksiyonel ve sabit apareyler ile tedavi yöntemleri belirlenebilir. İleri bir aşamada olmayan erken müdahale ile dişlerdeki basit problemler, hastanın takıp çıkarabileceği kauçuk hareketli apareyler ile çözülebilir.
Ortodontik tedavinin sonlanması sonucu düzelen durumunun tersine gitmemesi açışından pekiştirme tedavileri hastalar tarafından atlanılmaması gerekmektedir.

2021 Ortodonti Tedavi Fiyatları Ne Kadardır ?

Belki de hastaların hastalığını araştırdıktan sonra bir tedaviye başlamadan önce en çok merak ettiği soru tedavi ücretim ne kadardır acaba diyerek çeşitli doktorların tedavi ücretlerini öğrenmek ister. Estetikonerileri.net olarak sizler için Ortodonti Uzmanı ile görüştürk. Ortodonti Uzmanından 2021 yılı Ortodonti Tedavi fiyatı için aldığımız bilgilere göre; Ortodontik tedavi ücreti vakadan vakaya uygulanan tekniğe ve malzemeye göre değişmekle beraber ortalama 7000 tl den başlamaktadir. Tedavinin zorluğuna ve süresine bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebilir en doğru ve sağlıklı bilgi için en yakın ortodonti uzmanı ile görüşüp bir fiyat almak daha doğrudur.2020 yılı diş hekimleri birliği tarafından yayınlanan ücret tarifesi

2020 ortodonti tedavi ücretleri
2021 ortodonti tedavi ücretleri
Diş Hekimleri Birliği Ücret Tarifesi
2020 ortodonti tedavi ücretleri
2021 ortodonti tedavi ücretleri
Diş Hekimleri Birliği Ücret Tarifesi

Web sitemizde yer alan ortodonti doktorlarına göz atmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak doktorların biografisini okuyabilir. Kendileriyle fiyat bilgisi için görüşebilirsiniz.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x