Obezite Cerrahisi Sonrası Vücut Germe Ameliyatı

Obezite cerrahisi sonrası vücut germe ameliyatı nasıl yapılır? Fazla alınan kilolardan dolayı oluşan obezite rahatsızlığı bir ok insanı vücut germe operasyonuna yönlendirmektedir. Vucut germe nasıl yapılır?

Sağlıksız ve durağan hayat koşulları ani kilo artışına neden olur. İnsanlar gündelik vakitlerinde özellikle de teknoloji sayesinde artık bedeni güçten mahrum işler yapmaya ve hatta bir tıkla internetten işlerini halletmektedir. Böyle bir yaşam sonucunda çağın hastalığı denilen obeziteye yakalanma sıklıkları daha da artmaktadır. Haliyle bu durumdan kurtulmak isteyen hastalar çeşitli diyet listeleri yanında obeziteyle mücadele için kliniklere yönelmektedir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Vücut Germe Ameliyatı
Obezite Cerrahisi Sonrası Vücut Germe Ameliyatı

Obezite daha çok Avrupa ülkelerinde görülse de son zamanda oluşan belli başlı çevresel faktörler ve insanlar üzerinde azalan iş yükü sayesinde Türkiye’de de görülmeye başlandı. Sağlıksız beslenme yani fast-fod tarzı beslenme sayesinde insanlar kolay bir şekilde kilo almaya başladı. Kötü beslenmenin yanı sıra kullanılan ilaçlar, kaygı ve stres gibi nedenlerde kilo almaya neden olan diğer faktörlerdendir.Obezite Cerrahisi Nedir?

İnsanlar ani kilo artışından kaynaklanan kaygı seviyelerini daha alt düzeye indirmek için çeşitli cerrahi işlemlerden geçmesi gerekmektedir. İşte burada ön plana çıkan obezite cerrahisi’dir. İnsanlar aldığı kiloları spor, düzenli beslenme faaliyetleri gibi işlemlerle verdikten sonra geride oluşan fazlalıkları ortadan kaldırmak için birtakım işlemlerden ve düzenlemelerden geçer buna dünya çapında Post Bariatrik Cerrahi denir yani obezite sonrası vücut şekillendirme.

Vücut Germe Nedir?

İnsanlar kilo verdikten sonra kilo verdiği bölgelerin genellikle sarktığı görülür. Bu durum hem kişinin hem de çevresinin göz zevkini bozar. Böyle bir durumla karşılaşan hasta belli başlı cerrahi işlemlere girmek zorundadır. İşte bu yapılan cerrahi işleme vücut germe denir. Cilt ilk ağırlık artışında gerilmeye başlar.

Oluşan gerilim uzun süreli olduğundan deri o hale alışır, daha sonra yavaş yavaş azalan kilo sonunca deri gevşemeye ve sarkmaya başlar. İşte burada ön plana çıkan çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak için germe operasyonları yapılır. Vücut germek operasyonu için büyük deri kıvrım ve yağlarını dış üst uyluk kenarlarından, kalçalardan, alt karın bölgesinden alır düzenli bir vücuda ulaştırmak amacıyla bu işlem sürekli yinelenir.

Bunların yanı sıra vücut germe ameliyatı genel anestezi gerektiren bir işlemdir. Ve ilk birkaç gün bu olumlu sonuç verip vermemesi adına çok önemlidir. Ayrıca bu cerrahi işlem için kilo takibi düzenli bir şekilde gerçekleşmelidir.

Obezite Sonrası Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

Obezite sonrası oluşan sarkmalardan kurtulmak için sırt, kalça ve karın bölgesindeki fazla deri ve inatçı yağlardan temizlenmesi gerekir. Hasta öncelikle genel anestezi ile uyutulur ardından hiçbir acı ve sızı hissetmeden iki ila sekiz saat arası cerrahi bir işlemden geçerek ameliyatı başarıyla tamamlanır. Önemli olan bu işlemden sonradır.

Vücut Germe Ameliyatı
Vücut Germe Ameliyatı

Hasta ilk birkaç gün hiçbir şekilde kıpırdatılmaz. Şayet aksi bir durum olursa olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bunun yanı sıra hasta diyetine devam etmelidir. Fakat spor ve aktivitelerde olumsuz sonuçlar doğurabilir.  

Vucüt Germe Ameliyatı İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Vücut germe ameliyatı kilo kaybından sonra vücutta oluşan kişiyi huzursuz eden görüntüyü kaldırmak için yapılır. Öncelikle hasta gerekli tetkik ve muayeneden sonra gerekli prosüdürlere uyuyorsa gün verilir ve bu süreçte hastanın hazırlanması istenir.

Eğer hastanın durunu uyuyor fakat mineral kaybı gibi nedenlerden dolayı sorun çıkıyorsa hastaya gerekli mineraller tasdik edilir. Bunun yanı sıra hasta estetik cerrahisi ve obezite cerrahisinin gözlemlerinden geçmelidir. Bu şartları taşıyan her hasta obezite cerrahisi şartlarına uymaktadır.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x