Mini Yüz Germe Nedir? Kimin İçin Uygundur?

Estetik operasyonlar arasında yüz germe var. Mini yüz germe nedir? Kimin için uygundur gibi sorularınızın yanıtı veriliyor.

Öncelikle mini yüz germe nedir sorusunun yanıtı verilir. Kişinin yaş ilerlemesi ile birlikte derideki deri altı sıvısında azalma olur. Bu durum yüz bölgesinde çeşitli sarkmalara yol açabilir. Çene, gıdı, yanak, alın bölgesinde buruşmalar olabilir. Çözümü ise germe işlemi olacak. Belli bir alanda uygulanacak olan mini yüz germenin, direkt olarak mevcut olan buruşuk ve sarkık görüntüyü ortadan kaldırması söz konusu olacaktır. Kişinin kendisini daha genç ve diri hissetmesinin en iyi yollarından bir olduğunu söyleyebiliriz.

Mini Yüz Germe Kimin İçin Uygundur?

Uygulanacak olan yüz germe operasyonu, daha çok sarkmaları olan kişiler için uygun. Yani kaş bölgesinde, yanak bölgesinde veya gıdı bölgesinde olan sarkmaların yok edilmesi için uygulamanın gerçekleşmesi önerilir. Bunu değerlendirmeniz durumunda, direkt olarak germe işleminin yapılması için bu alanda uzman olan birinden bilgi alabilirsiniz. Uzman, aynı zamanda uygulama konusunda herhangi bir sakınca olup olmaması konusunda da bilgi verir. Değerlendirip, yüz kaslarınızın gevşemesi ile ortaya çıkan bu görüntünün daha iyi bir görünüme sahip olmak üzere değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Mini Yüz Germe Nedir? Kimin İçin Uygundur?
Mini Yüz Germe Nedir? Kimin İçin Uygundur?

Yüzünde sarkma olan herkes için uygulanabilir…

Mini Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Uygulama nasıl oluyor? Merak edilen bir diğer husus ise mini yüz germe nasıl yapılır sorusudur. Tek bölgenin değerlendirilmesi de söz konusu olabilir. Mini denmesinde sebep olarak, kişilerin bazen tekbir alanda sorununun olmasıdır. Bu durumda operasyon öncesinde o bölgede yoğunlaşarak, daha iyi bir sonuç almak için direkt olarak germe işleminin o bölge için uygulanması söz konusu olacaktır.

Alt ve üst göz kapağında oluşan yaşlılık belirtilerinin alınması sağlanabilir. Smass denilen yapının asılarak yüzdeki sarkmaların ortadan kalkması da mümkün olur. Belirlenen göz ve çevresi için deri alımının olması söz konusu. Genel anlamda 60’lı yaşlarda bu şekilde sarkmalar söz konusu olabiliyor. Sarkan deri uygun ölçüde uzaklaştırılarak cildinizin diri ve genç gözükmesi sağlanıyor.

Mini Yüz Germe Operasyonu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz germe operasyonu öncesinde nelere dikkat etmeniz gerekiyor? E vitamini ya da benzeri ilaçların alınması yasaktır. Ayrıca bitki çayları da kesilmelidir. Aspirin alınmamalıdır. Sigara kullanımı ameliyattan 2 hafta öncesinde bırakılmalıdır. Saçlar ameliyat sonrasında bir ay boyunca boyanmayacağından, direkt olarak ameliyat öncesinde saç boyama işlemlerinin yapılması da önerilir. Bunun dışında saçların uzun tutulması da ameliyat sonrasındaki pansumanlar için uygun olmayabilir. Dilerseniz saç boyunuzu da şekillendirip operasyona hazırlanabilirsiniz.

Mini Yüz Germe Operasyonu Sonrası

En çok merak edilen bir diğer husus isemini yüz germe operasyonu sonrası iz kalır mı sorusu. Bu soru HAYIR olarak yanıtlanıyor. Uzman tarafından iz kalacak olan bölgeler en iyi şekilde belirlenir. Saç dipleriniz olmasına özen göstererek herhangi bir iz kalması önlenir. Genel anlamda kulak arkalarında da toplama işlemi yaparak mini yüz germe operasyon sonrası iz kalmaz ve iyileşme süreci de hızlandırılır. Sonucunda memnun kalacağınız bir görüntü elde etmiş olursunuz. Bilgi alabilirsiniz.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x