Meme Silikonu Nedir? Meme Silikonu Fiyatları

Meme silikonu nedir? Meme estetik operasyonlarında meme büyütme ameliyatının diğer bir adı meme silikonudur. Diğer bir söylem biçimi ise silikon ameliyatıdır. Meme silikon operasyonları Türkiye’de en fazla yapılan estetik operasyonlarından biridir. Plastik cerrahi açısından son derece basit sayılan operasyonlardır. Bu konuda Türkiye’deki plastik cerrahların en başarılı olduğu alanlardan biridir.

Meme Silikonu Nedir?

Meme Silikonu Nedir?
Meme Silikonu Nedir?

Meme silikonu yani meme içine yerleştirilen implant meme büyütme operasyonlarında kullanılır. Bu operasyonlar genellikle estetik kaygı ile yapılır. Bir diğer tercih edilme nedeni ise meme kanseri hastalarıdır. Meme silikon operasyonlarında kullanılan temel madde silikon protezlerdir.

Silikon protezlerin üç farklı tipi bulunur ve kullanılan silikon aparatların biçimleri birbirinden farklılık gösterir. Yuvarlak, damla biçiminde ve dışı süngerimsi olan aparatlardır. Bu üç aparatın hangisinin kullanılacağına hekim karar verir. Meme silikon operasyonları doğuştan genetik olarak küçük memeli kadınlara veya kanser hastalığı nedeniyle memesi alınan kadınlara uygulanır.

Meme Silikonu Fiyatları

Meme silikonu operasyonu plastik cerrahlar tarafından hastanede ameliyathane koşullarında genel anestezi altında yapılır. Meme silikonu fiyatları konusunda en doğru bilgi operasyonu yapılacak olan hekimle yüz yüze görüşülerek alınır. Bu konuda belli bir fiyat söylemek mümkün değildir. Öncelikle doktorun ilk muayene de nasıl bir silikon kullanacağı, operasyonu hangi teknikle yapacağı gibi bütün bunlar operasyon fiyatlarını değiştiren durumlardır.

Çok küçük memeye sahip veya ortalama ölçüde memesi bulunan hastalara yapılan meme büyütme operasyonunda veya tamamen memesi alınan meme kanseri olan hastalara uygulanan operasyonlar birbirinden farklıdır. Ayrıca bunun yanında farklı hastanelerde fiyatlar değişiklik gösterir.

Meme Silikonu Fiyatları
Meme Silikonu Fiyatları

Meme Silikonu Yaptıran Hastalar

Meme silikon operasyonu farklı tekniklerle yapılan operasyonlardır. Meme silikon operasyonu yaptırmayı düşünen hastaların bu konudaki tercihi hekime bırakmaları en doğru karardır. Hangi tekniğin kullanılacağına hekim hastayı muayene ettikten sonra karar verir. Meme büyütme operasyonu genellikle silikon protez kullanılarak yapılır. Bu protezler de farklı üç gruba ayrılır. Bazı protezlerde ise silikon jel bulunur.

Türkiye’de Meme Silikonu Yapan Başarılı Doktorlar

Türkiye genel anlamda sağlık konusunda oldukça gelişmiş ülkelerden biridir. Bu gelişmişlik Avrupa ülkeleri ve Amerika dâhil birçok ülkenin önüne geçmiş durumdadır. Türkiye hem sağlık sistemi olarak hem de hekimlerin başarısı anlamında ön sıralardadır. Bu başarının temel kaynağını ise estetik plastik cerrahlar oluşturur.

Aynı zamanda Türkiye’deki hastaneler donanımlı ve bu tür ameliyatlara fazlasıyla cevap verecek koşullara sahiptir. Buna bir de hekimin başarısı eklendiğinde sonuç her zaman son mükemmeldir. Türkiye’deki estetik plastik cerrahi son teknolojileri kullanarak operasyonları gerçekleştirmekte ve bununla birlikte hekimlerde kendilerini oldukça geliştirmiş durumdadır.

Meme Silikon Operasyonu Yaptıran Hastalara Öneriler

Öncelikle hastanın meme silikonu operasyonu yaptırmaya karar vermesi gerekir. Çünkü bu operasyonların en zor kısmı hastanın karar verme aşamasıdır. Hasta meme operasyonu yaptırmaya karar verdikten sonra hekimlerin referanslarını değerlendirmeli ve meme silikonu konusunda başarılı olan hekimleri araştırmalıdır. Aynı zamanda hekim ile ilgili ve meme silikon operasyonları ile ilgili internette yapılan yorumlara da bakarak kararını netleştirmelidir. Estetik operasyonlar hastaların estetik kaygı ile yaptırdıkları ameliyatlardır. Son derece özel operasyonlardır. Bu nedenle hekimin doğru seçilmesi ve hangi protezin kullanılacağının belirlenmesi operasyonun başarısı açısından oldukça önemlidir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x