Meme Küçültme Ameliyatı Nedir? Fiyatları

Normalden büyük, daha büyük, sarkık olan memenin boyut ve şeklini istenilen boyutlara getirmek için yapılan operasyona “meme küçültme ameliyatı” denir.

Meme küçültme ameliyatı, en yaygın plastik cerrahi operasyonlarından biridir. Vücut ölçüleri ile uyumsuz memeler, genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya bazı hastalıklara bağlı sarkıklık ile büyük ve mevcut problemler; Estetik görünüm bozukluğunun yanı sıra kişinin yaşam kalitesini de olumsuz etkiler. Normal boyuttan büyük göğüsler, sırt ağrısı ve boyun ağrısı; meme altında şişlik, kollarda uyuşma, egzama ve bebek bezi döküntüsü gibi fiziksel; utanç, güvensizlik ve uygun kıyafeti seçmede güçlük gibi manevi; Gece uykusunun bozulması, hareket etmede zorluk gibi günlük aktivitelerin kısıtlanması gibi birçok etkiye neden olur.

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir? Fiyatları
Meme Küçültme Ameliyatı Nedir? Fiyatları

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatında (redüksiyon mamoplasti) yağ, meme dokusu ve fazla deri alınır ve memeler daha küçük, daha hafif ve daha sıkı hale gelir. Genel anestezi altında 2 ila 2,5 saatte gerçekleştirilen ameliyat, kişinin durumu değerlendirilerek 17-18 yaş arası planlanabilir. Meme küçültme ameliyatı iki farklı kesi yöntemi ile gerçekleştirilir: “Dikey Kesi” ve “Ters T Kesik”. Cerrahın uygulayacağı yöntem ve teknik, meme büyüklüğüne ve hedeflenen küçültme boyutuna bağlı olarak değişecektir.

Meme Küçültme Ağrılı Bir Ameliyat mıdır?

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapıldığı için ameliyat sırasında herhangi bir ağrı veya ağrı hissedilmez. Ağrı, hapşırma, öksürme gibi ameliyat sonrası etkilenen bölgeye baskı yapacak nedenlerle ve hareket nedeniyle gelişebilir. Zaman zaman insanların ağrı ataklarından şikayet ettiklerini biliyoruz. İyileşme sürecinde gelip giden şiddetli ağrı atakları olabilir. İlk adet döneminde memelerde şişlik olabilir ve bu şişliğe bağlı olarak ağrı oluşabilir. Doktorunuz tüm bu ağrı öyküsü için ağrı kesici önerecektir. Ağrı dozu ağrı kesicilerle kontrol edilebilir.

Ameliyat Sonrası Ne Olur?

Genellikle her iki memeye dren adı verilen bir emme sistemi yerleştirilir ve 24-72 saat içinde çıkarılır. Meme ucunun üzerine ayrı bir bandaj yerleştirilir. Pansuman 2 gün sonra açılır ve yara kontrol edilir. Bandajlar 7 gün sonra açılır. 1 ila 3 gün hastanede kalın. Hasta 6 hafta korse sütyen giydirilir.

Ameliyattan Sonra Hangi Değişiklikleri Beklemeliyim?

Adetin başında şişlik, meme ucunda his kaybı ve ciltte morumsu bir renk değişikliği olacaktır. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Normale Ne Kadar Sürede Dönülebilir?

Hasta 10-15 gün sonra işine dönebilir. Ekstrem sporlardan 3 ay uzak durulması tavsiye edilir. Kozmetik meme küçültme ameliyatı, genellikle iyi sonuçlar veren, kişinin kendisinin ve partnerinin ruh sağlığını iyileştiren, onları hayata daha çok bağlayan ve her şeyden önce bir kadının giyim tarzını kolaylaştıran ameliyattır. Yeni oluşan meme uzun süre dayanıklı olacaktır ancak kilo, gebelik, emzirme ve ciddiyetteki değişiklikler memenin boyutunun artmasına ve sarkmasına neden olabilir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x