Meme İmplantları Hakkında Bilgiler

Meme implantları hakkında efsane olmuş bilgiler yazımızda. Meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyen kadınların bazı bilgileri yanlış bildiği aşikardır. Biz bu yazımızda meme implantları hakkında 5 şehir efsanesini sizlere aktaracağız.

Meme İmplantları Efsaneleri

İmplantlar Ne Kadar Büyükse O Kadar İyidir

Doğrusu: Meme impilantlarınızı seçerken kişisel tercihinizden çok daha fazlasını dikkate almanız gerekir. Göğsünüz, ne kadar geniş olduğuna bağlı olarak yalnızca belirli bir implant boyutunu barındırabilir. Çok büyük implantları seçerseniz, yan tarafa gidebilir veya cildinizin altında çok fazla görünür hale gelebilir.

Meme İmplantları Hakkında Bilgiler
Meme İmplantları Hakkında Bilgiler

Boyutta dramatik bir değişiklik, implantın şeklini bozan yara dokusu oluşumu (kapsüler kontraktür) dahil olmak üzere komplikasyon riskinizi de artırabilir. Çok büyük implantlar ayrıca implantın kaydığı yerde ‘dibe vurma’ denen bir şeye de yol açabilir. İmplant sarktıkça meme başı yukarı doğru eğilebilir, bu da kıvrım çizgisi ile meme başı arasında doğal olmayan bir şekilde uzun bir mesafe oluşturur. Bu nedenle, seçtiğiniz boyut nihai olarak size bağlı olsa da, ölçümlerinize göre doktorunuzun size vereceği tavsiyeye bağlı kalmak en iyisidir.

İmplantlar Her Zaman Sahte Görünür

Doğrusu: Orta büyüklükteki implantları seçmenin yanı sıra, salin yerine silikon implantları tercih etmek daha gerçekçi sonuçlar elde edilmesine yardımcı olabilir. Silikonun daha doğal bir görünümü ve hissi vardır ve cildinizin altında implantın herhangi bir dalgalanmasını görme olasılığınız daha düşüktür. Yerleştirme de önemlidir. Çoğu cerrah göğüs kasının altına implant yerleştirir çünkü implantın üst kısmını gizlemeye yardımcı olur. Bu aynı zamanda doktorların mamogramlarınızı okumasını da kolaylaştırır.

Silikon İmplantlar Tehlikelidir

Doğrusu: FDA, silikonun sızdıran otoimmün hastalıkları tetikleyebileceği endişeleri nedeniyle 1992’de onları yasaklamış olsa da araştırmacılar hiçbir zaman bir ilişki bulamadı ve silikon implantlar 2006’da piyasaya geri döndü. Yine de, silikon implantları seçenlerin fazladan dikkatli olması gerekiyor. Silikon implantların yırtılmalarının tespit edilmesi zor olduğundan, FDA artık insanlara büyütmeden üç yıl sonra ve bundan sonra her iki yılda bir implantların hala sağlam olduğundan emin olmak için MRI almaları tavsiye edilmektedir. Göğüs düzleşeceği için salin implantların yırtılmaları belirgindir.

Şu anda en ciddi endişe, dokulu implantlar ile anaplastik büyük hücreli lenfoma adı verilen bir kanser türü arasındaki açık bir bağlantıdır. Neyse ki, bu son derece nadirdir ve tedavi genellikle implantı ve çevresindeki dokuyu çıkarmakla sınırlıdır.

İmplant Alırsam Göğüslerim Her Zaman Canlı Görünecek

Doğrusu: Göğüsler her zaman yaşlanma, hamilelik ve kilo değişikliklerinin, implantların etkilerine maruz kalırlar. İmplantlar göğüslerin sarkması için bir çözüm değildir. Pek çok kadın bu şikayetle doktora başvururlar ve gerçekten ihtiyaç duydukları şey göğüs dikleştirme olduğunda implant isterler. İmplantlar yalnızca çok fazla sarkıklık yoksa yardımcı olur.”

Göğüs İmplantları Ömür bBoyu Sürer

Doğrusu: Bir son kullanma tarihiyle gelmeseler de onları sonsuza kadar kullanmayacaksınız: Göğüs implantı taktıran kadınların yüzde yirmisinin 10 yıl içinde çıkarılması gerekiyor. Yeni nesil implantlarda uzun ömür çok daha iyi, ancak yine de implant taktıranlar ilerleyen süreçte yeni bir göğüs cerrahisi yaptırmaları istenebilir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x