Meme Estetiği Süreci ve Sonrası

Meme estetiği günümüzde özellikle kadınların sık başvurduğu estetik operasyonların başında gelmektedir. Çünkü sağlık ve estetik alanında teknolojik gelişmelerin ivme kazanmasının etkisiyle meme estetiği oldukça kolay uygulanır gelmiştir. Bu nedenle de göğüslerinden memnun olmayan kadınlar göğüs estetiğine rahatlıkla başvurabilmekte ve ideallerindeki görünüme sahip olabilmektedir. Günümüzde göğüs estetiği operasyonları farklı amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Meme Estetiği Süreci ve Sonrası
Meme Estetiği Süreci ve Sonrası

Meme estetiğinde hastaların beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı cerrahi müdahaleler yapılmaktadır. Bu cerrahi müdahalelerin başında meme büyütme operasyonları gelmektedir. Bununla birlikte meme dikleştirme, meme küçültme ve meme modelleme de yapılmaktadır. Meme küçültme operasyonlarına erkekler de sıklıkla başvurmaktadır. Bu cerrahi müdahalelerin tümü estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir.Meme Estetiği Öncesi

Göğüs estetiği öncesinde estetik cerrahlar bir muayene gerçekleştirmekte ve bu muayenede hastaların beklentilerini öğrenilmektedir. Hastaların beklentileri ortaya konulduktan sonra uzman hekimlerce bir değerlendirme yapılmakta ve çeşitli tetkikler istenmektedir. Akciğer filmi, kan tahlilleri ve meme ultrasonu gibi tetkiklerin yapılmasından sonra mevcut durum ortaya konmakta ve meme estetiği hakkında hekim, görüşünü ortaya koymaktadır.

Hasta ve hekim işbirliğiyle ortak bir karara varılmasının ardından hasta, anestezi muayenesine gönderilmektedir. Göğüs estetiği operasyonun gerçekleşmesi yönünde anestezi açısından herhangi bir sorun bulunmaması durumunda ameliyat sürecine girilmektedir. Ameliyat öncesinde hastaların alkol ve sigara tüketimini azaltması hatta mümkünse sonlandırası istenmektedir. Meme estetiği genel anesteziyle uygulanacağından ameliyat günü yemek tüketimi de yapılmamalıdır.

Meme Estetiği Süreci ve Sonrası

Meme estetiğinde süreç her hastada farklı gelişmektedir. Genellikle 2 ile 6 hafta arasında tam iyileşme gözlemlenmektedir. Her cerrahi müdahale gibi bu cerrahi müdahaleler de hastane ortamında ve alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Hayati bir tehlikeye yol açmayan bu operasyonlar genel anestezi altında yapıldığı için önem taşımaktadır. Anesteziye bağlı olarak gelişebilecek komplikasyonlar meme estetiği için de geçeli olmaktadır.

Göğüs estetiği ameliyatlarının süresi ortalama olarak 2.5 saattir. Bu ameliyatlar esnasında göğüste küçük kesiler açılmaktadır ve bu kesiler zaman içerisinde iyileşmekte, yara izleri silinmektedir. Her hastada süreç farklı işlese de 6 haftaya kadar kesilerin yol açtığı kaşınma, yanma ve şişlik hissi geçmektedir. Göğüslerin esas görünümü ise 1 yıl içinde belirginleşmektedir.Göğüs estetiği sonrasında genellikle hastalar gün içinde taburcu edilmektedir. Ağrı ve ödem gibi şikâyetlerin yaşanması da normaldir. Bunun için gerekli olan ilaçlar, estetik cerrahlar tarafından reçete edilmektedir. Ameliyat sonrasında vücutta sıvı birikmesini önlemek amacıyla takılan direnler, ameliyatın bir hafta sonrasında çıkartılmaktadır. Kesilerdeki dikişler de on gün içinde alınmaktadır.

Meme estetiği operasyonları sonrasında direnlerin çıkartılmasıyla kişiler sosyal yaşamlarına geri dönebilmektedir. Ancak bu kişiler yaklaşık olarak 2 ay kadar ağır spor ve egzersizlerden kaçınmalıdır. Süreç hakkındaki en doğru bilgilendirme, kişilerin özel ve mevcut durumları göz önüne alınarak hekimler tarafından yapılmaktadır.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x