Meme Estetiği Çeşitleri

Meme estetiği çeşitleri nelerdir? Göğüs estetiği, ideal ve daha güzel bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir estetik operasyondur. Meme estetiği sayesinde kişiler kendilerini daha iyi hissetmektedir. Çünkü yapılan araştırmalar, göğüslerinden memnun olmayan kişilerin kendilerini özgüvensiz hissettiklerini ortaya çıkarmıştır. Bu operasyon sayesinde kişiler özgüven problemlerini aşabilmekte ve kendilerini daha iyi hissedebilmektedir.

Meme Estetiği Çeşitleri
Meme Estetiği Çeşitleri

Meme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Meme estetiğinin farklı çeşitleri vardır ve her bir ameliyatın gerçekleştirilme amacı farklıdır. Genel olarak göğüs estetiği ameliyatlarını meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme olarak üç kategoride incelemek mümkündür. Bu amaçlar doğrultusunda birbirinden farklı yöntemlerden yararlanılabilmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı, Augmentasyon Mamoplasti adıyla da bilinmektedir. Bu operasyon özellikle kadınların yoğun olarak başvurduğu bir operasyondur. Doğumsal olarak göğüs yapısının küçük olması, hızlı kilo alıp verme nedeniyle göğüs hacminin kaybolması, doğum sonrası dezenformasyon ve yaşlanma gibi nedenler meme büyütme ameliyatını gerekli kılabilmektedir.

Göğüs büyütme operasyonlarında birbirinden farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden ilki; yağ enjeksiyonu, ikincisi ise implant yani silikon uygulamasıdır. İmplant uygulaması, yağ enjeksiyonuna göre daha uzun ömürlüdür ve bu sebeple daha fazla tercih edilmektedir. Göğüs implantı yapılmadan önce kişinin beklentileri estetik cerrahlar tarafından dinlenir ve hastanın fizyolojik yapısı da dikkate alınarak karar verilir.

Meme küçültme ameliyatı, Redüksiyon Mamoplasti olarak da bilinmektedir. Doğumsal olarak aşırı büyüklükte göğüslere sahip olan, ilaç kullanımı, kilo alımı ya da tümör sebebiyle göğüsleri büyüyen kişiler Redüksiyon Mamoplastiye başvurmaktadır. Çünkü vücuda göre büyük olan göğüsler sırt ve boyun ağrılarına yol açabilmekte, duruş bozukluklarını meydana getirebilmektedir. Meme estetiği sayesinde bu şikâyetlerden kurtulmak mümkündür.

Meme dikleştirme yani Mastopeksi ameliyatı, vücudun elastiki yapısının bozulması, hamilelik, emzirme, hormon dengesinin bozulması, hızlı kilo kaybı gibi nedenlere bağlı olarak ihtiyaç duyulabilen operasyondur. Bu nedenler ve yaşın ilerlemesi, göğüslerin sarkmasına yol açmaktadır. Bu durumda başvurulacak operasyon; meme dikleştirmedir. Bu estetik operasyonda meme altına bir protez yerleştirilmekte ve memenin dikleşmesi sağlanmaktadır.

Meme küçültme amacıyla gerçekleştirilen bir diğer operasyon da Jinekomasti ameliyatıdır. Bu ameliyat erkekler için uygunluk taşımaktadır. Çeşitli hastalıklar ya da hormonal bozukluklar nedeniyle erkeklerin meme çevresinde yağ birikmesi Jinekomasti operasyonuyla giderilmektedir. Bu ameliyatta liposuction yöntemi kullanılmaktadır ve memede biriken yağlı dokunun emilmesi sağlanmaktadır.

Meme estetiği çeşitleri nelerdir? Sorusunun yanıtını sizlere aktardık. Soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x