Liposuction Ameliyat Sonrası Kilo Verme Nasıl Olur?

Liposuction yani diğer adı ile vakumlama yöntemi ile hoşlanmadığınız fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Liposuction ameliyat sonrası kilo verme nasıl olur? Merak edilen konular arasındadır.

Vücudunuzda bir türlü erimeyen inatçı yağlar var ise liposuction yöntemi ile bu yağlardan kurtulabilirsiniz. Liposuction ameliyat sonrası kilo verme nasıl olur? Ameliyat sonrasını ilgilendiren bir konudur. Fakat bundan önce bu ameliyatın bazı evreleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekir.

Özellikle kadınların çok sık başvurduğu liposuction yani diğer adıyla vakumlama işlemi yapılabilmesi için bazı şartlar vardır. Liposuction işlemini diyet ve spora rağmen verilemeyen inatçı yağlar için uygulanan bir yöntemdir. Fakat son yıllarda kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilen yöntemler arasındadır.

Liposuction Ameliyat Sonrası Kilo Verme Nasıl Olur?

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Güzel görünmek ve fit bir vücuda sahip olmayı kim istemez ki. Liposuction ameliyatı nasıl yapılır? Hangi durumlarda yapılması uygundur?  Merak edilen konular arasındadır. Bu konuları kısaca açıklamaya çalışalım.

Herkes iyi görünmek ve fit vücuda sahip olmak ister. Fakat bazen kilo vermek ve yağlardan kurtulmak o kadar kolay olmaz. Diyet ve spor yapmak bile yetersiz kalabilir. Bu yüzden kişiler bu ameliyata ihtiyaç duyarlar.  Hastaya ameliyat öncesi lokal ya da genel anestezi uygulanır. Operasyonu yapacak olan cerrah hastanın durumuna göre karar verir. 

Liposuction ameliyatı şu şekilde yapılır. Bu ameliyatın yapılması için önce anestezi işlemi uygulanır. Anestezi işleminden sonra operasyon yapılacak bölgeye milimetrik delikler açılır ve bu deliklere bölge içindeki yağları çekmek amacı ile kanül adı verilen tüpler yerleştirilir. Kanüller bölgedeki fazla yağları vakum yardımıyla çekmeye başlar. İşlem bittikten sonra çılan delikler küçük dikişlerle kapatılır ve iz kalmaz. İşlem süresi 45 dakika ile 3 saat arasında değişmektedir.

Liposuction İşlemi Kimlere Yapılabilir?

Liposuction yani diğer adıyla vakumlama işlemi çok kilolu kişilere uygulanamaz. Peki, Liposuction işlemi kimlere yapılabilir? Bu işlem öncelikle kesinlikle bir zayıflama operasyonu değildir.  Zayıflama operasyonu olsa idi çok kilolu insanlara yapılan bir işlem olurdu.

Liposuction işlemi aslında vücudun konturunu düzelten bir işlemdir. Yani vücudunda erimeyen inatçı yağlara uygulana bir yöntemdir. !8 yaşını doldurmuş herkese yapılabilir. Fakat ameliyat öncesi kişiye gerekli testler yapılarak ameliyata uygunluğu test edilir.  Hata kronik bir rahatsızlığa sahip ise ilgili uzmandan ameliyat için herhangi bir sakıncası olmadığına dair rapor almalıdır. Ameliyat öncesi uzman doktorunuzun istediği tüm testler yapılmalıdır.

Liposuction Öncesi ve Sonrası

Herhangi bir bölgesinden memnun olmayan kişileri operasyon yaptırmaya karar verdikten sonra bir takım süreçler beklemektedir. Bu süreçler liposuction öncesi ve sonrası olarak iki aşamalıdır. Liposuction yapılmadan 10 gün önce alkol, sigara ve kan sulandırıcı ilaç kullanılmaması gereklidir. Eğer hasta doğum kontrol hapı kullanıyor ise operasyondan 10 gün önce bırakılmalıdır. 

Operasyondan öncesi yoğun aktiviteler ve ağır spor egzersizleri yapılmamalıdır. Kronik bir rahatsızlık söz konusu ise operasyon öncesi uzmana bildirilmesi gereklidir. Operasyon öncesi aç gelinmesi gerekir. Liposuction sonrası uzmanın ameliyat yapılan yer ile ilgili verdiği korse en az 1 ay kullanılmalıdır. Liposuction aldırma işlemi sonrası ödem oluşmaması için tuz tüketimi yapılmamalıdır.

Liposuction Sonrası Kilo Verilir mi?

Liposuction ameliyatı daha öncede belirttiğimiz gibi bir kilo verme, zayıflama ameliyatı değildir. Liposuction sonrası kilo verilir mi? sorusunun cevabı diyet ve spora devam edilmesi halinde kilo verilir.

Liposuction Ameliyat Sonrası

Fakat liposuction ameliyatı oldum nasıl olsa diyerek eski yemek yeme alışkanlığınıza dönerseniz gene yağ alınan bölgede yağlanma başlar. Liposucton sonrası aynı ameliyat öncesi gibi yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Yanlış beslenmekten kaçınmalısınız. Aşırı yağlı yiyecekler ve hareketsizlik liposuction yapılan bölgenin tekrar yağlanmasına sebep olur. Bu yüzden ameliyat sonrası kilo vermek istiyorsanız yeme düzenine ve spor yapmaya devam ederek kilo verebilirsiniz. Tuz kullanımınıza dikkat etmelisiniz.

Liposuction Fiyatları Hakkında

Özellikle kadınların en fazla araştırdıkları konular arasında basen, kol,karın –göbek bölgeleri için liposuction fiyatları ne kadar? Soruları yer almaktadır. Fiyat bilgisi için konusunda uzman bir cerrah ile görüşme sağlanmalıdır. Liposuction fiyatları uzman cerrahın tecrübesine göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda fiyat aralıkları kişiye göre de değişiklik gösterebilir. Bu yüzden i liposuction ameliyatı için ortalama  bir fiyat verilememektedir. 

Operasyon yapılacak klinik şartları ve kliniğin bulunduğu mevki, bulunduğu şehir fiyat kriterleri üzerinde etkilidir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x