Estetik Liposakşın (Liposuction) Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatlar, Yorumlar, Şikâyetler 2022

Liposakşın (Liposuction) Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatlar, Yorumlar, Şikâyetler

Liposakşın (liposuction) diyet ve egzersiz programlarıyla azaltamadığınız yağ birikimlerini uzaklaştıran cerrahi bir işlemdir. Deri germe gibi diğer işlemlerle birlikte uygulanabilir. Liposakşın nedir sorusunun en kısa cevabı belli bölgelere biriken yağların ameliyatla çıkarılmasıdır. Genellikle kalçalar, karın, uyluklar, sırt ve kol gibi bölgelere uygulanır. Farklı bölgelere uygulanan liposuction ameliyatları:

  • Jinekomasti liposuction
  • Gıdı liposuction

Liposakşın ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Liposuction nasıl yapılır sorusunun cevabı ameliyatın yöntemine göre değişir. Fakat hepsinin ortak noktası bölgedeki yağı vakumlamak için ince bir tüpün (kanül) kullanılmasıdır. Farklı liposakşın yöntemleri şöyle sıralanabilir:

Liposakşın ameliyatı yağları eritmek ve vakumlanabilir hale getirmek için birçok yöntemin kullanılabileceği bir işlemdir. Türler genellikle bu temel farklara göre ayrılır. Ayrıca uygun olan hastalar için lazer ve VASER gibi uygulamalar ameliyatsız da gerçekleştirilebilir. Bunların arasında soğuk liposakşın (liposuction) yağ hücrelerini parçalamak için soğukluğu kullanır. -8 ile -11 arası soğuğa maruz kalan yağ hücreleri parçalanır.

Liposakşın (Liposuction) Fiyatları

Liposakşın (Liposuction) fiyatları birçok etkene göre değişkenlik gösterebilir. Kliniğin fiyat politikasına, ne tür bir liposuction yaptıracağınıza, hangi bölgelerin dâhil olduğuna ve hastanede kalma sürenize göre liposuction fiyat açısından farklılık gösterecektir.

Liposakşın (Liposuction) Nedir

Yağ aldırma estetiği liposakşın fiyatları şehirlere göre bile farklılık gösterebilir. Bu konuda önce kliniklerin güvenilirliğini araştırıp seçtiğiniz yerlerin ücretsiz ilk muayenesinden yararlanarak size özel fiyat bilgisini alabilirsiniz. Ayrıca bu işlemin fiyatları yıldan yıla da farklılık gösterebilir. Liposuction fiyatları 2021 yılında ekonomik koşullar ve pandeminin etkileri nedeniyle arttı. Benzer şekilde liposuction fiyatları 2022 yılında da artabilir.

Liposakşın (Liposuction) Sonrası Durum

Liposakşın sonrası iyileşme süreci uygulanan işlemin yöntemine ve bölgelerin büyüklüğüne göre değişebilir. Bazı ameliyatlarından sonra 1-2 gün hastanede kalmak gerekebilir. 1-2 hafta kadar işlem gören bölgede morarma, şişme ve ağrı hissedebilirsiniz.

Liposakşın sonrası ilk dönemde bazı antibiyotikler ve ağrı kesiciler reçete edilir. Antibiyotikler olası bir enfeksiyonu önler. Çoğu hasta birkaç gün içinde hafif aktivitelere, 2 hasta sonra günlük aktivitelere dönebilir. Fakat liposakşın işlemi geniş alanlara uygulandıysa veya deri germe gibi işlemlerle birlikte uygulandıysa süreç uzayabilir.

Yorum yapın