Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürüyor?

Kolların sarkık olması hem yaşın ilerlemesi hem de egzersiz yapılmıyor olması sonucudur. Kol germe operasyonu yapılabilir.

Sizin için kısa süre içinde kollarınızdaki sarkma durumundan kurtulmak mı gerekiyor? Kol germe operasyonu ile direkt olarak belirlenen alandan sarkan derinin alınması ile istediğiniz gibi bir kola sahip olmanız mümkün. Peki, işlemler nasıl yapılıyor? Farklı yöntem ve teknikler ile sarkan deriden kurtulmak mümkün. Sizin için önerilen operasyon, fazla derinin alınması ve iyileşme süreci sonrasında sıkı kollara sahip olmanız. İşte detaylar…

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürüyor?
Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürüyor?

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Sık sık sorulan sorular arasında, yaşlılık – kilo alıp verme gibi durumların sonunda kollarının sarkması sorununu yaşayan kişiler tarafından sıkça soruluyor. Kol germe operasyonu nasıl yapılır sorusunun yanıtına göre, siz de en iyi şeklide kollarınızın diri gözükmesi için bu operasyonu tercih edebilirsiniz. Peki, nasıl yapılacak?

Genel anestezi;

Uygulama genel anestezi ya da sedasyon altında yapılıyor. Doktorunuz ile iletişim kurmanız durumunda direkt olarak nasıl bir operasyon olacağı ve uyutma teknikleri ile ilgili de bilgi alacaksınız. Ona göre bir yol izlenmesi sağlanıyor olacaktır.

Operasyon nasıl yapılıyor?

Kol iç ve arka kısımdan sarkık derinin ve fazla olan yağ dokusunun alınması ile işlem gerçekleşmektedir. Bunun için kesi yerine tabaka şeklinde dikilmesi de sağlanacaktır. Bakıldığında ameliyat sonunda yumuşak bir pansuman ile kolunuzun sarıldığını göreceksiniz. İyileşme süreci tamamlandığında ise sorun kalmayacak.

Kol Germe Operasyonu Ne Kadar Sürüyor?

Kişinin direkt olarak sarkık deriyi aldırması durumunda ameliyat daha kısa sürer. Ancak bunun dışında, kişinin kol bölgesinde biriken yağlardan da rahatsız olması durumunda öncesinde yağ yakılmasını sağlamak açısından liposuction uygulaması da olacak. Kol germe operasyonu ne kadar sürer sorusunun yanıtı, aslında yapılacak olan işleme göre değişebiliyor diyebiliriz. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, işlemlerin tamamlanması için doktorunuz tarafından en doğru bilgilendirmenin yapılması sağlanıyor olacaktır.

Kol Germe Ameliyatı Tehlikeli mi?

Kol Germe Operasyonu
Kol Germe Operasyonu

Yapılan operasyonlar için genel anlamda belirlenmiş olan riskler vardır. Bunun dışında riski bulunmayan bir operasyondur. Özel olarak bir riski yoktur. Yaşanabilecek olumsuz durumlar arasında germenin yetersiz olması, yara ya da iz olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bunun için de önemli olan bu alanda uzman olan kişiler aracılığı ile işlemlerin gerçekleşmesi. Profesyonel bir uygulama ile gerçekleşecek olan ameliyat, direkt olarak memnun kalacağınız bir sonuç elde etmeniz demektir. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, sorun yaşamadan direkt olarak doktorunuzun da ameliyat öncesinde ve sonrasında sizi rahatlatması ile iyi bir sonuç alacaksınız. Memnun kalacağınız bir sonuç ile kendinizi iyi hissetmeniz de mümkün olacak.

Kol Germe Operasyonunda İz Kalır mı?

İşlem sonrasında, izin en az kalması için gereken yapılır. Bunun dışında direkt olarak kol germe işlemlerinin yapılmasında kolun alt bölgesinin kullanılması, genel anlamda koltuk altına doğru işlemlerin uygulanması direkt olarak izlerin de bu bölgelerde toplanması içindir. Bu sayede direkt olarak kötü bir görünüm elde etmemek açısından doğru bir adım atılmış olacaktır.

Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir sonuç almak açısından, direkt olarak operasyonun en iyi şeklide uygulanması da sağlanıyor olacak. Değerlendirmeniz halinde, siz de öncesinde doktorunuzdan bu alanda bilgi alabilirsiniz. Kol germe operasyonunda iz kalır mı sorusunun yanıtına göre, direkt olarak izlerin en aza indirilmesi söz konusu olacağından, sorunsuz bir şekilde operasyon tamamlanmış olur. Bu alanda bilgi alabilirsiniz.  

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x