Kalça Estetiği Nerede ve Nasıl Yapılır?

Kalça estetiği nerede ve nasıl yapılır? Günümüzde bu bölge, vücudun değişiminden dolayı oldukça ön plana çıkarılmıştır. Kadın ve erkeğin değişik iskelet yapıları vardır. İskelet yapısına tutunan kasların gelişmişliği ile bu bölgedeki bazı yumuşak ve yağ dokuları kalça formunun oluşmasını sağlar. Kadın ve erkek, her iki cinste de yaş ilerleyince, bu bölgede sarkma ve kaslarda erime meydana gelir.

Kalça Estetiğine Neden Başvurulur?

Kalça Estetiğine başvurular güzel bir görünüme haiz olmak için, büyütme ya da dikleştirme şeklinde yapılmaktadır. Kalça estetiği ameliyatı, başta kalça güzelliği olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir.

Kalça Estetiği Nerede ve Nasıl Yapılır?
Kalça Estetiği Nerede ve Nasıl Yapılır?

Genetik yapı veya sonradan oluşan nedenlerden ötürü, görünümden memnun olmayanların tercih ettiği bir işlemdir. Başta yaşlanma ile bozulan vücut kas yapısından memnun olmayanlar, bu kalça estetik ameliyatına başvurabilirler.

Erkeklerden ziyade kadınların tercih ettiği kalça estetik ameliyatının başlıca sebebi dış görünümünü beğenmemeden kaynaklanmaktadır. Genetik faktörlerin yanı sıra kalça bölgesi sürekli yer çekimine maruz kalan en yumuşak vücut bölgesidir.

Kalça Estetiği Nerede ve Nasıl Yapılır?

Hijyen ve sağlıklı bir operasyon için lisans sahibi merkezlerde yapılması şart. Sıradan muayenehane de yapılması, işlem sonrası için tehlike arz edebilir. Şikayetlerin büyük bölümü buradaki dikkatsizlikten kaynaklanıyor.

Kalça Estetiği ameliyatının yapılma amacına yönelik değişiklik göstermektedir. Ama başlıca türleri; kalça dolgunlaştırma, kalça küçültme ve kalça dikleştirme şeklindedir.

Kalça Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?

Kalça Dolgunlaştırma işlemi, karın, sırt, basen ve bel bölgelerinden yağ alınarak (lazer liposuction uygulaması), özel işlemlerden geçirilip, yoğunlaştırılarak kalça bölgesine enjekte etme işlemine denir.

Şayet bu bölgelerde yağlanma yoksa bu işlem yapılamaz. Bunun yerine silikon protez yerleştirme işlemi yapılır. Genellikle Latin Kalçası tabiriyle istenilen form bu işlem ile yapılır.

Kalça Küçültme Nasıl Yapılır?

Kalça Küçültme işlemi, dolgunlaştırma işleminde olduğu gibi lazer liposuction uygulaması yapılır. Sadece diğer bölgelerden değil, poponun oturma kısmı dediğimiz bölgeden alınır.

Bu işlemi genelde kalça bölgesinin, normalden büyük olmasından rahatsız olanlar tercih etmektedir.

Kalça Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Kalça Dikleştirme işlemi, farklı sebeplerden ötürü o bölgede oluşan sarkıntılı bölgeyi alma işlemidir. Genelde popo bölgesinin sarkıntılı olmasının başlıca sebebi kilo vermedir.

Tabi bir diğer sebepte, daha önce geçirilmiş Kalça Estetik ameliyatlarından birinin sarkıntıya sebep olmasıdır.

Kalça Estetiği ile Latin Kalçası Yapılabilir?

Kalça bölgesinin büyüklüğü ve küçüklüğüne göre değişir. Ama popo, küçükse dolgunlaştırma işlemi, büyükse küçültme işlemi uygulanır. Her iki şekilde de yapılması sonucunda Latin Kalçası yapılabilir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x