Juvaderm Nedir? Juvaderm Dolgu Tedavi Süreci

Juvaderm nedir? Cildinizin genç ve diri gözükmesi için dolgu tercih edebilirsiniz. Peki, Juvaderm dolgu doğru bir tercih mi? İşte yanıtı…

Dolgu maddeleri neler? Hangisi en avantajlı olanı gibi sorularınızın yanıtı veriliyor. Juvaderm dolgu maddesi için merak ettiğiniz soruların yanıtı da veriliyor. Genel bilgiler sayesinde hem kıyas yapabilir hem de sizin için doğru olan maddenin kullanımının olmasını sağlayabilirsiniz. Sorunsuz bir kullanım ile dolgu maddesinin kalıcı şekilde uygulanan bölgede kalması da sağlanacaktır.

Juvaderm Nedir?

Juvaderm Nedir? Juvaderm Dolgu Tedavi Süreci
Juvaderm Nedir? Juvaderm Dolgu Tedavi Süreci

Sizin için juvaderm nedir sorusunun yanıtı veriliyor. Orta dereceden şiddetli dereceye kadar olan yüz kırışıkları için enjekte edilen madde olarak açıklanabilir. Yüz çukurlarını düzeltme için uygulama yapılabilir. İçeriğinde hiyaluronik asit yer almaktadır. Dermal bir dolgu maddesi olarak kullanılır. Granüler bir kıvrıma sahip olan bazı hiyaluronik jel ürünler ile karıştırılması halinde Juvadermin pürüzsüz bir kıvamı olduğu görülür.

Peki, hyaluronik asit nedir? Bu madde vücutta buşunan suyu tutan ve gelebilecek darbelere karşı da koruyacak olan doğal şekerdir. Cilde geçici olarak dolgunluk vermesi, pürüzsüz bir görünüm kazandırması söz konusudur. Çoğu hastada sadece tek bir seans ile optimal sonuçların alınması mümkündür.

Juvaderm Dolgu Tedavi Süreci

Uygulanacak olan dolgu işleminde tedavi süreci nasıl? Tedaviden rahatsız olunur mu? Bakıldığında rahatsızlık edici hissi son derece azdır. Sonuçların uzun vadede devam ediyor olması da önemlidir. Bir hastanın daha sağlıklı olmak, daha genç gözükmek açısından tercih edilmesi sağlanır ve yüz görünümü 1 yıl kadar etkisinde kalacaktır.

Juvaderm Tedavi Öncesinde Yapılması Gerekenler

Uygulama öncesinde yaklaşık 1 ya da 3 gün önce, antii – inflamatuar ilaçların kullanımı bırakılmalıdır. Ayrıca aspirin kullanmayı da bırakmanız önerilir. Uygun bir aday olup olmadığınızın net şekilde konuşulmasını sağlayın. Randevu alarak doktor ile yüz yüze iletişime geçin ve randevu sırasında yüzünüzde makyaj olmamasına dikkat edin. Daha etkili bir sonuç almak ve daha doğru bilgi almak açısından önemlidir.

Juvaderm Nasıl Uygulanır?

Uygulama tedavi sırasında juvaderm enjektesi öncesinde, yüz bölgesinde topikal bir anestezik krem uygulaması ile başlar. Kremle uyuşma söz konusu olacaktır. Sonrasında dolgu, pürüzsüz bir jel kıvamına sahip olduğundan, direkt olarak enjeksiyonda da rahatsız edici bir durum olması minimum seviyeye düşmüş olacak.

15 ile 30 dakika arasında juvaderm dolgu uygulaması yapılır…

Juvaderm Tedavi Sonrasında Yapılması Gerekenler

Tedavi sonrasında da dikkat etmeniz gerekenler olacak. Tedavi edilen bölgenin birkaç gün boyunca darbe almaması gerekiyor. Siz de kesinlikle masaj yapmayın ya da dokunmayın. İki hafta süresi boyunca sıcağa ya da soğuğa karşı korumaya gayret edin. Güneşe maruz kalmamak için önlem alın. Dışarıda olduğunuz zamanlarda güneş koruyucu krem kullanmanız gerekiyor. Tedaviden sonra ilk 12 saat kesinlikle makyaj yapmamanız gerekiyor. Ayrıca yüzünüzde herhangi bir şekilde alkol içeren bir madde de kullanmamanız öneriliyor. Juvaderm dolgu uygulaması sonrası iyileşme sürecini bu şekilde çok daha hızlı kapatırsınız.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x