Hangi Durumlarda Göğüs Büyütme Estetiği Yaptırılır?

Hangi Durumlarda Göğüs Büyütme Estetiği Yaptırılır?
Hangi Durumlarda Göğüs Büyütme Estetiği Yaptırılır?

Hangi durumlarda göğüs büyütme estetiği yaptırılır? Kadının fiziği için, göğüs önemli bir görüntü detayına sahiptir. Göğüs erojen bir organ olmakla birlikte aynı zamanda emzirmek ve kadınlığı simgelemek için aracılık da yapıyor. Kadın güzelliğini simgeleyen olmazsa olmaz bir ögedir diyebiliriz.

İşte bu yüzdende kadınlar göğüs büyütme estetiği yaptırıyorlar. Çünkü göğüslerini güzel bulmayan beğenmeyen kadınlar, aşırı derecede kendilerini eksik hissederler. Tabi bu durumda maalesef kadınların özgüvenlerini zedeler. İşte bu yüzden de kadınlar çareyi, göğüs büyütme estetiği olarak görüyorlar.

Göğüs Büyütme Estetiği Nedir?

Göğüs büyütme estetiği, silikon implant adı verilen protezlerin yardımıyla ya da yağ enjeksiyonlarıyla küçük göğüsse sahip kadınların istedikleri büyüklüğü göğüslerinin getirilmesi işlemidir… Kadının güzel görünme isteği doğasında vardır. İşte bu yüzden kadınlar, göğüslerinde ki deformeleri düzeltmek adına göğüs büyütme estetiği yaptırırlar.

Hangi Durumlarda Göğüs Büyütme Estetiği Yaptırılır? Detaylar

Göğüs büyütme estetiği, şu nedenlere bağlı olarak yaptırılır;

• Eğer kadınlar göğüslerinin küçük olduğunu düşünüyorlarsa ve göğüsleriyle vücut hatları orantısızsa, özellikle de göğüs ve kalça oranını düzeltmek adına göğüs büyütme ameliyatı yapılır.
• Kozmetik veya tıbbi nedenlerden dolayı yerleştirilmiş meme implantları eskidiyse, özellikleri kaybolduysa ya da o bölgede sıkıntı varsa kesinlikle implantların değiştirilmesi gerekir.
• Gebelik sonrasında göğüs hacminde ki deformeyi düzeltmek için( sarkmalar gibi). Böyle bir durumda, göğüs toplama-kaldırma ameliyatı da yapılabilir.
• Çeşitli sebeplere bağlı olarak eğer kadında göğüs yoksa yeniden göğsü oluşturmak için bu yönteme başvurulabilir. Örneğin; meme kanseri operasyonu sonrası veya doğuştan göğüs olmaması gibidir.
• Göğüste ki büyüklüğün simetrisini sağlamak için göğüs büyütme estetiği kişiye yapılır. Çoğu kadınların göğüsleri simetrik olmadığından dolayı ve bu durum oldukça belirginse göğsün kesinlikle büyütülmesi gerekiyor.

Göğüs Büyütme Operasyonuna Hazırlık ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs büyütme estetiği öncesinde kişi; hissi, büyüklüğü ve görünümüne dair her konuyu detaylı şekilde plastik cerrahıyla konuşmalıdır. Cerrah göğsü inceleyip yapısını ele alarak dokulu, düz, gözyaşı damlalı veya yuvarlak şeklinde silikon jel- tuzlu su içeren çeşitli tipteki protezlerle birlikte size uygun cerrahi tekniklerle ilgili seçenekleri sunar.

Sigara kullanıyorsanız ameliyat sonrasında kesinlikle bırakmanız gerekiyor. Ayrıca ameliyattan önce gece 12 sonrası kesinlikle hiçbir yiyecek ve içecek tüketmemeniz gerekiyor. Kan sulandırıcı veya ağrı kesici ilaçlar kullanıyorsanız da, ameliyat öncesinde mutlaka bunları kullanmayınız.

Göğüs büyütme estetiği öncesinde, göz önünde bulundurulması gereken hususlar şunlardır:

• Göğüs implantları göğüslerin sarkmasını engellemez. Bu yüzden de göğüslerin sarkmasını düzeltmek için de göğüs büyütme estetiğinin yanında mastopeksi adı verilen göğsü dikleştirmeyi sağlayan uygulamada yapılması gerekiyor.
• Göğüs büyütme estetiği etkisi ömür boyu kalıcı özelliği yoktur. Estetikte kullanılan implant ömrüne göre ortalama süre değişir. Ayrıca implant takıldıktan sonrada yırtılabilir veya hasarda görebilir. Ayrıca yaş ilerledikçe ve alınan kilolara bağlı olarak da göğüslerin görüntülerinde değişmeler olabilir.
• Sağlık sigortaları göğüs implantlarını kapsamıyor. Sadece tıbbi açıdan gerekli görüldüğünde ve kanserden sonra göğüs tamamen alındıysa eğer bazı sigorta çeşitleri operasyon masrafını karşılayabiliyor. Tıbbi açıdan gerekli görülmeyen göğüs büyütme ameliyatları sigorta kapsamına girmez. Özellikle de, gelecekte olabilecek görüntüleme testleriyle birlikte ilgili ameliyatlarda da tüm masrafları karşılamaya kesinlikle hazır olmanız gerekiyor.
• Duruma göre operasyon uygulanan kişi ya hastanede gözetim de kalır ya da operasyonun akşamında evine gönderilir.
• Genel olarak göğüs büyütme estetikleri, genel anesteziyle yapılır. Sadece bazı durumlarda, hafif sedatifle beraber lokal anestezi de içinde olmak koşuluyla göğüs küçültme estetiği uygulanır. Estetik yaklaşık 1-2 arasında değişir.

Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Cerrah, göğüs implantını yerleştirmek için üç yerden biri için tek kesi yapar;

• Kolunuzun altında
• Göğüs altında ki kıvrımlar
• Göğüs ucu etrafında

Kesi yapımı sona erdikten sonra, cerrahınız göğüs dokunuzu bağ dokusundan ve göğüs kaslarından ayırır. Böylelikle göğüs duvarında yer alan en dışta ki kası arkasında ki ve önünde ki alanda bir cep oluşturarak implantı cebe yerleştirir sonrasında da göğüs ucunun arkasına ortalar. Salim implantları da boş şekilde yerleştirilir daha sonrada yerine yerleştirilip steril tuzlu suyla doldurulur.
Silikon implantlar, çok önceleri silikon jellerle doldurulurdu. İmplant yerine yerleştirilir ve sonrasında cerrah insizyonuyla dikişler kapatılır. Daha sonra ciltte yapıştırıcı ve cerrahi bant yardımıyla bandajlanır. Yara oluşumunu aza indirebilmek içinde kesi yeri seçimi çok önem arz ediyor.

Göğüs Büyütme Estetiği Sonrası Kişide Neler Gözlenir?

Kişide, göğüs büyütme estetiği sonrasında; şişlik, ağrı, morarma gibi durumlar gözlenebilir. Yara izleri solabilir ancak tamamen yok olmaz. İyileşme sürecinde, göğüs implantlarına ek destek sağlayabilmek adına sıkılaştırma bandajıyla spor sutyeni kullanılır. Ağrı da cerrahın verdiği ağrı kesiciler ile sonlandırılabilir. Cerrahın vurguladığı noktalara dikkat edilmelidir. Onun söyledikleri harfiyen uygulanmalıdır. En az 15 gün kişi, yorucu aktivitelerden kaçınmalıdır.

Göğüs Büyütme Estetiğinin Sonuçları

Göğüs büyütme estetiği sayesinde, göğüslerin şekli ve boyutu değişir. Estetik operasyonu, kişinin vücudunun imajını da aynı zamanda değiştirir. Bu operasyondan sonra genelde kişilerin kendine olan güveni artar. Ameliyat sonrası kilo alımı ve kaybı göğüslerin görünümünü de değiştirir. Eğer göğüslerinizin görünümünden memnun kalmazsanız da bu sorunların giderilmesi için çok fazla ameliyat olmanız gerekebilir.

Göğüs Büyütme Estetiği Riskli midir?

Bilindiği üzere her operasyon, belli bir risk ve komplikasyon oluşturur. Göğüs büyütme estetiği şu riskleri barındırıyor:
• Göğüs ağrısı
• İmplant kaçağı ya da rüptürü
• Göğüs implantında şekli bozan skar dokunun oluşması
• Enfeksiyon
• Göğüs hissinde ve ucunda değişikliklerin olmasıİnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x