Göz Kapağı Estetiği Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Göz kapağı estetiği genel olarak düşünüldüğünde yaşla birlikte oluşan sarkmalar deformitelerin giderilmesi için yapılan işlemlere karşılık gelmektedir. Yüzün üst kısmından başlarsak alın, göz kapakları, göz kapaklarındaki fazla deri, göz altı deri fazlalığı, yüzün ortasında sarkmalar oluşmaması için yapılan operasyonlardır.

Göz Kapaklarının Estetiğinden Önce

Göz kapağı estetiği öncesi detaylı planlama ve fotoğraf çekimleri yapılarak deformiteleriniz belirlenir. Doktorunuzun kullandığı prosedür ve teknik hakkında bilgilendirileceksiniz. Ameliyattan önce, her ameliyatta olduğu gibi ameliyattan 6 ay önce sigarayı bırakmalı, ameliyat sonrası sigara içmemelisiniz. Göz kapağı ameliyatı olacak kişilerde genetik sorunlar haricinde ameliyat gerektiren yaş sınırı otuz yıldır. Otuz yaşından sonra hastalar yerçekimi ve yaşlanma belirtileri nedeniyle göz kapaklarını indirmiş olabilir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Bilmeniz Gerekenler
Göz Kapağı Estetiği Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Üst göz kapağında cilt katlanarak göz kapanır. Bu nedenle, işlevsel olarak düzeltilmesi gerekiyor ve bu zayıflık görüşünüzü daraltacaktır. Alt göz kapağında şişlik, morarma ve sarkma gibi sorunlar estetik olarak düzeltilmesi gereken önemli estetik unsurlardır. Antikoagülan etkisi olan aspirin ve aspirin içeren ilaçlar operasyondan 3 hafta önce kesilmelidir.

Antikoagülan etkisi de olan alkol tüketimi operasyondan 3 hafta önce durdurulmalıdır. Göz kapağı estetiği öncesi hasta grip, soğuk algınlığı ve solunum yolu enfeksiyonları gibi hastalıklardan uzak durmalı ve dikkatli olmalıdır. Aksi takdirde ameliyatlar iptal edilebilir veya ertelenebilir.

Üst Göz Kapakları Estetiğinden Sonra

Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi altında ortalama 30-45 dakika sürer. Ameliyat sonrası kesilere bandaj takılır ancak bu bandajlar günlük hayatınızı olumsuz etkilemez veya zorlaştırmaz. Kesiler güneşten en iyi şekilde korunmalı ve doktorunuzun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Sosyal hayatınıza ilk haftadan itibaren devam edebilirsiniz. Ameliyat veya ameliyat sonrası ağrı olmaz. Çoğu yara ve ödem 2 ay içinde iyileşir. Tam iyileşme süresi bir yıl sürer.

Alt Göz Kapakları Estetiğinden Sonra

Alt göz kapaklarının estetiği biraz titiz ve zorlu bir ameliyattır. 1 veya 1.5 saat sürer. Genel anestezi altında yapılır. Operasyondan 7 gün sonra kontrol altına alınacak ve sosyal hayatınıza devam edebileceksiniz. Genellikle morluk yoktur, ancak şişlik olabilir.

Şişlik sizi ilgilendirmemeli, bu hızlı bir iyileşme sürecidir. Alt göz kapaklarının estetiği için biri izli diğeri izsiz olmak üzere iki yöntem kullanılmaktadır. Ancak yapılacak operasyon detaylı muayene ve deformasyonlara göre belirlenir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x