Göz Kapağı Estetiği Nedir? Bilinmesi Gerekenler

Göz kapağı estetiği nedir? Bilinmesi gerekenler nelerdir? Siz de göz kapağı estetiği yaptırmadan önce bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor iseniz bu yazımız tamamen sizin için yazılmış

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı sorunlarından birisi yorgun gözlerdir. Stres, sıkıntı, yorgunluk, uykusuzluk gibi nedenlerle gözlerimiz işlevini yavaş yavaş yitirmeye başlar. Bu gibi yaşanan olumsuz sonuçların verdiği ağır yükü kaldıramayan göz kapaklarımız şişer, morarır ve sarkmaya başlar. Yaşı daha genç olan birey bu görüntüyle huzursuz bir hale bürünür ya da çevresindekilerin olumsuz tutum ve söylentileriyle karşılaşır.

Göz kapağı gözlerimiz için çok değerlidir. Bu nedenle herhangi bir olumsuz durum gözlerimizi de riske sürükler. O yüzden göz kapaklarımıza daha çok dikkat etmeliyiz. Yorgunluk ve uykusuzluk gibi temel sorunlardan kaçmalıyız. Zira yaşanan her olumsuz sonuç gözlerimizi hem görüntü olarak hem de duruş olarak zora sokar ve sağlıksız bir sonuca yol açar.

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Bilinmesi Gerekenler
Göz Kapağı Estetiği Nedir? Bilinmesi Gerekenler

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği sarkmış ve torbalanmış göz kapaklarında oluşan olumsuz durumları gidermek amacıyla kullanılan bir operasyon işlemidir. Bu işleme tıp literatüründe Bleferoplasti Operasyonu denir. Bu ameliyatı gerçekleştirmek amacıyla hastanın göz kapakları ve gözleri incelenir çeşitli şartları taşıyan hasta ameliyata alınır.

Göz Kapağı Estetiği Olmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Göz kapağı estetiği zayıf düşmüş yaşlılık, ani zayıflama gibi nedenlerden kaynaklandığını yazının başında belirtmiştik. Bu gibi durumlarla karşılaşan hasta göz kapağı estetiği olmadan önce doktor seçimine dikkat etmelidir. Bunun için işini bilen bir doktora ihtiyaç vardır. Baştan savma çalışan bir doktori göz kapaklarının yanı sıra gözede zarar verir.

Doğru doktor seçimi ile bulunan doktor gözün damar ve sinir sistemini ayrıca gözün anatomik yapısını çok iyi bildiğinden bir daha çeşitli operasyonlara başvurmamak adına elinden geldiğince titizlik ve özenle çalışır. Dediğimiz gibi iyi bir doktor bulmanız çok önemlidir. Bunun için doktorunuza kaç kere göz kapağı estetiği yaptığını sorun.

Bunun dışında ameliyat yaklaştığı süreye kadar sakin kalmaya özen gösterin. Bunun nedeni stres ne kadar artarsa göz kapaklarının da bir o kadar yorulmasıdır. Sakin kalarak ameliyattan sonra oluşacak zararı engellemiş olursunuz. Ayrıca ameliyattan önce makyaj ve lens kullanımından kaçının çünkü cerrahi işlem sırasında unutulmuş lens gözlerinize geri dönülmeyecek bir şekilde zarar verebilir.

Bu nedenle ameliyata üç gün kala makyaj ve lensten uzak durun. Ayrıca göz kapaklarınızı dinlendirmeye çalışın, ameliyat sırasında anestezi sayesinde hiçbir ağrı ve sızı hissetmemenize rağmen ameliyattan sonraki ilk birkaç gün içinde oluşacak ağrı ve sızıyı hafife indirgemek amacıyla göz kapaklarının dinlendirilmesi çok önemlidir.

Göz kapağı estetiğinden sonra sosyal hayata döndükten sonra yorucu egzersiz ve gözü yoran işlerden uzak durun. İlk üç gün dinlenin ardından sizi yormayacak günlük aktivitelere yönelin. Bunun dışında göz çevresini ve gözlerinizi ovalamayın. Bir iki hafta içinde oluşan kızarıklık ve yanma sonucunda doktorunuza müracaat ederek kızarma ve yanmayı an aza indirgeyecek ilaçlar yazmasını isteyin.

İlk zamanlar kaşıntı ve yanma normal karşılanmalıdır. Bu yan etkiler tedavinin işe yaradığını göstermektedir. Gün geçtikçe bu yanma ve kaşıntının yavaş yavaş azaldığını göreceksiniz.

Tüm bunların yanı sıra birde nasıl görüneceğim kaygısı var, ameliyat öncesi hastalar herhangi bir estetik müdahalesi sonrası insanların kendisini tanımayacağını düşünse de sonuç öyle değildir. Göz kapağı estetiği size özgüven kazandırır. Göz kapağı estetiği operasyonu küçük bir müdahale olup daha dinç ve daha taze görünmenizi sağlar.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x