Göz Estetiğinde İyileşme Dönemi

Göz kapağındaki kusurlar yaşa bağlı olmadan da kimi zaman genetik olarak erkenden kişiyi rahatsız etmeye başlayabilir. 20’li yaşların sonlarına doğru bazı kadınlarda özellikle üst göz kapağındaki fazlalaşan cilt dokusu çok bariz bir şekilde dışarıdan fark edilebilir. İlerlediğindeyse bu cilt dokusu makyajın bile daha kötü durmasına; kişiyi daha yorgun, mutsuz ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Şimdiyse göz estetiği geçiren hastaların iyileşme dönemini detaylandıralım. 

Hasta, operasyondan göz üstlerinde minik bantlarla çıkar. Ameliyat sonrasında buz uygulamasına başlanır ve 24 saat boyunca aralıklı olarak devam etmesi istenir. Buz uygulaması morluk ve ödemlerin hafiflemesinde oldukça etkilidir. İlk gün hasta iki yastıkta baş dik pozisyonda yatar. Bu dik pozisyonda yatış da ameliyat sonrası iyileşme dönemi için oldukça etkilidir. Operasyonu genel anestezi altında geçiren hastaların bir gün hastanede kalması istenir. Eğer lokal anestezi altında gerçekleşen bir operasyonsa, hekimin kararı ile hasta aynı gün evine dönebilir. Birçok hasta bu operasyondan sonra en çok iki şeyi merak eder: ilki ne zaman banyo yapacağı, diğeri ise ne zaman yeniden makyaj yapacağı. 

Göz estetiği operasyonunun ardından, ikinci günün sonunda hasta rahatlıkla banyo yapılabilir. Beş ve altıncı günlerde ise dikişler alınır. İlk haftanın sonunda yani 7. Gün bittiğinde hasta yeniden makyaj yapabilir. İyileşme dönemi içinde bir gözün diğerinden daha şiş görünmesi oldukça normaldir. Ödemler, 10. günün sonunda büyük ölçüde inmiş olur. Hafifçe yapılan masajlar ödemi azaltmaya, hızlı iyileşmeye yardım eder. 

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x