Göğüs Silikonları Patlar mı? Kansere Sebep Olur mu?

Göğüs silikonları patlar mı? Kansere sebep olur mu? Kadınların göğüslerinin hayal ettikleri boyuta ulaşmasını sağlamak için yaptırdıkları işleme göğüs implantı veya göğüs büyütme ameliyatı denir.

Göğüs dokusunun yeterince gelişmemesi, gelişen göğüs dokusunun doğum ve kilo verme gibi olaylarla zarar görmesi rahatsız edici bir görünüm oluşturabilir. Bu durumda göğüs silikonu takılabilir. Kişinin göğüs ve vücut yapısı dikkate alınarak hangi boyutta bir silikon takılacağına karar verilir.

Göğüs Silikonları Patlar mı? Kansere Sebep Olur mu?
Göğüs Silikonları Patlar mı? Kansere Sebep Olur mu?

Göğüs Silikonu Kimlere Takılmaz?

Göğüs silikonu takılması cerrahi bir işlem olduğu için yapılması uygun olmayan kişilere takılmaz.

Bu cerrahi yöntem için tıbbi bir zorunluluk olmadığı sürece 18 yaşı beklemek göğüslerin gelişimini tamamlaması açısından uygun olacaktır. Zorunlu olmadığı takdirde 18 yaşın altına uygulanmaz.

Ameliyat sonrası hamilelik düşünenlere veya hamilelik riski olanlara ve hamilelere uygulanmaz.

Aşırı kilo alımı veya kilo verimi gibi kilo oynaması yaşayan, stabil bir kiloda kalmayan kişilere uygulanmaz.

Emzirmekte olan kadınlara bu uygulamanın yapılması doğru olmaz.

Bunların haricinde normal kiloda, hamilelik riski olmayan ve hamilelikten sonra 6-9 ay geçmiş, emzirmeyi bırakmış kişilere uygulanabilir.

Göğüs Büyütme (Silikon Taktırma) Ameliyatının Riski Var mıdır?Her ameliyatta olduğu gibi, göğüs büyütme ameliyatında da anesteziye ait bir takım riskler vardır. Anesteziye ait risklerin dışında, ameliyat sonrası oluşabilecek bazı komplikasyonlar vardır. Ameliyat sonrası kanama ve enfeksiyon oluşabilir.

Oluşan enfeksiyon silikona yakın bir bölgede ise silikonun alınması gerekebilir. Bunun dışında ameliyat sonrası hastanın vücudunda toksin birikimler (ödem) oluşabilir.

Göğüs Silikonları Patlar mı? Kansere Sebep Olur mu? Zararlı mıdır?

Göğüs Silikonları
Göğüs Silikonları

Göğüs silikonlarının patlaması ve zararlı olup olmaması kullanılan silikonun kalitesine bağlıdır. Kullanılan silikonun markasına kesinlikle dikkat edilmelidir. Ayrıca güvenli ve sağlık onaylı olup olmadığı kesinlikle öğrenilmelidir.

Sağlık onaylı olmayan, kalitesiz silikonlar kullanılmamalıdır. Bunun dışında göğüs silikonu taktırmak, estetik ve plastik cerrahiye en çok başvurulan işlemlerden bir tanesidir.

Dünya sağlık örgütü tarafından onaylı silikonlar kullanıldığı sürece patlama veya kişiye zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca silikonun kansere sebep olabileceği gibi bir durum bilimsellikten uzak, yanlış bir bilgidir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x