Göğüs Estetikleri Çeşitleri Nelerdir?

Göğüs estetikleri çeşitleri nelerdir? Hangi ameliyatlar yapılmaktadır? Hepsini sizler için inceledik. Detaylar;

Göğüs Dikleştirme

Göğüsler farklı nedenlerle sarkabilir. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Ağırlıktaki değişiklikler, emzirme ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak meme dokusu ile çevresindeki deri zarfı arasında uyumsuzluk olabilir. Sonuç olarak sarkık, çukur görünümlü bir meme görünebilir. Meme estetiği cerrahisinde sarkık meme dokusu yeniden şekillendirilir ve fazla deri alınır. Meme ucu olması gereken yere getirilir ve meme estetiği ile kişinin vücut büyüklüğüne bağlı olarak meme yaratılır..

Göğüs Estetikleri Çeşitleri Nelerdir?
Göğüs Estetikleri Çeşitleri Nelerdir?

Göğüs Küçültme

Meme küçültme ameliyatı bir kadının dış görünümünü düzeltmek için yapılan estetik ameliyatlardan biri gibi görünse de aslında estetik değil rekonstrüktif ameliyattır. Göğüs büyüklüğünden dolayı sarkmış bir meme kadınlarda sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir ve şişkinliğe neden olabilir. Sütyenin koldaki sinirlere yaptığı baskıdan dolayı uyuşma olabilir. Nefes almada zorluk olabilir. Estetik meme küçültme ameliyatında büyük meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir.

Göğüs Büyütme

Göğüs dokusu kadın güzelliğinin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle meme estetiği tüm dünyada oldukça popülerdir. Ergenlik döneminde meme gelişim bozukluğu olan, göğüsleri küçük olan, göğüslerinin büyüklüğünden yakınan, rahatsızlıkları olan kadınlar doğuştan memeler, göğüs sarkması olanlar, meme asimetrisi olanlar, meme estetiği için plastik cerrahi uzmanı ile iletişime geçerler.

Göğüs Estetiği Sonrasında İyileşmeyi Hızlandıran Yöntemler

Meme estetiği operasyonundan sonra birkaç gün yorgun ve ağrılı hissedebilirsiniz, ancak 24 ile 48 saat içinde ayağa kalkabilirsiniz. Hastalıklarınızın çoğu, doktorunuzun yazdığı ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Birkaç gün içinde varsa yüzeysel pansumanlarınız çıkarılacak ve özel bir sütyen kullanmanız istenecektir. Bu sütyeni doktorunuzun önerdiği şekilde giyeceksiniz. Göğüs uçlarınızda yaklaşık iki hafta yanma hissi olabilir, ancak morarma azaldıkça bu azalacaktır.

Göğüslerinizdeki şişliğin geçmesi 3 ila 5 hafta sürebilir. Yara izleri meme kıvrımında, meme başı çevresinde veya koltuk altına mümkün olduğunca gizlenir. Protez için bir cep oluşturmak için meme dokusu ve deri çıkarılır. Operasyon sonrası göğüslerin görünümü ve hatları daha dolgun ve daha doğal hale gelir.

Cerrahi izler zamanla kaybolur. Ameliyatınızdan 2 hafta sonra doktorunuzun önerdiği egzersizleri yapmak, kapsüler kontraktür riskinizi en aza indirecektir. Göğüs estetiği sonrası 6 hafta boyunca kol ve pektoral kaslar dediğimiz göğüs kaslarını zorlayan ağır hareketlerden ve sporlardan kaçının.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x