Genital Estetik Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları

Genital estetik nedir? Nasıl yapılır? Fiyatları hakkında bilgiler. Kadın vücudunda özgüveni sağlam tutacak en önemli bölüm genital bölgelerdir. Yaşlılık nedeniyle oluşan vücut bozulmasında genital estetik kadınların odak konusu oluyor.

Genital estetik, estetik cerrahi altındaki en ilerici süreçlerden biridir. Yaşlanma, doğum gibi faktörlerin etkisiyle bozulan genital bölgelerin estetiksel opresyonları sizi cinsel yaşamınızda memnun eden bir faktördür. Genital estetik operasyonları kadınlar arasında erkeklerden daha popülerdir. Genital bölgedeki deformiteleri düzeltmek için estetik operasyonlar, dudak küçültme, aşırı şişlik, yaşlanmayla ilgili sorunlar, vajina daraltma ameliyatı gibi cerrahi işlemleri kapsamaktadır.

Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları
Genital Estetik Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları

Genital estetik ameliyatları kadınların vajina bölgesindeki doğum sonrası veya yaşlanma gibi problemlerden kaynaklı sorunları çözmeye yarayan ameliyatlardır. Bu alanla ilgili sorunlar evlilik hayatını psikolojik olarak etkilemekte ve çiftler arasında iletişim sorunlarına neden olmaktadır. Açıkça tartışılamadığından eşler arasında iletişim engelleri oluşmakta ve ilişki bozulmaktadır.

Kadınların cinsel organlarını estetik olmayan bir şey olarak kabul etmeleri, yanlış anlama, utanç, utangaçlık gibi duyguları tetiklemekte ve cinsel yaşamlarını olumsuz etkilemektedir. Sıklıkla sorunlara neden olabilen vajinal deformitelerin eski haline getirilmesi ve hastaların istenen görünüme kavuşmasına yardımcı olmak için genital estetik yöntemler kullanılabilir.

Genital Estetik Yöntemleri

Dudak küçültme

Labial küçültme yöntemi, labia minoranın veya vajinanın ‘iç dudaklarının’ boyutunu ve çıkıntı derecesini azaltmak için tasarlanmış bir dizi işlemi içerir. Kadınların bu operasyonu talep etmelerinin en yaygın nedeni, dudakların çok büyük ve estetik olarak hoş görünmemesidir. Az sayıda kadın, dudaklarının büyüklüğünün onları dar giysiler içinde fark edilir hale getirdiğini veya bisiklete binme gibi sporları rahatsız edici yaptığını belirtmektedir.

Prosedür nispeten basittir. Labia minoranın bir alanını çeşitli kesiler kullanarak eksize eder ve lokal anestezi altında yapılabilir. Bununla birlikte, labianın kenarı boyunca ağrılı skar kontraktürünü önlemek için yaranın dikkatlice yerleştirilmesi önemlidir.

Vajinal Sıkılaştırma

Vajina daraltma ameliyatları, doğumdan sonra veya yaşlılıkta vajinasının gevşediğini hisseden bazı kadınlar tarafından istenir. Sonuç olarak, seksin kendileri veya partnerleri için daha az tatmin edici olduğunu iddia edenler bu yöntemi kullanırlar.

Prosedür, sütürlerin introitusa yerleştirilmesi (vajinal açıklık) kadar basit olabilir ve arka vajinal duvarın kaslarının sıkılmasıyla birlikte fazla vajinal mukozanın çıkarılmasını içermetedir. İlk prosedür yaygın olarak kullanılmamaktadır. İkinci prosedür genellikle genel anestezi altında, daha çok jinekologlar tarafından yapılır. Bağırsak delinmesi oluşabilecek en ciddi komplikasyonlardan biridir.

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölgenin iç ve dış dudaklarındaki cinsel ilişki ve hormonlar nedeniyle zamanla renk koyulaşması meydana gelir. Bu durum kadınlarda estetik hoşnutsuzluk yaratabilir. Uygulanan işlem ile söz konusu rahatsızlık giderilir.

Son yıllarda bu konuda talepler artmıştır. Genital bölgeler oldukça koyu bir renk alabilir. Sorunun kesin bir çözümü yoktur. Dış dudağa yağ enjeksiyonu ya da labioplasti renk açabilir. İşe yaramaz ise, renk açma kremi ve ardından bazı renk açıcı lazer uygulamaları kullanılabilir.

Dış Dudak Estetiği

Dış dudakların içi tamamen yağ dokusu ile doludur. Çoğunlukla doğuştan, bazen dış dudaklar sarkar ve kırışır. Böylece iç dudaklar görünür hale gelir. Bu problem sadece görsel rahatsızlık vermekle kalmaz, aynı zamanda dış dudakların iç dudağı ve vajinayı dış etkenlerden korumasını da engeller. Yağ enjeksiyonu bu sorunu gidermeye yönelik bir yöntemdir.

İç Dudak Estetiği

İç dudakların görevi vajinayı dış etkenlerden korumaktır. Genellikle dış dudakların içinde kalır ve dışarıdan görünmez. Ancak doğum ve travma nedeniyle iç dudaklar büyüyebilir ve sarkabilir. Böylece dışarıdan belli olur. Dar giysiler giyildiğinde oluşan görsel rahatsızlığın yanı sıra kanama ve enfeksiyon gibi sorunlara neden olur. Tedavisi labioplasti yani cerrahi yöntemle iç dudakların kısaltılmasıdır.

Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik fiyatları konusu hastane ve doktor özelinde değişmektedir. 2020 yılının bitişine göre 2021 yılına özel doktorlardan alacağımız fiyat bilgilerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Genital estetik yaptırmak utanılacak bir durum olmamakla birlikte kadının kendini beğenmesi veya daha özgüvenli hissetmesini sağlayan bir işlemdir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x