Erkekler burun estetiğinde nelere dikkat ediyor  


Legend
Gönderiler: 16
Admin
(@rebel)
Forum Owner
Katılım : 10 ay önce

Dış görünüş, bakımlı olma, kişinin kendine verdiği değerin artması gibi nedenlerle estetik uygulamalara artık daha çok başvuruluyor. Son yıllarda erkekler de kadınlar kadar burun estetiği ameliyatlarına rağbet gösteriyor. Kadınlarda olduğu gibi büyük, kemerli ve ucu sarkık burunlar erkeklerde de özgüven eksikliği yaratıyor. İkili ilişkilerde ve iş yaşamında hoş bir yüze sahip olmak pek çok kişi için avantaj kabul ediliyor. Hatta bu, kimi zaman sosyal hayatta daha başarılı olmanın bir anahtarı olarak görülüyor ve burun estetiği ameliyatları gün geçtikçe yaygınlaşıyor.

Erkekler nasıl burun estetiği ameliyatı tercih ediyor?

Erkekler, burun estetiği konusunda aşırı titiz davranabiliyor. Erkeklerin burun estetiğinde en çok korktukları durum, burunlarının ameliyattan sonra feminen bir görünüme sahip olması. Bu nedenle uzmanlar, operasyon öncesi kişi ile iletişimin iyi kurulmasının ve nasıl bir burun istediğine karar verilmesinin önemli olduğunun altını çiziyor. Erkeklere yapılan burun estetik ameliyatlarında burnun çok küçültülmemesi, ucunun çok kaldırılmaması, burun sırtının çok oyuk olmaması ve düz inmesi, gerekirse minik bir kemer bırakılarak maskülen havanın korunması gerekiyor. Normalde kadınlarda dudak ve burun arasındaki açı 105 iken erkeklerde bu açının 90 derece yani düz olması amaçlanıyor. Erkekler, kadınlar gibi burnun tamamının değil, rahatsızlık duydukları noktaların değişmesini istiyor. Bunun sonucunda kişinin isteği göz önüne alınarak sadece kemer alımı ya da sadece ucundaki sarkıklığın giderilmesi için operasyon da planlanabiliyor.

Nefes alınamıyorsa burun ameliyatı öneriliyor: Diğer estetik uygulamalarda olduğu gibi burun estetiğinde de amaç; sadece dış görünümünde değişiklik değil, aynı zamanda fonksiyonel bir burun yaratmaktır. Yani burun estetiği ile rahat nefes alabilen bir burun hedefleniyor. Burun tıkanıklığı ile başvuran kişilere de bazen zorunlu burun estetiği yapılabiliyor. Özellikle burun ucu sarkmış kişilerde her ne kadar burun içi düzeltilse de ucu kaldırılmadıkça nefes alımı rahat bir şekilde sağlanamıyor. Yani hem burnun dışını hem de içini düzeltmek önemli. Burun estetik ameliyatlarıyla hem sağlıklı hem de düzgün görünüşlü burun yapılması doğru kabul ediliyor. Bazı ileri derece kıkırdak eğriliklerinde burun estetiği kapalı ameliyat olarak uygun olmayabiliyor ve açık ameliyat uygulanıyor.

Cevap

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol