Bildirimler
Hepsini temizle

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim ?  

 

Admin
(@admin)
Forum Owner Yönetici
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 57
Topic starter  

Rinoplasti tipik olarak genel anestezi kullanılarak ayakta tedavi prosedürü olarak yapılır, ancak bazı durumlarda lokal anestezi ile burun estetiği yapılması uygun olabilir. İşleminizden sonra burnunuz bir atel yerleştirilebilir. Bu, yeni şekillendirilmiş burnunuzu desteklemeye ve onu yanlışlıkla temastan korumaya yardımcı olur. Bir nevi burnunuzu koruma görevi üstlenir. Burun deliklerinizin içinde bir dolgu ile eve de gidebilirsiniz. Rahatsız edici ama geçici olabilir. Ambalaj, genellikle ameliyatta sonraki ilk hafta içinde çıkarılır. Estetik cerrahınız, ilk iyileşmeniz sırasında rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olmak için ağrı kesici ilaç yazabilecektir. Ağrı kesici ilaç doktor uygun görürse burun estetiği ameliyatı sonrası olursa ağrılarınızın dinmesine yardımcı olacaktır.

Burun Estetiği Sonrası SAKİN OL ! 

İlk 1-2 hafta boyunca birçok hastada morarma ve şişlik görülür. İlk başta ameliyat sırasında yapılan gelişmeleri göremeyebilirsiniz. Ancak endişelenmeyin , morluk ve şişliğin çoğu ilk 10 ila 14 gün sonra geçebilmektedir. Çoğu hasta, gerekli aktivite düzeyine bağlı olarak 1 veya 2 hafta sonra işe veya okula dönmeye hazır hisseder. Tipik olarak 3 hafta sonra, normal temassız aktivitelerin çoğu yeniden başlatılabilir. Ancak, cerrahınızın talimatlarına göre aktiviteyi sınırlandırın ve bunu yapma izniniz olana kadar herhangi bir yorucu aktivitede bulunmayın.

Zaman Geçtikçe Burnunuz iyileşmeye devam edecek. 

Estetik cerrahınızın burun estetiği sırasında ilk morarma ve şişlikten sonra yaptığı gelişmeleri görebilecek olsanız da, bir yıla kadar hafif kalan şişliklerin olması normaldir. Yine de bu genellikle başkaları tarafından farkedilmez. Bu sebeple normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

 

 

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


CevapAlıntı

Cevap bırakın

Yazar Adı

Mail Adresi

Başlık *

İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı
fen bilimleri test