Bizler Nasıl Doktor Araştırmalıyız | Estetik Doktor Yorumları

Bizler Nasıl Doktor Araştırmalıyız

Estetik Cerrahi düşünen kişilerin öncelikle estetik ameliyatlarının önemli bir ameliyat olduğunu bilmesi gerekir. Estetik işlemi yaptırmaya karar verilince öncelik olarak Doktor araştırarak bu işleme başlarız, yada etrafımızda bu ameliyatı olan kişilerden edindiğimiz bilgi ve tavsiyeleri takip ederiz.

Estetik işlemleri önemli bir işlem olduğu için ameliyat olduk dan sonrası da önemli bir süreçtir, doktor araştırırken nasıl bir yol çizilmelidir öncelikle doktor hakkında en iyi ve sağlıklı bilgi ameliyat deneyimi olan kişilerden edinilir, buda bilgiler ameliyat olan hastalarında saklıdır. Ameliyat olan hastalara ulaşarak deneyim ve bilgilerinden faydalanabilirsiniz gözünüz ile görmüşte olursunuz.

Bazı kullanıcılar İnternet ortamında ameliyat sonrası durumlarını ameliyat öncesi ve sonrası olarak paylaşmaktadır iyisiyle kötüsüyle, ama bazıları bunu kötü olarak kullanabilir doktoru karalamak için doktorla arasında olan sorunlardan dolayı ondan bu şekilde intikam alma yoluna gidebilir. Bunun tam tersi olan konularda var tabi iki , ameliyat sonrası oluşan komplikasyonları kabul etmeyen doktorlarda oluyor yani söylediği işlemi yerine getirememek hastasını memnun edememek bunlarda var. Ameliyat sonrasında hasta doktor ilişkisinden uzaklaşan doktorlarda var bunları da görmek de ve duymaktayız.

En doğrusu ameliyat sonrasında keşke herkes durumunu paylaşabilse, doktor hakkında iyisiyle kötüsüyle süreci anlatıp görsel olarak paylaşsa. Doktorundan memnun olanlar kısa bi zaman anlatıp veya bir yerde paylaşıp bırakıyor, ama ameliyatı kötü geçen kişiler her yerde bu durumu yazıyor ve paylaşıyor. Ameliyat sonrasında memnun olan ve olmayan her ne olursa olsun bunu bir kaç yerde paylaşmalı ameliyat düşünen insanlara yol gösterici olmalı. Bu şekilde olsaydı iyimserliğini ameliyat sonrası kaybeden doktorların bu şekilde kaybetmemesini sağlayabilirdi.

Bu yüzden doktor araştırırken girdiğiniz her sitede yorumlarda bulunun sorular sorun notlar bırakın’ki insanlar sizden sonra cevap verebilsin doktor arayışında olan kişiler faydalanabilsin bu şekilde doktorların hastalarına karşı yaklaşımı daha dikkatli olur.

Bunları anlatmamızın sebebi estetik ameliyat sonrasında gerçek den beklentisi yerine gelmeyen veya memnun kalmayan hastaların böyle bir durumdan sonra yaşantısında değişiklikler oluyor psikolojik sorunlarda yaşıyorlar bunlarla karşılatık duyduk gözlemledik, eminim ki bu yazıyı okuyanlardan bizlerle aynı konularla karşılaşmıştır.

Ameliyat düşünen, ameliyat olmuş, veya deneyimi olan bir arkadaşının yaşamış olduğu estetik cerrahi işlem bilgisi var ise paylaşması çok faydalı olur.

Burun estetiği öncesinde doktor ve ameliyat öncesi süreç.

Doktorunuz ile buluşmadan önce burnunuzda sizi rahatsız eden veya gözünüze hoş gelmeyen durum ve halleri iyice belirleyin. Doktorunuz ile görüşürken benzeri deneyimler yaşamış ise göstermesini talep edin. Doktorunuzdan bilgi ve görüş taleb edin. Doktorunuz sizi iyi anlar ve sizde kendinizi iyi ifade edebilirseniz başarı oranı artar.

En doğru doktor sizi ameliyat etmeye çabalayan değil, belkide sizi ameliyat etmemek için gerekçeler sunarak sizi burun estetik ameliyatından uzaklaştıran doktor da olabilir.

Doktorunuzdan beklentileriniz ameliyat öncesi bu şekilde olmalıdır.
  • Ameliyat öncesi En az 2 Defa Görüşmesi.
  • Sizi iyi dinlesin, resimlerinizi çekdirin ve ameliyat ile alakalı detaylı bilgiler vermeli.
  • Sizlere detaylı bilgiler yazan formlar veya yazılar vermeli.
  • Sonraki görüşmesinde fotolar ve burun estetiği hakkında yorum bilgi fikirler , olabilecek veya olamayacak değişimler, riskler, yaşanabilinir özel sorunlar varsa tamamını detaylı anlatmalı.
  • Son görüşmede refakatci yani yanınızda kalıcak kişinin de aranızda olmasını istemeli, tüm bilgileri onada aktarmalı ameliyat sonrası oluşucak durumlar vs her konuda detaylı bilgiyi vermelidir. korku panik gibi olayların yaşanmaması için.
Burun Estetiği Sonrası.

Burun estetiği ameliyatı öncesinden görüşmelerde hastaya bakımlarını nasıl yapıcağını ilaçları nasıl kullanması gerektiğini detaylı şekilde anlatmalıdır. ameliyat sonrasıki bakım ameliyat sürecine direk etki eden unsurdur.

Ameliyat sonasında ödemlerin en az seviyeye inmesi için buz ve bunun gibi soğuk ve serin uygulamalar önerilir. Bu uygulamalar belli aralıkda yapılırsa cilde iyi gelerek ödem oluşmasını engelleyecekdir.

Burundaki hava yollarının kapanmaması için bir takım uygulamalar yapılmalıdır, bunlardan biriside okyanus suyudur. Ameliyat sonrasında burunun temiz olmasına dikat edin ve temiz kalması için caba gösterin.Burun girişlerindeki kan, kabuklar, varsa bunları mutlaka temizlemelisiniz, dikiş bölgelerini antibiyotik kremle temizlemeyi ihmal etmeyin.

Ameliyat Sonrasında Ağrılar Olurmu?

Ameliyat sırasıda ağri ve acı hissedilmez, ameliyat sonrasıda eskiye göre ağrilar yok denebilicek kadar azdır.

Morluk ve şişlikler olurmu?

İlk hafta sonunda burundaki alçı cıkarılır,Burun ve yanakdaki şişlikler kalır. Şişlikler 15 günün sonunda iner ama morluklar daha erken gitmiş olur. Ayrıca Doktor kontrolu altında ilac kullanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İz kalırmı?

Açık teknikte burun ile dudak kısmının birleşim yerinde küçük bir kesi yapıldığı için ameliyat sonrasında hafif bir iz kalabilir. Kapalı teknikte ise bu kısımda kesi yapılmadığı için iz kalma durumu oluşmaz.

İyileşme Süreci Ne kadardır ?

Ameliyat sonrası iyileşme süreci ameliyatta kullanılan tekniğe, teknik olarak yapılan müdahalenin şekline, hastanın kişisel özellikleri doğrultusunsa farklılık gösterebilir. Burun estetiği sonrası ortalama iyileşme süresi 7 ile 10 gün arasında değişir. Birçok hasta işine ya da okuluna bir hafta gibi kısa bir sürede rahatlıkla dönebilir.