Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu nedir? En yaygın operasyonlardan biri dudak dolgusu oluyor. Dudak dolduğu hakkında bilinmesi gerekenler üzerinden bilgi veriliyor.

Sizin için sunulacak olan dudak dolgusu hakkında bilinmesi gerekenler sayesinde uygulama konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Bu sayede uygulama öncesinde rahatlamanız, uygulama sonrasında süreç hakkında fikrinizin olması da sağlanacak. Göz önünde bulundurarak ona göre hareket edebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Dudak dolgusu hemen hemen her kadının istekleri arasında. Peki, yeterli bilgiye sahip misiniz? Dudak dolgusu için bilmeniz gereken 10 şet verilmiştir. Siz de bu bilgilerden yola çıkarak, dolgu işlemi yaptırmak isteyip istemediğiniz konusunda kendi kararınızı verebilirsiniz. İşte detaylar…

Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?
Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

1-Profesyonel bir Uygulama ile Yapay Durmaz

Her zaman dolgu için yapay duruyor yorumları gelebiliyor. Ancak doğal dudak dolgusu için olması gereken profesyonel bir uygulamadır. Uygulama konusunda en iyi şekilde belirlemelerin olması, en iyi dudak dolgu maddesinin belirlenmesi ile direkt olarak dolgunun da en iyi şekilde tamamlanması sağlanmış olacaktır. Uygulama aşama aşama olmalıdır. Acele edilmesi durumunda dolgu maddesinin o zaman yapay durma ihtimali artmış olacaktır. Göz önünde bulundurarak iyi bir sonuç almak sağlanabilir.

2-Dolgunun Kalıcılığı

Merak edilen bir diğer konu ise dolgu ne kadar kalıcıdır sorusu. Aslında dolgunun kalıcılık durumu kişiye göre değişiyor. Yani kalıcı olması için uygulama öncesinde ve sonrasında profesyonel hareket etmiş olmak gerekiyor. Bunun dışında dolgunun kalıcılığı 6 aya kadar etkili bir şekilde olabiliyor. Düzenli bir şekilde uygulama olması durumunda çok daha etkili bir sonucun alınması da söz konusu oluyor. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, memnun kalacağınız bir sonuç alabilirsiniz.

3-Dolgu Maddesi Hyalüronik Asittir

Hyalüronik asit hakkında bilmeniz gereken, vücutta olan bir madde olduğudur. Yani vücudunuzda cildin altında yer alan ve suyu tutması sağlanan bir maddedir. Dudağa enjekte edilmesi durumunda ise su tutarak dudağın dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Birçok uzman bu yöntem atılma özelliği taşıdığından enzimi tercih ediyor. Bazı uzmanlar ise yarı kalıcı kimyasal ürünler kullanıyor. Yani tam anlamıyla sadece hyalüronik asit kullanılıyor diyemeyiz

4-Beğenilmemesi Halinde Geri Dönüşü var mı?

Dudak dolgusunu 5 dakika içinde yok edecek enzimler ile hemen eski haline gelmesi sağlanabilir. Doktorunuz ile memnun kalmadığınız üzerinden bir konuşma yapmanız halinde, sorun yaşamadan dudak dolgusunun ortadan kaldırılması sağlanabilir.

5-Her Uygulama Farklı mı Sonuç Verir?

Her şeyden önce dudak dolgusu uzmanı tarafından dahi yapılan uygulamaların farklı sonuç vermesi söz konusu olabilir. Bu durumda direkt olarak uygulamadan alacağınız sonuç farklı olacaktır. Hem sizin için uygulama konusunda kişisel özellikler hem de doktorunuzun uygulama tarzına göre farklı sonuç alınması söz konusu olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak uygulama talep edebilirsiniz.

6-Dudak Dolgu Uygulamasında Acı Olur mu?

Operasyon sırasında acı hissedip hissedilmeyeceği de merak edilenler arasında. Acı duyma en az seviyede olacaktır. Sebebi ise hem kullanılan maddenin sıvı olması hem de kullanılan araçların son derece ince olması. Bu durumda herhangi bir şeklide operasyon sırasında çok büyük acıların duyulması da söz konusu olmayacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?
Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

7-Operasyon Sonunda Şişlik Olur mu?

Dudaklarınızın operasyon sonrasında ki ilk görüntüsü sürekli duracak olan görüntü değildir. Sebebi ise ilk aşamada travmalar olmasıdır. Yani sürekli olarak dudaklarınız bu şeklide görünmez. Şişliğin belli bir ölçüde inmesi söz konusu. Bunun bilincinde olarak, herhangi bir şekilde dudak dolgu operasyonu sonrası endişe duymanız gerek yok. Çok daha etkili bir sonuç alacak olduğunuzu bilerek, çok büyük bir şişlik olmayacağından da emin olmalısınız.

8-Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Merak edilen konu aynı zamanda işlemin ne kadar sürdüğü. 15 ile 20 dakika arasında dudak dolgu işleminin tamamlanacak olduğunu bilmelisiniz.

9-Dudak Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Genel anlamda kalp, şeker, böbrek hastası olan kişiler için uygulama söz konusu değildir. Sağlıkla ilgili herhangi bir tedavi aşamasında olmanız durumunda doktor önerisi gerekiyor.

10-Dudağın Doğal Şeklini Korumak Mümkün mü?

Dudaklarının doğal şeklinden memnun olan kişiler için EVET, yapılacak olan dolgu işleminde dudağın normal şeklini korumak da herhangi bir sorun yaşanmaz. Dudak dolgusu şekle göre yapılır.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x