Doktor Andaç Aykan 2022

Doktor Andaç Aykan

Doç. Dr. Andaç Aykan – Hakkında Bilgiler ve Hasta Yorumları

1979 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Edirne-Keşan’da tamamladıktan sonra, 1993-1997 yılları arasında Lise öğrenimini İstanbul’da bitirdi.
1997 ile 2003 yılları arasında GATA Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamladıktan sonra 3 yıl süre ile pratisyen hekim olarak çalıştı. 2006-2011 yılları arasında Ankara GATA Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında ihtisas eğitimini tamamlayarak, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı oldu.
2011 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Yeterlik Belgesi’ni aldı.
2011 yılında Türk Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen ulusal yarışmada “Yağ Dokusu ve Kök Hücreler” konusunda gerçekleştirdiği çalışma ile İkincilik ödülünü kazandı.
2015 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Uzman Araştırma yarışmasında Deneysel dalda Birincilik ödülünü almaya hak kazandı.


2011 ve 2016 yılları arasında Ankara GATA Plastik Cerrahi Kliniğinde ve 2016 ile 2017 yıllarında Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor olarak görev yaptı.
Uluslararası ve ulusal düzeyde birçok çalışma ve araştırma yaparak eserler yayımladı. Farklı akademik kitaplarda bölüm yazarlıkları, kitap çevirileri yaptı. Branşı ile ilişkili akademik 7 Kitap Bölüm yazarlığı, 27 Kitap Bölüm çevirmenliği bulunmaktadır.
Estetik ve Plastik cerrahi alanında bilimsel toplantılarda davetli konuşmacı olarak konuşmalar gerçekleştirdi, eğitici olarak görev aldı. 2017 yılında Doçent doktor unvanını kazandı.
Uzmanlık alanları ile ilişkili birçok TV ve Radyo programına konuk olarak katılmakta ve gazete, dergi ve basın yayın organlarında makaleler yazmaktadır.

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD), Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD), Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği (RMCD), Dudak Damak Yarıkları Derneği (DDYD), Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi derneği gibi önemli derneklerin üyesidir. Bu derneklerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinde görev almaktadır.
Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır
2017’den beri Yeditepe Üniversitesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmakta, Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde muayene, uygulama ve ameliyatlarını gerçekleştirmektedir.

Doktor Andaç Aykan Yapmış Olduğu Estetik Cerrahi İşlemler


• Estetik Yüz Cerrahisi (Rinoplasti, Yüz ve Boyun Germe, Göz Kapağı Estetiği)
• Estetik Meme Cerrahisi
• Vücut Şekillendirme (VASER Liposuction, Karın, Bacak ve Kol Estetiği)
• Rekonstrüktif Mikrocerrahi (Meme Rekonstrüksiyonu, Cilt Kanseri Tedavisi, Kulak Rekonstrüksiyonu ve Skar Revizyonu)
• Maksillofasiyal Cerrahi ‘dir.

Sizlerde Doktor Andaç Aykan Hakkında sorularınızı iletebilir veya deneyimlerinizi paylaşarak ameliyat düşünen kişilerin doktor hakkında bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz. Paylaşım yapmak için konunun alt kısmındaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorum yapın