Doğum Sonrası Meme ve Karın Sarkması Estetiği

Doğum sonrasında kişinin vücudunda sarkmalar olabilir. Doğum sonrası meme ve karın sarkması estetiği uygulanabilir.

Kişinin sarkmalardan rahatsız olması, bir anda şiş ve kilolu olan vücudun kendini bırakmasından ötürüdür. Doğum sonrası meme ve karın sarkma estetiği bu sebeple en çok talep edilenler arasında yer almaktadır. Doğum sonrasında karın bölgesinde sarkma büyük ölçüde olacaktır.

Doğum Sonrası Meme ve Karın Sarkması Estetiği
Doğum Sonrası Meme ve Karın Sarkması Estetiği

Toparlanması için de anında aslında yapılacak uygulama ile sorun çözülebilir. Aynı şey kişinin bebek emzirme döneminde göğüsleri için de geçerlidir. Bir anda emzirme döneminin tamamlanması durumunda, direkt olarak kişinin göğüslerinde sarkma söz konusu olacaktır. Bunun önüne geçmek açısından operasyonlar yapılabilir.

Doğum Sonrası Meme Estetiği

En çok talep edilenler arasında doğum sonrası meme estetiği var. Memenin emzirme dönemindeki büyüklüğü ile kalması, sarkması ya da hem sarkık hem de içi boş gözükmesi gibi pek çok durum olabilir. Bu gibi durumların ortadan kalkması için farklı operasyon uygulamaları söz konusu olacaktır Sarkık ve içinin boşalmış olması halinde; dolgu uygulamaları, protez ya da buna benzer çözüm önerilerinin oluşturulması söz konusudur. Tüm sorunlar için kullanılacak olan cerrahi yöntemler farklı olacaktır.

Sarkan göğüsler için dikleştirme operasyonu yapılabilir.

Genel anlamda bu operasyon 2 ile 3 saat arasında sürüyor. Genel anestezi ile yapılıyor. Kişinin öncesinde göğüsleri için nasıl bir sonuç almak istediği üzerinden hareket edilerek, ona göre işlemlerin gerçekleşmesi sağlanıyor. Bunu bilerek, siz de ona göre talep sunabilirsiniz. Doktorunuzun bu anlamda tıbbi önerileri de olacaktır.

Büyüklüğünden rahatsızlık duyulan göğüsler için göğüs küçültme operasyonu yapılacaktır.

Elbette yapılacak olan operasyonlar arasında göğüs küçültme operasyonu var. Bu durumda kişinin rahatsız olduğu göğüsler için belirlenen göğüs bedeninde, alınacak olan yağların ardından kişinin normal hayatına dönmesi sağlanacaktır. Bazen doğum sonrasında, ne yazık ki kişilerin göğüslerinde küçülme olmaz. Bundan rahatsız olan anneler, küçültme işlemini operasyon ile gerçekleştirebilir.Doğum Sonrası Karın Operasyonları

Doğum Sonrası Estetiği
Doğum Sonrası Estetiği

Yaşanabilecek en önemli ve en kaçınılmaz sorunlar arasında doğum sonrası karın sarkması var. Bu durumda direkt olarak karında yapılacak olan germe işlemi ile birlikte, direkt olarak karında diri gözükmenin olması sağlanabilir. Kişinin sarkan karın için en hızlı çözümü karın germe işlemidir. İz kalmaması için toplanacak alan belirlenir. Ardından derinin toplanarak, en iyi şekilde alanda kapatılması sağlanır. Bu sayede sarkan deriden de kurtulmuş olursunuz. Doktorun bu müdahalesi profesyonel bir şekilde olacaktır. Sizin herhangi bir şekilde rahatsızlık duymadan yapılacak olan bu işlemin ardından en iyi şekilde karnın toplandığını görmeniz olağan.

Genel anestezi uygulanır…

Yapılacak olan işlem anestezik yöntem geneldir. Sizin herhangi bir şekilde acı duymada operasyonun tamamlanmasını sağlamanız olağan. Direkt olarak işlemlerin uygulanması için öncesinde doktorunuz tarafından bilgi verileceği için rahat olabilirsiniz.

İz kalır mı?

Merak edilen bir diğer soru ise karın germe operasyonunda iz kalır mı sorusu. Bununla alakalı endişe duymanıza gerek olmayacak. Gereken kontrollerin sağlanması, gereken özenin gösterilmesi ile direkt olarak iz bırakmadan, izlerin en görünmez yerlerde gizlenmesi sağlanarak çözümü mümkün kılınacak. Bunu göz önünde bulundurun ve siz de anında taleplerinizi bu alanda uzman olan doktora sunun.

Doğum sonrası estetik operasyonlar için belirlenmiş olan bölgeler hakkında doktorunuz tarafından bilgi alacaksınız. Bu bilgilerin üzerine iyileşme süreci, diğer merak ettikleriniz, alacağınız en hızlı sonuç gibi tüm bunları göz önünde bulundurarak ona göre hareket edebilirsiniz. Hızla çözüm sağlanabilir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x