Doç. Dr Burhan ÖZALP 2022

Doç. Dr Burhan ÖZALP

Doç. Dr. Burhan Özalp Hakkında

Doç. Dr. Burhan ÖZALP 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenim hayatının İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra girdiği üniversite sınavında üstün başarı elde ederek tıp alanının en köklü ve saygın üniversite kurumlarından olan İstanbul Tıp Fakültesi’nde (Çapa Tıp Fakültesi) tıp eğitimine başlamış bu eğitimini bitirerek 2004 yılında tıp doktoru ünvanını almıştır.

Tıp fakültesini bitirdikten sonra girdiği ilk tıpta uzmanlık sınavında (TUS) derece yaparak mezunu olduğu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Plastik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. Türkiye’nin en eski ve köklü plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi kliniğinde, her biri alanında saygın ve uzman olan öğretim üyeleriyle binlerce ameliyata girme fırsatı bulan Doç.Dr. Burhan Özalp 2008 yılında İsviçre Zürih Üniversitesi’nde mikrocerrahi eğitimi almıştır. Ancak ileri ve donanımlı merkezlerde yapılabilen zorluk derecesi yüksek farklı mikrocerrahi ameliyatları, eğitim aldığı Plastik  Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bağlı El Cerrahisi Bilim Dalı’nda öğrenerek başarıyla uygulamıştır.

Doç. Dr. Burhan ÖZALP’ ın yapmış olduğu uygulamalar

Doç.Dr. Burhan Özalp el cerrahisi, sinir yaralanmaları, tendon transferleri, uzuv kopmaları, deri kanseri tedavisi, yanık tedavisi ve yüz kemik kırıkları gibi farklı alanlarda da binlerce ameliyatı başarıyla gerçekleştirmiştir. İstanbul Tıp Fakültesi’nde geçirdiği asistanlık sürecinde eğitimini aldığı brakial pleksus yaralanmalarının tedavisinde sinir onarımı ve tendon transferleri ameliyatını Dicle Üniversitesi’nde ilk uygulayan plastik cerrah oldu. Yine mikrocerrahi ameliyatlarının en zorlarından olan perforatör tabanlı serbest doku aktarımını Dicle Üniversitesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı’nda ilk defa başarıyla gerçekleştiren doktor olmuştur. Trafik kazası ya da yanığa bağlı olarak çocukların bacak ve ayaklarında meydana gelene kompleks yumuşak doku kayıplarında yapmış olduğu ameliyatlar ve bu ameliyatların başarılı sonuçlarından dolayı plastik cerrahinin en prestijli dergilerinden biri olan Journal of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery dergisinde yayımlanmıştır.

 2014 yılının Ekim ayında iki aşamalı olan Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Konseyi’nin (EBOPRAS) sınavlarını başarıyla tamamlayarak EBOPRAS sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Bu tarihten itibaren estetik cerrahi alanına yoğunlaşan Dr. Burhan Özalp’ın yüze yağ dolgusu konusundaki yaptığı ameliyatlar, meme dokusu kaybı olan göğüslerin büyütülmesinde kullandığı teknik, Jinekomasti ( Erkek meme büyümesi) ve dudak yarığı sonrası burun estetiği çalışmaları Plastik Cerrahi’nin en prestijli yurt dışı dergilerinde yayımlanmaya layık görülmüştür. 2018 yılında Doçent Doktor ünvanı almaya hak kazanmıştır. Dr. Burhan Özalp 2004-2018 yılları arasında aralıksız 15 yıl Üniversite hastanelerinde çalışarak oldukça değerli bir akademik ve cerrahi bilgi birikimine sahip olmuştur. Cerrahi tıp eğitiminin usta-çırak ilişkisi içinde öğrenildiği bu kurumlarda, kendi hocalarından aldığı bilgi ve deneyim birikimini tıp fakültesi öğrencileri ve plastik cerrahi asistanlarına aktarmıştır. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki 7 yıllık sürede tıpta uzmanlık tez danışmanlığı yapmış ve onlarca plastik cerrahi asistanının eğitimine katkıda bulunmuştur. Doç. Dr. Burhan Özalp mesleki hayatına serbest hekim olarak devam etmektedir.

Doç. Dr. Burhan ÖZALP İletişim Adresleri

İstanbul

Terrace Fulya Center 2, Teşvikiye mah. Hakkı Yeten cad. No:13 D:5 Şişli / İSTANBUL
+90 532 157 05 77
+90 212 261 12 12
[email protected]

Diyarbakır

Özel Genesis Hastanesi, Seyrantepe / DİYARBAKIR
+90 532 157 05 77
[email protected]

Estetik doktor araştırmalarını yaparken Nasıl Doktor Araştırmalıyız İçerikli Makalemizi Okumanızı tavsiye ederiz. Estetik ameliyatlar gerçekten zor ameliyatlardır bunun nedenlerinden birisi ameliyat sonrası mutlu olmayan bir hastanın gerçekten hayatında birçok şeyin değişmesi söz konusu, bizler ameliyat olurken olumsuz durumlardan kurtulmak ve olumsuz durumun bir parçası olmamak için bunları yapmalısınız ve dikkat etmelisiniz. Hızlı düşünüp acele kararlar yerine yavaş düşünün geç karar verin imkan ve ortamınız varsa arkadaşlarınızla fikir alışverişlerinde bulunun, internet ortamında doktor hakkında sorular sormayı da ihmal etmeyin hastalarını da takip edin görüşün.

Sizlerde Doktor Burhan ÖZALP Hakkında sorularınızı iletebilir veya deneyimlerinizi paylaşarak ameliyat düşünen kişilerin doktor hakkında bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz. Paylaşım yapmak için konunun alt kısmındaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorum yapın