Çene Botoksu Nedir? Masseter Botoksu

Masseter kasının yer aldığı bölge için çene botoksu, masseter botoksu ismi verilmiştir. Peki, çene botoksu nedir?

Botoks uygulamaları farklı pek çok bölgeye yapılabiliyor. Çene botoksu için masseter kasının orada bulunmasından ötürü bu isim verilmiştir. Yüzün alt kısmının inceldiği estetik operasyon olarak açıklanabilir. Yüzün alt kısmında yer alan şekil bozukluğunun ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Yüzdeki erkeksi bir görünüme neden olan kare yüz şeklinin hafif üçgen olmasını sağlayacaktır. Masseter kasının büyük olması durumunda estetik açıdan değil, fiziksel olarak da rahatsızlık vermesi söz konusu. Bu sebeple hem şekil hem de işlevsellik sorununun çözümü için botoks uygulaması yapılabilir.

Botoks ile Çene Küçültme

Çene küçültme olur mu? Çene küçültme mümkün mü sorusunun yanıtı EVET. Uygulama botoks ile olabilir. İdeal çene, kadınlar ve erkekler arasında büyük oranda farklılık gösteriyor. Bakıldığında erkek için kare yüz şeklinin daha şık durduğu biliniyor. Kadınlar için ise biraz daha ince yüz şekli, yumuşak hatlar olması ideal. Bu sebeple botoks başvuran kadın sayısı daha fazla.

Çene Botoksu Nedir? Masseter Botoksu
Çene Botoksu Nedir? Masseter Botoksu

Cerrahi tekniklerin uygulanması ile çene küçültme işlemi olabilir. Ancak ameliyatsız çene küçültme işleminin yapılması da sağlanabilir. Bu durumda olması gereken direkt olarak çene küçültme işleminin gerçekleşmesi olacak. Botoks ile bu işlemin gerçekleşmesini talep edebilirsiniz.

Botks ile Çene Küçültme Ameliyatı Arasındaki Fark Nedir?

En çok merak edilenler arasında ise botoks ile çene küçültme işleminin ameliyatla yapılması durumunda fark ne olacak sorusu var. Bakıldığında klinik ortamda yapılan botoks ile ameliyat ortamında yapılan bir uygulama karşılaştırılıyor. Yeniden şekillendirme olacak ameliyat için kemikte kesi ya da tıraşlama olabilir. Ancak botoks için böyle bit durum söz konusu değildir. Botoks çene işlemlerinde çok daha hafif işlemler uygulanarak çenenin şeklinin istenen gibi olması sağlanır. Tedavi süreci de ameliyattaki gibi uzun olmaz. Hem işlem hem de işlem sonrası iyileşme süresi için son derece hızlı bir şekilde tamamlandığını söylemek mümkün. Değerlendirip siz de ona göre seçim yapabilirsiniz.

Çene Botoksu Hangi Sıklıkla Yapılır?

Uygulama için belirlenen sıklıklar olacak. Başlangıç olarak ilk tedaviden sonra, ile ay arasında hastalara ikinci bir uygulama yapılması söz konusu oluyor. Bunun dışında daha fazla kontur isteyen kişiler için de her 6 ayda bir botoks uygulamasının gerçekleşmesi söz konusu olabilir. Fiziksel kütlesini değiştirme, daha belirgin hale gelmesi açısından uygulamaların sıklığı arttırılabilir. Alanında uzman olan kişi tarafından yapılacak olan uygulamalarda herhangi bir sorun yaşanmaz. Uygulama sıklığı için de botoks öncesinde bilgilendirme yapılması sağlanabilir. Çene botoksu hangi sıklıkla yapılır sorusunun yanıtına aynı zamanda kişiden kişiye değişmesi de söz konusu denebilir. Uygulamalar için kişinin talebi de esas olduğundan, ona göre karar verilir.  

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x