Burun Estetiği Nedir? Rinoplasti

Burun estetiği nedir? Bir çoğumuz dış görünüşünde kusur arıyor ve bu kusurlar genel olarak burunda bulunuyor. Günümüzün güzellik algılarına da bakıldığında tek tip güzellik anlayışı sayesinde çoğu kişi rinoplasti denilen burun estetiği ameliyatına başvuruyor. Peki, nedir bu Rinoplasti? Zararları var mıdır? Riskleri nelerdir? Makalenin devamında bu soruların cevapları incelenecek.

Rinoplasti (Burun Estetiği) Amacı Nedir?

Rinoplasti de amaç buruna fonksiyonel ya da estetiksel açıdan en iyi hale getirmek oluyor. Rinoplasti bir bakıma burnu yeniden yapılandırma, şekillendirme işlemi olarak biliniyor.

Burun Estetiği Nedir? Rinoplasti
Burun Estetiği Nedir? Rinoplasti

Kimler Rinoplasti (Burun Estetiği) Yaptırabilir?

Rinoplasti nefes almayı kolaylaştırır, burunda ki yapısal ya fa fonksiyonel bozuklukları düzeltir.

Bu durumda;

Burun yapısında bozukluk olan kişiler,

Fonksiyonel olarak işlevini yapamayan ya da eksik yapan burna sahip kişiler,

Kaza sonucu burnunda cerrahi işleme ihtiyaç duyan kişiler şeklinde sayılır.

Burun Estetiği Fiyatları Nedir? Rinoplasti Fiyatları 2021

Bu soruda net bir cevap yoktur. Burnun yapısına, doktorun deneyimine, hastanenin özel olup olmamasına, kullanılacak cerrahi malzemelere göre birden fazla unsur rinoplasti fiyatını etkiliyor. En doğru fiyatı almak için öncelikle doktorunuzla görüşmeniz gerekiyor.Eğer fiyat araştırması yapıyorsanız en sağlıklı bilgiliyi doktorun kendisinden iletişim yoluyla veya muayane olarak alabilirsiniz. Estetik işlemlerinde kişinin durumu veya operasyonun zorluğuna göre fiyatlar azalıp artabilmektedir. Fiyatlar kişiye özeldir. Bu bakımdan fiyatlar için bu estetik alanında hakim olan plastik cerrah ile iletişime geçmenizi öneririz. Plastik cerrahlar hakkında yorumları okumak veya iletişim bilgilerini öğrenmek istiyorsanız. Aşağıdaki linke tıklayarak plastik cerrahlarını görebilirsiniz.

Rinoplasti (Burun Estetiği) Nasıl Yapılır?

Rinoplasti de gerekli görüldüğü taktirde burnun şekli, yapısı, kıkırdak ya da kemik, deri dokusu değişiyor veya yeniden şekillendiriyor. Bazı durumlarda ise birden fazla unsur aynı anda değiştiriliyor. Bireyin yüzüne en uygun burun planlanıyor, kişinin burun yapısı, deri tabakası inceleniyor ve birey için en uygun plan belirleniyor.

Rinoplasti

Her ameliyat gibi rinoplasti ameliyatında da riskler (aşırı kanama, nefes almada zorluk, burnun yapısında bozukluk) bulunuyor. Bu riskler cerrah tarafından rinoplasti yaptırmak isteyen kişiye bildiriliyor.

Sonrasında burun incelenip yapılacak uygulamalar hastaya anlatılıyor. Etkili bir görüşme sonrasında birey ameliyata girmek için çeşitli laboratuvar testlerine giriyor.

Test sonuçlarının olumlu çıkması sonucunda burun ucunun sertliği, kıkırdak yapısı inceleniyor, gerekli görülürse burnun resimleri çekiliyor. Bu aşamalar sırasında bir olumsuzluk yaşamayan hastalar ameliyata alınıyor ve doktorun uygun gördüğü şekilde ameliyat oluyor. Bireyin ameliyatına bağlı olarak bu durum değişse de kişi genelde aynı gün taburcu ediliyor.

Rinoplasti (Burun Estetiği) Fiyatları Ne Kadardır ?

Bu estetik işlemlerinin belirli bir fiyatını söylemek son derece yanlış olur eğer fiyat araştırması yapıyorsanız en sağlıklı bilgiliyi doktorun kendisinden iletişim yoluyla veya muayane olarak alabilirsiniz. Estetik işlemlerinde kişinin durumu veya operasyonun zorluğuna göre fiyatlar azalıp artabilmektedir. Fiyatlar kişiye özeldir. Bu bakımdan fiyatlar için bu estetik alanında hakim olan plastik cerrah ile iletişime geçmenizi öneririz. Plastik cerrahlar hakkında yorumları okumak veya iletişim bilgilerini öğrenmek istiyorsanız. Aşağıdaki linke tıklayarak plastik cerrahlarını görebilirsiniz.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x