Burun Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Burun ameliyatı olmak isteyen bir kişinin karar vermek için ne yapması lazım?

Hastanın muhakkak doktor tarafından fizik muayenesinin yapılması gerekmektedir. Hem psikolojik yönü hem de hastanın bu işleme yatkın olup olmadığını araştırmak önemlidir. Hastanın burun şeklinin nasıl olması gerektiği konusunda fikir birliği yapmak gereklidir. Bu nasıl olabilir? Hastanın medikal standartlarda tıbbi resimleri çekilip bilgisayara geçer ve bilgisayarda özel bir program yardımı ile burundaki şekil bozuklukları tarafımızdan düzeltilir.

Bu çalışmalar üzerinden nerelerde ne işlem yapılması gerekir, hangi yaklaşım yüzü daha güzel hale getirir bu hastaya anlatılır. Hastanın beklentileri bizim anlattıklarımızla uyuşmuyorsa bu hastaya ameliyat yapılmaz. Bu ne demek oluyor? Hasta sizin önerdiğiniz şeklin dışında hayali şekiller arzu edebilir, bunlar da kabul edilebilir istekler değildir. O kişide bu işlemin yapılması hem hasta hem de doktor yönünden problemler yaratabilir.

Burun Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler
Burun Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Burun ameliyatı genel mi, yoksa lokal anestezi ile mi yapılır?

Burun ameliyatında genel anestezi ve lokal anestezi beraberce uygulanır. Böylece hasta genel anestezi ilaçlarını fazlaca almamış olur. Hasta genel anestezi içinde olduğu için çok rahat durumdadır. Doktor da bu rahatlıkla ameliyatını yapabilmektedir.

Burun ameliyatı kaç saat sürmektedir?

Burun ameliyatı normal şartlarda 1,5 saat sürmektedir.

Daha önceden burun ameliyatı olmuş ve burun şekli bozulmuş burunlarda sonuç almak nasıl olur?

Bu hastaların dokuları bozulmuş olduğundan ameliyatı da daha zor geçer. Sekonder burun dediğimiz bu hastalarda sonuç almak, ellenmemiş burunlara göre biraz daha kısıtlı olabilir. Ancak çok bozulmuş burunlar ve çökmüş burunlar bize geldiğinde hastaya muhakkak kaburga kıkırdağı kullanmak gerekmektedir. Bu kıkırdak hastanın kendisinden alınabileceği gibi Amerika’dan gelen insan kıkırdakları kullanılarak da yapılabilir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x