Burun Estetiği Öncesi Doktor Tercihi ve Bilgiler

Burun Estetiği Öncesi Doktor Tercihi ve Fazlası Hakkında Bilgiler
Burun estetiği öncesinde doktor ve ameliyat öncesi süreçler.

Doktorunuz ile buluşmadan önce burnunuzda sizi rahatsız eden veya gözünüze hoş gelmeyen durum ve halleri iyice belirleyin. Doktorunuz ile görüşürken benzeri deneyimler yaşamış ise göstermesini talep edin. Doktorunuzdan bilgi ve görüş taleb edin. Doktorunuz sizi iyi anlar ve sizde kendinizi iyi ifade edebilirseniz başarı oranı artar.

En doğru doktor sizi ameliyat etmeye cabalayan değil, belkide sizi ameliyat etmemek için gerekçeler sunarak sizi burun estetik ameliyatından uzaklaştıran doktor da olabilir.

Doktorunuzdan beklentileriniz ameliyat öncesi bu şekilde olmalıdır.
  • Ameliyat öncesi En az 2 Defa Görüşmesi.
  • Sizi iyi dinlesin, resimlerinizi çekdirin ve ameliyat ile alakalı detaylı bilgiler vermeli.
  • Sizlere detaylı bilgiler yazan formlar veya yazılar vermeli.
  • Sonraki görüşmesinde fotolar ve burun estetiği hakkında yorum bilgi fikirler , olabilecek veya olamayacak değişimler, riskler, yaşanabilinir özel sorunlar varsa tamamını detaylı anlatmalı.
  • Son görüşmede refakatci yani yanınızda kalıcak kişinin de aranızda olmasını istemeli, tüm bilgileri onada aktarmalı ameliyat sonrası oluşucak durumlar vs her konuda detaylı bilgiyi vermelidir. korku panik gibi olayların yaşanmaması için.Burun Estetiği Sonrası.

Burun estetiği ameliyatı öncesinden görüşmelerde hastaya bakımlarını nasıl yapıcağını ilaçları nasıl kullanması gerektiğini detaylı şekilde anlatmalıdır. ameliyat sonrasıki bakım ameliyat sürecine direk etki eden unsurdur.

Ameliyat sonasında ödemlerin en az seviyeye inmesi için buz ve bunun gibi soğuk ve serin uygulamalar önerilir. Bu uygulamalar belli aralıkda yapılırsa cilde iyi gelerek ödem oluşmasını engelleyecekdir.

Burundaki hava yollarının kapanmaması için bir takım uygulamalar yapılmalıdır, bunlardan biriside okyanus suyudur. Ameliyat sonrasında burunun temiz olmasına dikat edin ve temiz kalması için caba gösterin.Burun girişlerindeki kan, kabuklar, varsa bunları mutlaka temizlemelisiniz, dikiş bölgelerini antibiyotik kremle temizlemeyi ihmal etmeyin.

Ameliyat Sonrasında Ağrılar Olurmu?

Ameliyat sırasıda ağri ve acı hissedilmez, ameliyat sonrasıda eskiye göre ağrilar yok denebilicek kadar azdır.

Morluk ve şişlikler olurmu?

İlk hafta sonunda burundaki alçı cıkarılır,Burun ve yanakdaki şişlikler kalır. Şişlikler 15 günün sonunda iner ama morluklar daha erken gitmiş olur. Ayrıca Doktor kontrolu altında ilac kullanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İz kalırmı?

Açık teknikte burun ile dudak kısmının birleşim yerinde küçük bir kesi yapıldığı için ameliyat sonrasında hafif bir iz kalabilir. Kapalı teknikte ise bu kısımda kesi yapılmadığı için iz kalma durumu oluşmaz.

İyileşme Süreci Ne kadardır ?

Ameliyat sonrası iyileşme süreci ameliyatta kullanılan tekniğe, teknik olarak yapılan müdahalenin şekline, hastanın kişisel özellikleri doğrultusunsa farklılık gösterebilir. Burun estetiği sonrası ortalama iyileşme süresi 7 ile 10 gün arasında değişir. Birçok hasta işine ya da okuluna bir hafta gibi kısa bir sürede rahatlıkla dönebilir.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x