Burun Estetiği Öncesi Doktor Tercihi ve Bilgiler

Burun Estetiği Öncesi Doktor Tercihi ve Fazlası Hakkında Bilgiler
Burun estetiği öncesinde doktor ve ameliyat öncesi süreçler.

Doktorunuz ile bululmadan önce burnunuzda sizi rahatsız eden veya gözünüze hoş gelmeyen durum ve halleri iyice belirleyin. Doktorunuz ile görüşürken benzeri deneyimler yaşamış ise göstermesini talep edin. Doktorunuzdan bilgi ve görüş taleb edin. Doktorunuz sizi iyi anlar ve sizde kendinizi iyi ifade edebilirseniz başarı oranı artar.

En doğru doktor sizi ameliyat etmeye cabalayan değil, belkide sizi ameliyat etmemek için gerekçeler sunarak sizi burun estetik ameliyatından uzaklaştıran doktor da olabilir.

Doktorunuzdan beklentileriniz ameliyat öncesi bu şekilde olmalıdır.
 • Ameliyat öncesi En az 2 Defa Görüşmesi.
 • Sizi iyi dinlesin, resimlerinizi çekdirin ve ameliyat ile alakalı detaylı bilgiler vermeli.
 • Sizlere detaylı bilgiler yazan formlar veya yazılar vermeli.
 • Sonraki görüşmesinde fotolar ve burun estetiği hakkında yorum bilgi fikirler , olabilecek veya olamayacak değişimler, riskler, yaşanabilinir özel sorunlar varsa tamamını detaylı anlatmalı.
 • Son görüşmede refakatci yani yanınızda kalıcak kişinin de aranızda olmasını istemeli, tüm bilgileri onada aktarmalı ameliyat sonrası oluşucak durumlar vs her konuda detaylı bilgiyi vermelidir. korku panik gibi olayların yaşanmaması için.Burun Estetiği Sonrası.

Burun estetiği ameliyatı öncesinden görüşmelerde hastaya bakımlarını nasıl yapıcağını ilaçları nasıl kullanması gerektiğini detaylı şekilde anlatmalıdır. ameliyat sonrasıki bakım ameliyat sürecine direk etki eden unsurdur.

Ameliyat sonasında ödemlerin en az seviyeye inmesi için buz ve bunun gibi soğuk ve serin uygulamalar önerilir. Bu uygulamalar belli aralıkda yapılırsa cilde iyi gelerek ödem oluşmasını engelleyecekdir.

Burundaki hava yollarının kapanmaması için bir takım uygulamalar yapılmalıdır, bunlardan biriside okyanus suyudur. Ameliyat sonrasında burunun temiz olmasına dikat edin ve temiz kalması için caba gösterin.Burun girişlerindeki kan, kabuklar, varsa bunları mutlaka temizlemelisiniz, dikiş bölgelerini antibiyotik kremle temizlemeyi ihmal etmeyin.

Ameliyat Sonrasında Ağrılar Olurmu?

Ameliyat sırasıda ağri ve acı hissedilmez, ameliyat sonrasıda eskiye göre ağrilar yok denebilicek kadar azdır.

Morluk ve şişlikler olurmu?

İlk hafta sonunda burundaki alçı cıkarılır,Burun ve yanakdaki şişlikler kalır. Şişlikler 15 günün sonunda iner ama morluklar daha erken gitmiş olur. Aytıca Doktor kontrolu altında ilac kullanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İz kalırmı?

Açık teknikte burun ile dudak kısmının birleşim yerinde küçük bir kesi yapıldığı için ameliyat sonrasında hafif bir iz kalabilir. Kapalı teknikte ise bu kısımda kesi yapıldığı için iz kalma durumu oluşmaz.

İyileşme Süreci Ne kadardır ?

Ameliyat sonrası iyileşme süreci ameliyatta kullanılan tekniğe, teknik olarak yapılan müdahalenin şekline, hastanın kişisel özellikleri doğrultusunsa farklılık gösterebilir. Burun estetiği sonrası ortalama iyileşme süresi 7 ile 10 gün arasında değişir. Birçok hasta işine ya da okuluna bir hafta gibi kısa bir sürede rahatlıkla dönebilir.

Siyahbeyaz

( www.KadincaKonular.Com ) Forum Paylaşım Adresimize Girerek Sizlerde Paylaşımlarda Bulunabilir, Faydalı Konuları Takip Edebilirsiniz.

Burun Estetiği Öncesi Doktor Tercihi ve Bilgiler” için 5 yorum

 • 11 Ağustos 2019 tarihinde, saat 15:41
  Permalink

  Muaynesi ucretsiz doktor kalmadi neredeyse en az 300 istiyolar ve bircok doktor da neyle karsilasicagimizi bilmeden gidiyoruz yani ilgilimi olucak ilgisizmi iceriye girdinmi o parayi almadan birakmazlar !

  Yanıtla
 • 11 Ağustos 2019 tarihinde, saat 15:43
  Permalink

  Doktorlarda bu bilgileri vericek zaten ama bunu soylemek icin bile muayne diyo ve para aliyor.

  Yanıtla
  • 14 Ağustos 2019 tarihinde, saat 12:10
   Permalink

   Muayne ücreti alan doktor’a ameliyat oluyorsanız ameliyat ücretinden düşürülmesini isteyin sonucda onlar nasil ücretli muayne yapıyorsa sizde o parayı ameliyata dahil edin onlara bırakmayın

   Yanıtla
 • 11 Ağustos 2019 tarihinde, saat 15:47
  Permalink

  Ameliyat olmaya kesin kararliysaniz sigara ve alkol kullanmayin daha memnun edici sonuca ulasirsiniz sigara iyileslmeyi yavaslariyor ve odemide cogaltiyor icmeyin sakin her mantikli doktor bu tavaiyeyi veriyor zaten

  Yanıtla
  • 14 Ağustos 2019 tarihinde, saat 12:15
   Permalink

   Ameliyat sonrası sigara icerseniz oluşan komplikasyonu sigaraya bağlayabilirler doktorlar buyuzden sağlığınız icin ve iyi bir iyilesme süreciniz icin sigara icmeyin.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir