Burun Estetiği Ameliyatı ve Sonrası

Burun ameliyatları genelde zor sureçlerdir çünkü yüzde yapılan değişikliklerde kabullenilmesi cok kolay olmuyor iyi geçen bir ameliyat sonrası bile bu sorun yaşanabiliniyor.Burun estetiği ameliyatlarında hastalar ilk bir kaçgun zorluk çekmekdedir özellikle ameliyat sonrası mide bulantısını dindirmek icin verilen ilac sebebiyle hasta hep mide bulanti hissi devam eder taki (istifra) edene kadar. Sonrasinda bi rahatlama olur.

Burun estetik ameliyatı sonrası nelere dikat etmeliyiz

Estetik burun ameliyatı geçiren hastaların güzel ve sağlıklı iyileşme icin sigara kullanıyorsa bunu yapmamaya yani icmemeye calışmalıdır sigara burun estetigi ameliyatı sonrası dokuların geç ve sağlıksız iyileşmesine neden oluyor bunun icin çoğunlukla butun doktorlar sigarayi yasaklar bizlerde mümkünse bırakmanızı temenni ediyoruz.

Ameliyat sonrası burun masajı

Burun estetiği ameliyatı sonrasında alcı bant tampon vs ler alındıkdan sonra doktorunuzdan burun masajı istemeyi unutmayın genelde doktorlar siz soylemden verirler burun masajını ameliyat sonrası oluşabilcek ufak tefek komplikasyonladan masaj la kurtulunabilinir.

Burnum gercek görüntüsünü nekadar zamanda alır

Burun ameliyatlari sonrasında iyiyeleşme süreci hemen gerçekleşmez biraz sabır isteyen bir süreç ortaya cıkar buyüzden sizden biraz sabırlı olmanızı istiyoruz bizlerde. İlk iki veya üç ayda burunda bitakım değişiklikler oluşur bunlar burun sağa sola kayabilir şişip inebilir kaşıntılar artabilir odemden dolayı bazı değişkenlikler gosterebilir kısacası.Her hastanın iyiyeleşme süreci aynı olmaz en basit orneği sigara icen insanla icmeyen insanin bile aynı olamaz, kalın derili ve ince derili hastalarında aynı olamaz. Ameliyat sonrası buruna caprma bastirma ve sert dokunuş lardan kaçınılmalı dikkat edilmesi gerekilir, doktorun la olan kontrol günlerinize kesinlikle gidilmelidir, olusulabilecek komplikasyonlar varsa ufak tefek bunun önüne geçme şansınız olabilir etken fark edilirse budurum sadece burun görünüşü olarak değil sağlık acısındanda olabilir.

Bizlerde ( www.estetikonerileri.net) olarak sizlere ameliyat sonrası sureci olması gerektiği gibi doktor kontrolünde gecirmenizi öneriyoruz.

Sitemizde (doktor bul) Bölümünden hakkında bilgi edinmek istediğiniz doktoru yazıp aratarak bilgi edinebilirsiniz, ayrıca doktorlar ile alakalı fikir ve bilgilerinizi biz ve site okuyucularıya paylaşabilirsiniz.

www.Estetikonerileri.Net
Estetik Burun – Öncesi Sonrası
İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x