Burun Eğriliği Ameliyatı Hakkında

Burun Estetği

İnsan yaşamının kalitesini düşüren burun eğriliği yani burun kemiği deviasyonu, pek çok hastalığa neden olan bir rahatsızlıktır. Genellikle yüz bölgesi travmaları, burna alınan darbeler nedeniyle oluşan bu durum, çoğu kez gece uykularından gündelik yaşamında kişiyi rahatsız eder.

Burun eğriliği nedeniyle uykuları bozulan insanlar bir süre sonra uykularını alamadıkları için sinirli bir yapıya bürünür ve günlük hayatta sağlıksız ilişkiler yaşarlar. Elbette tedavi edilmediği takdirde psikolojik rahatsızlıklara bile neden olabilecek burun kemiği eğriliği, çeşitli akciğer ve kalp hastalıklarına, sinüzit ve faranjit gibi hastalıklara, daha da kötüsü mevcut hastlalıkların tedavi sürelerinin uzamasına neden olabilmektedir.

Burun estetiği fiyatları ortalama bir fiyata tabidir, tanınmış ünlü doktorlar biraz daha bu fiyatı yukarı çekmişlerdir. Ama unutmamak lazım estetik cerrahi ameliyatlar para maddiyat düşünerek yaptırılmamalıdır.

Kendi bütcenizi belirleyip o fiyat aralığında olan doktorları bir araya toplayarak bir liste yapın. Sonrasında örnek 20 bin bütceniz var 7 doktor fiyatlarını araştırdınız 5 doktor buldunuz bunlar hakkında bilgiler için araştırmaya başlayabilirsiniz. Estetik cerrahi işlemlerde ameliyatlar çok önemlidir Bunun için aklınızın karışmaması için önce bütcenizi belirleyin doktorları bulup listeleyin sonra bilgi edinmeye başlaşlayın.

Septum Deviasyonu Tanı ve Tedavi

Septum deviasyonu tanısı hekim muayenesi, eğer gerekiyor ise endoskopi, bilgisayarlı tomografi gibi teknolojik tanı sistemleriyle tanısı konulabilen bir hastalıktır.

Eğer hastanın rahatsızlığı yok ise tedavi edilmeden yıllarca bu durumla birlikte yaşanabilir. Ancak hasta belirtilen şikayetlerle hekime başvurduysa tek tedavi yöntemi cerrahi müdahaledir. Yaklaşık olarak 20 ile 40 dakika arasında bir süre devam eden operasyon genel anestezi altında yapılır. Anestezi, hastanın hem psikolojik hem de fiziksel olarak kendini rahat hissetmesini sağlar. Operasyonun ardından hasta normal yaşamına hemen dönebilir.

Operasyon sonrasında iyileşme süresi çok hızlı gelişir ve hasta normal hayatına dönmesi hızlı olur.

Burun Ameliyatları

Burun eğrili ameliyatlarında hastanın genellikle 18 yaşının üzerinde olması gerekir. Acil olarak tıbbi müdahale gerektiren durumlarda ise hem doktordan hem de aileden onay alınarak, burun eğriliği ameliyatı gerçekleştirilebilir. 18 yaşından sonra kişilerin kemik gelişimleri tamamlanmış olduğundan, yapılacak olan cerrahi operasyon kesin sonuç sağlayacaktır. Burun eğriliği ameliyatları sonrası, hastanın yaşam kalitesini düşüren tüm etkenler bir anda ortadan kalkar. Hasta psikolojik olarak daha mutlu ve sosyal yaşantısında daha rahat hisseder.

Doktor araştırmak hangi doktora ameliyat olmalıyım diye düşünmek bunlar estetik cerrahi işlemlerin ilk başlangıcıdır.

Estetik cerrahi işlem düşünen okurlarımız için yazmış olduğumuz Nasıl Doktor Araştırmalıyız Adlı Makalemizi okumanızı önerebiliriz.

Ameliyat Sonrası Uygulamalar

Burun eğriliği ameliyatı, genel anestezi altında yaklaşık 1 saat sürer. Operasyonun ardından, hekim tarafından gerekli görüldüğü takdirde hastanın burnuna splint denilen tamponlar yerleştirilir. Yerleştirilen bu silikon tamponlar, hava kanallarının açık tutulmasını sağlar. Bu sayede burun ameliyatı sonrası oluşabilecek yara ve kanamalar engellenmiş olur. Ayrıca  bu tamponlar silikonlu yapıda olduğundan, herhangi bir ağrı ya da acıya neden olmaz.

Burun eğriliği ameliyatından sonra yerleştirilen tamponlar, bazı durumlarda daha uzun sürse de genellikle 48 saat sonunda çıkarılır. Tamponların çıkarılması işleminden sonra hasta normal yaşamına ve çoğu kez, çok daha mutlu bir şekilde döner. Daha sonra da burun yıkamaları gerekli görüldüğü takdirde devam edebilir. Burunda oluşan kabuklanmaların azaltılması için ise nemlendirici damlalar kullanılır.

Yaklaşık bir ay kadar bir süreyle, her hafta doktor tarafından kontrol edilen hastanın, bu süreç içinde saman nezlesi gibi burun tıkanıklığına neden olabilecek durumlara karşı dikkatli olması istenir.

Ameliyat Fiyatları

Burun eğriliği ameliyatı fiyatları, çeşiti faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Burun eğriliği ameliyatının fiyatını belirleyen faktörlerden en önemlisi operasyonun yapılacağı hastane ve plastik cerrahtır. Burun ameliyatı yaptıracağınız hastanenin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, ameliyathane ve odaların steril, son teknoloji cihazlar içeren bir kurum olması şarttır. Burun estetiği yapacak olan doktorun da alanında uzman ve deneyimli olması gerekir.

Burun yapınız, genetik yapınız, kullandığınız ilaçlar ve geçirdiğiniz hastalıklar, operasyonda burun eğriliği ameliyatının yanı sıra burun estetiği yapılıp yapılmayacağı gibi faktörler de burun eğriliği ameliyatının fiyatlarını etkileyecektir.

2020 Yılında her yıl olduğu gibi estetik cerrahlar Estetik Cerrahi İşlemlerine zam yapıp fiyatı yükselt diler. Ortalama Bir fiyat olarak genelde ilk işlemler bir birine yakındır örnek Burun estetiği 20Binlira ortalamasındadır tabiki revizyon burun ameliyatları bu fiyatın üstündedir. Revizyon ameliyatlarında üçret neredeyse 2 katına çıkmaktadır ve revizyon ameliyatını 2 den fazla olmuş iseniz bu fiyatlar daha çok artar.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x