Botoks Tedavisi Yüzdeki Cerrahi İzleri Hafifletebilir | Estetik Doktor Yorumları

Botoks Tedavisi Yüzdeki Cerrahi İzleri HafifletebilirTıp dilinde Botoks veya Botulinum Toksini, Clostrudium tipi bir bakteriden elde edilen bir toksindir. Estetik alanda ilk etkisi şaşılık tedavisinde kullanıldığında kaşlar arasındaki çizgilerin de kaybolduğu görüldüğünde ortaya çıktı. Estetik tıbbın yanı sıra ellinin üzerinde hastalıkta kullanım alanı bulmuş ve kullanıldığı hastalıklar her geçen yıl artmaktadır.

Yüz izlerinin tedavisi için yeni çalışmalar son zamanlarda plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanında yeni bir çalışma yapıldı. Bu çalışmanın amacı, A tipi botoksun yüzdeki cerrahi izler üzerindeki etkisini değerlendirmektir. Yüz ameliyatı geçiren on altı hastaya, ameliyat sonrası görülen yara izlerinin her birinin yarısına rastgele enjekte edildi. Bu işlemden altı ay sonra, yaralar iki plastik cerrahi uzmanı tarafından bağımsız olarak değerlendirildi. Çalışma kapsamında değerlendirilen 14 hastada tip A botoks uygulanırken ameliyat izlerinin yarısında yara izlerinin daraldığı ve görünümün anlamlı olarak düzeldiği görüldü. Postoperatif botoks enjeksiyonları ile daha güzel, daha dar ve daha düz cerrahi işlemler elde edilebilir. Uzmanlara göre yüz bölgesinde, özellikle alın çevresinde bir yırtık görüldüğünde o bölgeyi dondurmak için botoks kullanmak mümkündür. Yüz ifadelerinde etkili olan kasları dondurarak yara izlerinin tedavisinde yardımcı olabilir. Çünkü her hareket ettiğimizde yara izleri daha da yayılabilir ama botoks bu hareketi engelliyor. Bu nedenle yara izlerinin yayılmasını engellerken aynı zamanda operasyon sonrası daha iyi kozmetik sonuçların görülmesine yardımcı olur.

Botoks Tedavisi Yüzdeki Cerrahi İzleri Hafifletebilir
Botoks Tedavisi Yüzdeki Cerrahi İzleri Hafifletebilir

Botoks Vücuttaki Tüm Ameliyat İzlerinin Tedavisinde Etkili MidirBotoks var olan izleri iyileştirmez. Durum, tedavinin yeni oluşan izlere ameliyat sonrası uygulanmasıdır. Ayrıca vücudun tüm bölgelerine uygun değildir. Botoksun tedavi etme olasılığı en yüksek olan cerrahi yara türü, özellikle alın çevresinde olmak üzere yüzdeki izlerdir. Ancak en iyi sonuçları elde etmek için, yara bakımı ile ilgili gündemdeki diğer tedavilerle birleştirilebilir. Dermatologlar da bu kombinasyon tedavi yönteminin sonuçlarından heyecan duyan birçok hasta ile karşılaştıklarını söylediler.

Botoks Tedavisinin Faydaları Nelerdir

Botoks tedavisi, diğer kozmetik operasyon türlerine göre birçok avantajı olan bir tedavi türüdür. Bıçaksız tedavi olarak da bilinen medikal tedaviler, ameliyat veya anesteziye gerek kalmadan kırışıklıkları ve yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırabilir. Cerrahi tedavilere kıyasla hasta kısa ameliyat süresi ve kısa iyileşme süresi ile hızlı bir şekilde normal yaşantısına dönebilir ve tedavi sonuçları anında görülebilir.

Botoks Hangi Yaş Grubuna Uygulanabilir

Genelde 25-65 yaş arası kadın ve erkekler botoks uygulaması için uygun adaylardır. Yaşlıların botoks tedavisine uygun olup olmadığına tıbbi muayene ile karar verilebilir.

Botoks ile Tedavide Nelere Dikkat Edilmelidir

Botoks oldukça popüler bir tedavi yöntemi olduğu için pek çok izinsiz yerde hatta sağlıksız koşullarda uygulanmaktadır. Botoks tedavisi için tercih edilen tesiste uzman hekimler ve mediko-estetik ekipleri ile botoks tedavisi yapan hastaneler tercih edilmeli, sadece maliyet dikkate alınarak yetkisiz kişi ve kurumlardan kaçınılmalıdır. Doktorlar genellikle botoks uyguladıktan sonra tavsiye ederler; Yoğun fiziksel aktiviteden kaçınılması, enfeksiyon riski nedeniyle yüzme havuzu, hamam, deniz gibi yerlere gitmemesi, direk güneş ışığına maruz kalmaması ve alkol içmemek. Lütfen her tedavinin kişiye özel olduğunu ve doktorunuzun size başka tavsiyeler verebileceğini unutmayın.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x