Botoks Nedir? Nasıl Yapılır? Terleme Tedavisi

Botoks nedir? Özel günlerinizde kırışıklıklarınız sizi rahatsız mı edecek? Kendinizi rahat hissetmek için özel günlerinizin öncesinde botoks yaptırmak mümkün.

Peki, botoks nedir? Uygulamaları nasıl olur? Verilecek olan detaylı bilgilendirmeler sonunda, siz de yaptırmanız halinde görsel anlamda istediğiniz sonucu alacağınızı göreceksiniz. Sonrasında özel günlerde ya da önemli olan gecelerde, görüntünüz sizi rahatsız etmeyecek. Profesyonel uygulamalar ile memnun kalacağınız sonuçlar alacaksınız. Kendinizi iyi hissetmeniz için bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Botoks Hakkında Merak Edilenler

Botoks kırışıklık ve deride çizgilerin yok edilmesi için uygulanır. Bu uygulamanın sonunda kalın çizgiler, kaz ayaklar ortadan kalkar. Ayrıca kaş kaldırmak için de kullanılan bir yöntemdir. Boyun, alın gibi bölgelere uygulanarak rahatsız olduğunuz kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Peki, botoks tedavisi ne kadar etkilidir?

En çok merak edilen konu, yapılan botoksun ne kadar kalıcı olacağıdır. Kalıcı olma durumu kişinin yaşı, uygulanan bölgedeki kırışıklık durumu gibi kişiye özel hususlar üzerinden belirlenmektedir. Direkt olarak bu bağlamda kırışıklık seviyesinin değişmesi de söz konusu olabilir. Genel anlamda etkisinin 4 ile 6 ay arasında değiştiğini söylemek mümkün.

Botoks Nedir? Nasıl Yapılır? Terleme Tedavisi
Botoks Nedir? Nasıl Yapılır? Terleme Tedavisi

Hamileler botoks yaptırabilir mi?

Merak edilen bir diğer soru ise hamileler botoks yaptırabilir mi sorusu. Herhangi bir şekilde sorun yaşamadan ve tehlikeli bir durum söz konusu olmadan botoks uygulamasının yapılması söz konusudur. Bunun dışında emziren anneler için de uygulamada herhangi bir tehlike olmayacaktır.

Botoks uygulaması ne kadar sürer?

Belirlenen süre genel anlamda 10 ile 15 dakika arasındadır. Uygulama sonrasında hemen günlük rutinlerinize dönmenizde bir sakınca yoktur. Sadece uygulanan gün için spor ya da kuaför, havuz gibi etkinliklerin olmaması önerilir. Aynı gün ise uyku pozisyonunuza dikkat ederek uyumanız dışında dikkat etmeniz gereken bir husus olmayacaktır. Rahat bir şekilde iyileşme süreci tamamlanır.

Botks İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoksun uygulama alanı geniştir. İşlem kazayağı bölgelerinde, alın bölgesine, kızgınlık çizgisi denen çizgiye, boyun bölgesine uygulanabilir. Kaş kaldırmak ya da terlemeyi önleme noktasında da uygulamaların olması söz konusudur. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, siz de ihtiyaç duyduğunuzu düşünmeniz halinde direkt olarak uygulama yapabilirsiniz.

*Boyun

*Kaz ayakları bölgesi

*Kal kaldırma

*Alın

Gibi bölgeler için uygulanabilir.

Yüz Botoksu

En çok tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Yüz botoksu alın, göz çevresi, kaş arası, dudak üstünce ki ince çizgiler, burun yan duvarları gibi bölgelere uygulanır. Yüzdeki bölgelerde mimik kasları ile ortaya çıkan bu kırışıklıklar botoks sayesinde büyük ölçüde yok edilir. Daha genç ve diri bir yüze sahip olmanız mümkün olur. Yüz kasları anatomisi konusunda tecrübeli olan uzmanlar ile yapılacak olan bu işlemlerin sonunda memnun kalacaksınız. Tedavi sonrasında cildinizin güzelleşmesi sağlanmış olacak.

Botoks ile Terleme Tedavisi

Güzel bir gecede sizi üzen çok terlemek mi? Botosk terleme sorununu da çözüyor. El, ayak, koltuk altı terlemelerinde botoks tedavisi ile 6 ay boyunca terleme sorununu tamamen ortadan kaldırmak mümkün. Öncesinde krem ile lokal uygulamalar yapılacaktır. Bu sayede herhangi bir şekilde acılı olmadan, terleme sorununuzun çözülmesi de mümkün olacaktır. Ter bezlerinin yoğun olduğu bölgelere uygulama yapılarak botoksun sonunda terlemenin büyük ölçüde azalması da sağlanmış olacaktır. Sizin böyle bir sorun ile karşı karşıya olmanız, çok fazla terlemenin görsel anlamda da yaşattığı üzücü sorunlar özel gecelerde canınızı sıkabilir. Bunun önüne geçmek için 6 ay boyunca sürecek etkisiyle aşırı terlemeye botoks tedavisi yaptırabilirsiniz.

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x