Bacak Germe Estetiği Nedir? Neden Yapılır?

Bacak germe estetiği nedir? Neden yapılır? Uyluk bölgesi olarak da bilinen bacak bölgesi için estetik yapılabilir. Bacak germe estetiği ile işlemler yapılır.

Estetik işlemlerinin uygulanması bu alanda uzman olan doktor tarafından olmalıdır. Çok daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacak olan estetik yöntemleri ile işlemler tamamlanır. Bacak germe estetiği ile siz de bacak bölgesindeki sarkmalardan kurtulabilirsiniz. Farklı pek çok nedeni olabilecek durum için en kesin çözüm estetik yöntemlerinin uygulanmasıdır. En hızlı şeklide işlemlerin bu alanda uzman olan estetik cerrahi tarafından gerçekleşmesi ile sorun çözülür.

Bacak Germe Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur?

Farklı pek çok husus direkt olarak sarkmalara neden olabilir. Kişinin kıyafet giydiğinde rahat olması söz konusudur. Bu durumda elbette estetiğe ihtiyaç duyulabilir. Peki, sarkmalar neden oluyor? Hem fazla kilo verilmesi durumunda hem de hamilelik döneminden sonra sarkmanın büyük ölçüde olması söz konusu. Belirgin hale gelmesi durumunda, bu sorunun ortadan kalkması için hemen gereken yapılacaktır. En kısa süre içinde çözümün sağlanması önemli olacaktır. Değerlendirip siz de germe estetiğinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. ciltte mevcut olan esneme ile ortaya çıkan bu sorunun ortadan kalkması mümkündür. Bacak arasında bir sürtünme varsa zorunlu bacak germe estetiği ortaya çıkabilir. Sebebi ise son derece rahatsız edici olmasıdır. Daha büyük sağlık sorunlarına yol açmaması için tercih edebilirsiniz.

Bacak Germe Estetiği Nedir? Neden Yapılır?

Bacak Germe Estetiği Yöntemleri

Farklı yöntemler ile bacak germe işleminin yapılması söz konusu. Bacak germe estetiği yöntemleri kapsamında yer alan yöntemler ile direkt olarak hastanın şikayetleri son bulacak şekilde bir yöntem belirlenir. Yaşanan sarkmanın boyutu, kişinin talepleri gibi hususlara bakarak hangi yöntem ile bacak germenin yapılacağına karar verilir. Göz önünde bulundurmanız halinde siz de doktorunuzun yaptığı incelemelerin sonunda estetik işlemlerinin uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Uyluk bölgesinde belirgin yağlanma varsa;

Uyluk bölgesinde belirgin şeklide yağlanma varsa, direkt olarak belirgin olan bu sarkmanın ortadan kalkması için üst bacak germe ameliyatı yapılacaktır. Bu alanda uzman olan doktor germe işlemini yapacak, iz kalmayacak şekilde işlemleri uygulayacaktır. Öncesinde size teknik anlamda bilgi vermesi ile bu alanda içinizi rahatlatarak hareket edebilirsiniz.

Bacak Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

İşlemi talep edecek olan kişi, bacak germe ameliyatı ne kadar sürer sorusunun yanıtını da almak ister. Sebebi ise ameliyatın ne kadar süreceğini bilerek, az da olsa iç rahatlatmaktır. Üst bacak germe ameliyatında sarkmış olan durumun ne kadar olduğuna göre bir süre verilmesi sağlanacaktır. Ameliyat süresi hakkında net bilgi vermek için mutlaka kişinin muayene olması gerekiyor. Ardından net şekilde bir süre verilmesi de mümkün olacaktır. Ameliyat sonrasında sizin ne kadar süre hastanede kalacağınız konusunda bilgi de verilecektir.

Yapılan muayene sonunda net şekilde ameliyat süresi hakkında bilgi verilir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatın tamamlanmasından sonra, hemen nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilerek ona göre hareket etmeniz gerekiyor. Uyluk germe operasyonu ile hastanın bacaklarından alınacak bölgeler olduğu için en az bir hafta hareketten kaçınmak gerekiyor. Bacaklarınızda ağrı olmaması, iyileşmenin tamamlanması açısından hareketin kısıtlanması önemlidir.

Korse kullanmak;

Bacak germe operasyonunun uygulanmasından sonra bir süre korse kullanmanız gerekiyor. Sağlığınız için mutlaka korse kullanmak önemlidir. Bacak germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında, korse dışında kişinin hareketlerine dikkat ederek, herhangi bir yaraya sebep olacak hareketten kaçınması yer alır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda, çözümü en iyi şekilde sağlanmış olacaksınız.  

İnstagram Sayfamız >>
Instagram
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
fen bilimleri test
0
Sende Yorumda Bulun..x
()
x